Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как премина Сакар 2005 ?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Руснак, съчуствам ти за неудачите, но явно домакините са подготвили така трасето, че 4Х4 да имат предимство Не мога да коментирам повече по вашият въпрос, защото не съм компетентен достатъчно. Може би трябва да се съберете и да ги решите заедно тези неща. В шампионата кръг след кръг все повече ще се отделят ATV и ендуро, тъй като ендурото става повече траялско. Ендурото в този кръг ми беше много по вкуса, тъй като имаше доста трудни елементи и се накефих много!
    Знам ти възможностите, карането и знам, че не си лигльо, но наистина трябва да ги уточните тези неща между вас. Още веднъж повтарям, че трасето беше подходящо за 4Х4 ATV, но това е разбираемо, тъй като там се карат само такива
    Ендурото и сексът не са шега работа !
    -------------
    Животът се измерва с броят на издишванията !

    http://sixdayscrazyjob.com
    http://crazy-job.com

    Коментар


    • #17
      добре Жорка, за какво ни викат тогава?

      беше елементарно: изключват блокажи, и само на задно минават! кадето мине той там с малка мъка и аз. но това беше просто трошене на машините. видя ли техниката на финиша???
      е, какво и кога имаше такова нещо.??
      ще откаже хората да карат.
      а преобърнатите АТВ-та? по цената е като да обърнеш лека евтина кола. но пак те ударя по джоба.
      аз карах и се борих в интересн на истината с Краси от Габрово и искам да ти кажа че по скорост не сме имали особено засечки
      настигнах го - пусна ме, после аз се обърках той дръпна напред, аз карах отзад, след това той подмина маркира аз бях пред него, карахме се не е кой знае каква разлика разбираш ли...
      скоростта на трасето като цало що за мен що за него е горе долу може да се кара заедно без проблеми не си пречиме.
      разбирам ако имахме отсечки по 10 км кадето летим в сравнение с 4х4
      тогава разбирам да има такъв екстрим да ни постави в същата позиция.
      чем лучше джип,тем дальше до деревни за трактором бежать!!!

      Коментар


      • #18
        След малко ще ви пусна малко снимки, че трябва да ги намаля, но за съжаление нямам попадения...
        [url=www.offroadbg.net][img]http://forum.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic12_1.gif[/img][/url]

        Коментар


        • #19
          Няма ништо по-жалко от състезател който предпочита да вземе награда пред това да помогне на свой колега в беда Мисля че Митков не трябва да упреква братовчеда ММ а напратив даго поздрави за показаната доблест ичест . Малко състезатели биха постъпили по този начин браво на ММ А за ;Феърплей; наградата ММ наистина я заслужава аз го поздравявам от името на Хасковската група. Колкото по-скоро някои хора разберат че сечелено състезание или купа не те правят личност и потози начин не печелиш уважението на хората толкова по-скоро ще спрат дребните измами . .Име се гради цял живот а за един миг се губи [/u][/quote]

          Коментар


          • #20
            Какви измами бе,Бучак
            offroad фен
            1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
            TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

            Коментар


            • #21
              мдааа интересно състезание се получи в тополовград
              между другото повечето участници мислеха че трасето няма да е много добро защтото никой от участниците не познаваше организаторите преди това а и не ги бяхме виждали по предишните състезания
              но явно те внимателно са чели написаното в форума за предишните прояви и трасето беше много добро
              на практика нито големите нито малките мотори имаха някакво осезаемо предимство на това трасе
              имаше места където леките и малки мотори да се движат бързо и места където и по големите да наваксат
              много добра комбинация
              на мен трасето много ми допадна особенно пътеката в началото бе точно от типа "на митков любимата"
              идеята да се минава два пъти трасето бе много добра
              в началото имаше и гуми легнали и две дървета а веднага след второто качване на бряг след което стръмно слизане което можеше и с скок да се слезе мотора обаче даже и кросов се мачкаше след скока докрай окачването и повечето май предпочетоха да се спуснат без скок
              дърветата не бяха много големи но не бяха и от най малките
              няколко души ги заобиколиха все пак, а имаше и падания
              имаше невероятен брой участници с четериколки тоя път което бе приятна изненада
              направиха обаче няколко тапи по трасето но не беше кой знае какво
              аз карах с братовчеда ММ е познат в форума
              до сега не бяхме карали с него и това много ни забави първата обиколка,отначало стартирахме много добре но ощте в началото тъкмо влезнахме в гората и мотора на братчеда реши да ни изиграе номер
              "ВСЯКА ВЕРИГА И ТОЛКОВА ЗДРАВА КОЛКОТО Е ЗДРАВО НАЙ СЛАБОТО И ЗВЕНО" точно тази мисъл ми дойде на ум когато погледнах каква всъщтност е повредата
              най слабото звено в случая се оказа задната спирачка на мотора на братчеда по незнайни причини бе блокирала и задната гума не можеше да се завърти по никакъв начин а мотора отказа да се движи въпреки всичките си около 50 конски сили
              няколко минути се нервехме и тръшкахме в неуспешни опити да освободим спирачката а през това време покрай нас минаха 2-3 двойки състезатели
              брътчеда тъкмо бе решил да вади пищтова и да застреля мотора "да не се мъчи" когато аз все пак успях да се поокопитя и взех да мисля трескаво за причината на проблема
              напънах с една отвертка накладката но ефекта бе само че успях леко да отлепя металната част от феродото
              след това я поляхме с вода която веднага завря и се изпари
              и сред облаци пара виждайки че и педала е твърд тоест налягането и високо в системата решихме да отвием винта за обезвъздушаване за да отпусне това свърши работа и спирачката освободи стегнахме си пак винта бутнах буталцето с отвертката навътре и продължихме,само че вече имахме бая голямо закъснение а ощте бяхме на няма и километър от старта това много ни обезсърчи и демотивира но все пак решихме да не се отказваме.Гмурнахме се в пътеката която наистина се оказа явно доста трудна за много от участниците на няколко места срещтнахме двоики които се мъчеха с теснотията и хлъзгавите камъни а изобилието от храсти и клони допълваше картината както каза жоро отначало ни се стори че пътеката няма край а един от участниците които настигнахме ме пита "абе това цялото трасе ли щте е такова" за да го насърча му викам "ааа сигурно не"
              както и да е трасето вече жоро го е описал както гледам само мога да допълня че наистина водния участък след тунела се оказа много дълбок мотора ми там влезе под водата и угасна
              явно филтъра се намокри,а не можеше да се мине бързо щтото едно атв бе запушило изхода и трябваше да го заобиколим
              изтеглих на ръка мотора на малко по плитко което бе обаче много трудно щтото дъното беше доста песъкливо и на места с дупки
              след доста дълго ритане мотора който явно бе задавен запали и му дадох такава газ че се вдигнаха фонтани вода което явно много изкефи многобройната пеблика която се бе събрала там
              както и да е бих посъветвал организаторите на следващти прояви да избягват водни препятствия с дълбочина по голяма от 30-40 сантиметра особенно ако преди това няма място за засилка и трябва да се мине бавно от там,тук някои от участниците споделиха че моторите им са потънали до седалката
              паузата след първата обиколка ни се отрази добре тъкмо имахме време да си изстискаме чорапите и да ги сложим на някой нагорещтен ауспух да исъхнат
              Втората обиколка решихме с братчеда да не се изчакваме и бавим един друг а всеки да кара сингъл
              аз да си "прелетя" пътеките а той да си дава яко газ и по правите без да му се мотам,като все пак решихме на края на асфалта да се изчакаме ако се раздалечим прекалено тактиката свърши работа и успях да направя много добро темпо в стил мотокрос като доколкото виждах на места и братчеда испешно ме следваше,все пак от едно място на там спрях да го виждам и чувам но си викам нищто той щте ме настигне да обаче нашия човек срещнал кадир масар СЪС СЧУПЕНО КОРМИЛО на камъните в средата на първата
              пътека А както знаем кадир обича да кара мотори но пеш хич не му се ходи та се примолил на братчеда да го закара до цивилизацията и нашия нали е с добро сърце удисал му на акъла та го качил и по тоя труден терен с човек отзад взели да пъплят около половин час поне е загубил докато го закара и върне :x аз стигнах до екстрийм теста много бързо и реших да го изчакам след теста на контролата където бе и софия от ОФФ РОАД БГ та се поразговорихме 15 сетина минути а гледам моя човек не идва спрях един от участниците които идваха отдолу и го питам "кво става с моя човек"? той вика ми той бе качил ощте един отзад и се возеха на някъде аааа ...направо не знаех кво да мисля
              все пак реших да продължа и да си карам за тренировка и да си се кефя,което се оказа много приятно и като цяло доста се накефих а и сингъл карането много ми хареса, не се разсейваш с това да гониш или изчакваш партньора а си държиш темпо и имаш възможност да се концентрираш върху трасето а не да следиш постоянно кви ги върши партнера на няколко места спирах да се ослушам все пак дали не идва моя човек но не се виждаше накрая стигнах финала оказа се че и там го няма,и взех да го чакам като реших да си потренирам минаване на дърветата на старта през тва време което се оказа голяма радост за група дечурлига които се въртяха там
              Братчеда ММ обаче след като оставил кадир дал няква много яка
              газ успял да изпревари доста от участниците и накрая с пълна газ се появи на финала явно наистина е карал здраво щото накрая се оказа че сме 6ти въпреки невероятното забавяне

              Коментар


              • #22
                Бучак, съгласен съм със всичките ти думи, но в конкретния случай Митков е прав, тъй като Катката не беше претърпял злополука, а техническа неизправност и можеше да дочака джипа, който щеше да тръгне по трасето след последното ATV
                Иначе ММ си заслужи наградата за "Феърплей" категорично!
                Ендурото и сексът не са шега работа !
                -------------
                Животът се измерва с броят на издишванията !

                http://sixdayscrazyjob.com
                http://crazy-job.com

                Коментар


                • #23
                  Всичко каквото имахме да кажем го казахме вечерта на награждаването .Затова и не станахме даси получим купите Гълабине.

                  Коментар


                  • #24
                    Най-доволна съм от това,че всички минаха успешно теста за алкохол.Не мислех,че полицията в Тополовград ще се стяга толкова и за асфалта.

                    Коментар


                    • #25
                      Штом има момчета като ММ който са готови да помогнат значи се обезмисля карането по двойки.Зашто тогава на Шумен не караме по еденички

                      Коментар


                      • #26
                        ощте преди състезанието предложих да си караме единично
                        40 км бе кръгът и контролите бяха на често НАПЪЛНО ВЪЗМОЖНО БЕ ДА Е СИНГЪЛ
                        аз и без тва втората обиколка карах сам и да ви кажа наблюденията ми са че сингъл в случая бе и по безопасно
                        дааа ...правилно сте разбрали
                        като караш сингъл 90-100% от вниманието и концентрацията ти е върху трасето и реагираш бързо
                        а иначе или бързаш да стигнеш партньора или го чакаш като през ЦЯЛОТО ВРЕМЕ около 50-до 70 80% от вниманието ти е върху това къде е патньора ти и какво прави а не да си гледаш пътя
                        първата обиколка на няколко пъти от такива разсейвания щтях да падна и се разминах по чудо
                        същтото споделят и други участници
                        просто удоволствието от карането се губи и трудно си правиш разчет на темпото и силите когато се кара по двойки
                        освен това преди всяко състезание се почва едно невероятно СВАТОСВАНЕ
                        ВСЕ ПАК ако състезанието е 90км през гори тилилейски съм съгласен с двойките но при схема като тази на тополовград която е много по удачна,двойките се обезмислят

                        Коментар


                        • #27
                          Спокойно бе! От догодина сигурно ще е сингъл.
                          Още първото състезание в Стара Загора ще го направим така.
                          Има още само един кръг, нека го завършим както сме изкарали вече осем
                          Ендурото и сексът не са шега работа !
                          -------------
                          Животът се измерва с броят на издишванията !

                          http://sixdayscrazyjob.com
                          http://crazy-job.com

                          Коментар


                          • #28
                            Мисля че Митков не трябва да упреква братовчеда ММ а напратив даго поздрави за показаната доблест ичест . Малко състезатели биха постъпили по този начин браво на ММ А за ;Феърплей; наградата ММ наистина я заслужава аз го поздравявам от името на Хасковската група.
                            Бучак относно това си прав и аз не го упреквам братчеда
                            НО
                            1во Кадир не участваше в състезанието и се бе пуснал втората обиколка просто да разгледа трасето
                            2 ро Кадир не беше ударен ни най малко просто мотора му бе дефектирал и то НА 1-2 КИЛОМЕТРА А МОЖЕ И ПО МАЛКО ОТ СТАРТА
                            3 то Кадир можеше ПЕШ за 10 -15 минути да се прибере до финала, а не да кара братчеда да го вози по този труден терен и да губи 30 минути състезателно време
                            ТИ ЗНАЕШ ЧЕ СЪМ СПИРАЛ И ПОМАГАЛ И НА ТЕБ И МИТАКА И НА ДРУГИ УЧАСТНИЦИ КАТО НА БУХОВО НАПРИМЕР
                            което ми е струвало много загубено време и сили но не съжалявам
                            само че тука случая бе друг
                            кадир иначе е много готин и се имаме но тоя път просто го мързеше да повърви малко пеш
                            ВСЕ ПАК БРАТЧЕДА СЪС СИГУРНОСТ ЗАСЛУЖАВА НАГРАДАТА "ФЕЪРПЛЕЙ"
                            и ви прави чест че му благодарите което друг път май забравяте да нправите -например когато с ненко ви помогнахме на бухово където наистина яко я бяхте закъсали и митака се бе ударил
                            а ти не знам какво имаш против ненко и не ме интересува но момчето си те уважава и както виждаш ти помогна

                            Коментар


                            • #29
                              Полицейският контрол преди старта.
                              Дори чарът на Вера не можа да го смекчи


                              Жоро минава под дъгата, но не за да стане момиченце, а траяладжия, например...


                              Янчо доказва, че се стправя добре и на 4, и на 2 гуми


                              Калин форсира в типичния си стил за радост на многобройната местна публика


                              Рекорден брой АТВ се стекоха в Тополовград. Всички се изкефиха на семейната двойка Николен и Николай Кушеви. Малкият ентусиаст кара много надъхано!






                              Руснака се опитва да ми излезе от кадъра


                              Митко Драганов без маска


                              Тук се вижда поне чешмата, от която скачаха, а този, който отново е бил по-бърз от моя скапан апарат, е Магарето


                              Вечерта отидохме в Меката на чалгата - "Приказките", защото едрогърдата Гергана беше дошла да попее специално за клана Миткови и им връчи специалната награда за феърплей - ще замълча каква беше, че сигурно жените четат...
                              [url=www.offroadbg.net][img]http://forum.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic12_1.gif[/img][/url]

                              Коментар


                              • #30
                                Няма смисал да говорим повече за това.Така е решил ММ така е постъпил.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X