Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2LT - турбина - ремонт, нова, коментари

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Колко струва турбо компресор за ТЛК LJ 70

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Е какъв проблем са картерните газове за двигателя, че да махаме маркучите??? Личното ми мнение е че точно това побългаряване е супер безсмислено, а и тия газове реално помагат двигателя да се износва по-малко, понеже малко или много мажат цилиндрите. При каране с читаво масло и редовната му смяна, няма и да се образуват отлагания никъде.
    цапат!
    Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

    Коментар


    • #77
      До: Колко струва турбо компресор за ТЛК LJ 70

      Първоначално публикуван от reichfurrer Преглед на мнение
      цапат!
      Знам ли? Като взех джипката изчистих всичко. 20000км по-късно сменях подгревни свещи, и освен че беше омазнено, нямаше нищо друго. Беше си чисто и нямаше гняс никъде.

      Виж ако има EGR, във входящия колектор става невероятна гняс, ама причината за това не са картерните газове.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #78
        До: Колко струва турбо компресор за ТЛК LJ 70

        Като прочетох до тук мненията излиза, че и на мен цапаницата е от тези картерни газове и можеби и тубината да си е наред. Ще взема да почистя всичко, ще махна маркуча от капака до въдуховода на филтара и ако тогава пак цапа значи тубото е заминало което ще е лошо. Но си ме притеснява факта, че след 3000 х.об. ми светва червената лампа за турбото (на таблото е само червена намя зелена). На предната ми 70-ka бяха зелена и червена около 2000 х.об. светваше зелената и дори при по-голямо напъване не съм виждал да свети червената.

        Коментар


        • #79
          До: Колко струва турбо компресор за ТЛК LJ 70

          Първоначално публикуван от cekleov Преглед на мнение
          Като прочетох до тук мненията излиза, че и на мен цапаницата е от тези картерни газове и можеби и тубината да си е наред. Ще взема да почистя всичко, ще махна маркуча от капака до въдуховода на филтара и ако тогава пак цапа значи тубото е заминало което ще е лошо. Но си ме притеснява факта, че след 3000 х.об. ми светва червената лампа за турбото (на таблото е само червена намя зелена). На предната ми 70-ka бяха зелена и червена около 2000 х.об. светваше зелената и дори при по-голямо напъване не съм виждал да свети червената.
          На мойта,ако мотора е натоварен(в баир на висока скорост-110км./ч),ако натисна още газта червения диод светва.На равно след 120км./ч също започва да поприсветва...
          Е-значи турбото прави налягане щом светва червено!
          много автомати-слаби резултати!

          Коментар


          • #80
            До: Колко струва турбо компресор за ТЛК LJ 70

            Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
            На мойта,ако мотора е натоварен(в баир на висока скорост-110км./ч),ако натисна още газта червения диод светва.На равно след 120км./ч също започва да поприсветва...
            Е-значи турбото прави налягане щом светва червено!
            Светването на червения диод е относително, може да светне при 3000об. може и при 4000 об. Всичко зависи от това как е нагласено налягането на турбината.
            Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

            Коментар


            • #81
              До: Колко струва турбо компресор за ТЛК LJ 70

              Първоначално публикуван от reichfurrer Преглед на мнение
              Светването на червения диод е относително, може да светне при 3000об. може и при 4000 об. Всичко зависи от това как е нагласено налягането на турбината.
              Е до колкото аз знам, налягането на турбото от едно ниво нагоре на оборотите не зависи от тях, а от натоварването и това колко си натиснал педала.

              Какво пряко значи паленето на диода при тойота, не знам. Тоя вид турбно компресори обикновно се настройват на 0.9 бара. Повече не могат и да вдигнат, понеже сработва уейстгейта, а някои имат и допълнителен клапан, който изпуска при над 1.1-1.2.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #82
                До: Колко струва турбо компресор за ТЛК LJ 70

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Е до колкото аз знам, налягането на турбото от едно ниво нагоре на оборотите не зависи от тях, а от натоварването и това колко си натиснал педала.

                Какво пряко значи паленето на диода при тойота, не знам. Тоя вид турбно компресори обикновно се настройват на 0.9 бара. Повече не могат и да вдигнат, понеже сработва уейстгейта, а някои имат и допълнителен клапан, който изпуска при над 1.1-1.2.
                Точно уестгейта може да се регулира...били то повече или по-малко. При нов турбо компресор задължително трябва да се замери налягането, при което отпушва, и ако е небходимо да се корегира! Работата е елемнтарна, нужно е само манометър, а налягането на място при обороти над 2400, трябва да е м/у 0,6 и 0,7
                Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

                Коментар


                • #83
                  До: Колко струва турбо компресор за ТЛК LJ 70

                  За да съм спокоен, че всичко е наред да си премеря налагането да ли е в нормите, а за по сигорно да взема да си монтирам на таблото манометър и да се вижда постоянно как ми работи турбото. Не съм сигорен дали и самия датчик дето е за лампата работи както трябва, с манометъра няма да има съмнения.
                  Благодаря на всички за помоща - и да извинява колегата, че му спамя темата.

                  Коментар


                  • #84
                    До: Колко струва турбо компресор за ТЛК LJ 70

                    Първоначално публикуван от reichfurrer Преглед на мнение
                    Точно уестгейта може да се регулира...били то повече или по-малко. При нов турбо компресор задължително трябва да се замери налягането, при което отпушва, и ако е небходимо да се корегира! Работата е елемнтарна, нужно е само манометър, а налягането на място при обороти над 2400, трябва да е м/у 0,6 и 0,7
                    Дааа, знам че се регулира.

                    Ама те нямат ли си манометър фабрично? На Баба Ягата на Фулдата май имаше. И диодчетата бяха набутани вътре. Мислех че всички имат, ама явно бъркам.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #85
                      До: Колко струва турбо компресор за ТЛК LJ 70

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Дааа, знам че се регулира.

                      Ама те нямат ли си манометър фабрично? На Баба Ягата на Фулдата май имаше. И диодчетата бяха набутани вътре. Мислех че всички имат, ама явно бъркам.
                      Не нямат, разчита се само на диодчитат...и аз си мисля да си купя от тези китайските и да го сложа, че да имам представа все пак какво налягане прави при различните обороти. Чудех се даже и за бууст контролер, но все ми се струва, че ефекта от него ще е по-скоро нулев. Все още се двуумя!
                      Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

                      Коментар


                      • #86
                        До: Колко струва турбо компресор за ТЛК LJ 70

                        Налягането на турбото не зависи само от оборотите,а и от натоварването на мотора-например при движение със скорост 100км./ч(2600об./мин при мен) по нанадолнище налягането ще е почти никакво-дори зеления диод може да не свети,докато при същата скорост по баир нагоре ще е съвсем друго...
                        много автомати-слаби резултати!

                        Коментар


                        • #87
                          До: Колко струва турбо компресор за ТЛК LJ 70

                          Абе май ще оспамя темата на колегата, но да извинявя!От 20-тина дни
                          съм собственик на ТЛК-70 и имам сходния проблем с масло в съединението преди турбината.Демонтирах го за проверка на луфта
                          на оста на турбото, но не констатирах такъв а по скоро,че гуменото съединение м/у въз.фил.и турбо е скъсано.Мисля че от отдушника маслените изпарения в този случай не се засмукват отново за доизгаряне и се натрупват в него и поради пробойната изтичат навън
                          и омасляват.Чакам новото и ще видим?
                          А относно зеленото и червеното и/диотче, при мен свети само зелено,и то при натискане на краен ляв педал?

                          Коментар


                          • #88
                            До: Колко струва турбо компресор за ТЛК LJ 70

                            Първоначално публикуван от toshho Преглед на мнение
                            Абе май ще оспамя темата на колегата, но да извинявя!От 20-тина дни
                            съм собственик на ТЛК-70 и имам сходния проблем с масло в съединението преди турбината.Демонтирах го за проверка на луфта
                            на оста на турбото, но не констатирах такъв а по скоро,че гуменото съединение м/у въз.фил.и турбо е скъсано.Мисля че от отдушника маслените изпарения в този случай не се засмукват отново за доизгаряне и се натрупват в него и поради пробойната изтичат навън
                            и омасляват.Чакам новото и ще видим?
                            А относно зеленото и червеното и/диотче, при мен свети само зелено,и то при натискане на краен ляв педал?
                            Къде точно е скъсано?При мен имаше цепнатина на това съединение на гофрираната част близо до корпуса на възд.филтър.Обезмаслих хубаво с екстракционен бензин,промазах внимателно(и естетически)мястото с черен силикон,и като изсъхна навих(без да стягам!!!) 2-3 слоя черно PVC 3M тиксо-стана,като ново!Оправяй го бързо,че ще смуче прахоляк и ти отиде турбината,та се не видя!

                            Че не ти свети червения и/диод не е добре-значи не достигаш високо налягане...и имаш предвид при натискане на най-десния педал,а не на най-левия(съединителя),нали-от натискане там ни зелено,ни червено шЪ светне!
                            много автомати-слаби резултати!

                            Коментар


                            • #89
                              До: Колко струва турбо компресор за ТЛК LJ 70

                              Много често, когато е сменявана турбина, след това не е направено необходимото регулиране. А трябва!! Мерене, корекция, /ако е небходимо/, мерене..и така до достигане на желания ефект!! В книжката е описано какво трябва да бъде налягането!
                              Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

                              Коментар


                              • #90
                                До: Колко струва турбо компресор за ТЛК LJ 70

                                ето!!!
                                Прикачени файлове
                                Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X