Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за Suzuki Samurai

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнения за Suzuki Samurai

    Предлагат ми да купя Suzuki Samurai 1.3 или 1.4 беше бензин 89 година къса база/незнам имали дълга . Моля кажете си мнението за колата става ли за OffRoad и горе долу какви подобрения трябва да му се направят като начало.
    Какви са най-честите проблеми и изобщомалкоТТ дани ако може.

    088455338две
    "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
    Джамбазов 2010г..

  • #2
    много е добьр,поне аз сьм доволен но зависи за какво ти трябва ,за колко ще го вземеш и в какво сьстояние най-важно
    Сузуки Самурай-старт от скрапа
    0885192667

    Коментар


    • #3
      има и къса и дълга база, но дългите са мноооооого голяма рядкост пък и са страшно грозни...
      За 1,4 нема такъв освен ако му не е сменян двигатела! 1,3 и 1,0 са бензиновите!
      Има много изписано във форума за самурай - прости потърси... Ако след всичко което исчетеш тук за машината нещо нети е ясно (в което се самнявам) пак пиши!
      4ао
      Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

      Коментар


      • #4
        Благодаря за помоща
        Прочетох доста теми и получих мисля достатъчно инфо за колата
        Навихте ме утре отивам да я взема

        1.3 двигател е 89 година незнам точно кои модел но маи няма блокажи.

        Вътре втория лост има 3 положения / Ако може ми даите малко яснота по въпроса/

        Както ми обясни собственика вкючен е само задния мост в едното положение се вкючва и предния а в другото 4х4 ??? /това не ми е много ясно/ и на таблото святка лампа 4х4 , която между другото не угасва веднага след изключване на лоста а след извесно време.
        Средното полложение на лоста било свободна ??? / това също не го разбрах много/.

        Невидях вътре да има някакво жило или копче за блокажи , а главините и мостовете не съм му гледал

        Благодаря предварително
        088455338две
        "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
        Джамбазов 2010г..

        Коментар


        • #5
          лоста има узначение отгоре!
          2Н е само заден мост! Така се кара винаги попринцип и така е правилно да го караш и ти ако искаш да го имаш! Това положение е към теб и напред!
          Второто положение е буташ лоста назад! Там лоста има голям ход се едно си на нулева скорост! Това е нормално и се води 4Н демек двата моста са задвижени (бързи)! На това положение карай постоянно само ако е много хлъзгав пътя (кал,сняг,пясък) В противен случай караш само на 2Н за да нечупиш мостовете!
          Третото положение е надясно и напред един път - това е неутрална! При него са блокирани и двата моста, но са отделени от задвижващата система на двигателя! На лоста е положение N!
          Четвъртото положение на лоста е 4L! Наляво и пълно напред! Тогава са задвижени и четерте моста но движението придадено към тях е намалено (бавни)! Включвай само за за да те извади от затънало положение!
          Ако сичко е точно при машината (гумите са еднакви, няма разбити мостове и карета) при движение до 80 км със съединител трябва да можеш свободно да преминаваш от 2Н към 4Н, което има за цел да пуснеш втория мост ако се завъртиш, поднесеш или квото и да било...
          Бавните е желателно да се пускат само на място или най-много в движение до 20км/ч.
          Лампата трябва да огасва веднага при исключване от позиция 4Н и несвети само при позиция 2Н! Ако се пак негасне веднага това е от датчика... не е задължително да е счупено нещо по раздатката! Най-мноого да е много гъсто маслото вътре или да не е сменяно от дълго време и да залепва датчика!
          За блокаж ако има то лоста ти е между седалките! Захранва се с жило от задния мост! 4ао и успех! Ако имаш въпроси питай...
          Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X