Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

    Здравейте колеги,от много време съм във форума,но за щастие скоро не ми се е налагало да пиша за проблеми.Обаче реших да сменя нивата,защото колкото и да се опитвах да не вярвам на хорските приказки и постове,че се троши и не струва,то тя толкова пъти ме опровергаваше. Няколко теми съм пл за нея,но ми писна вече.В студеното трудно пали,лятото пали лесно,но като загрее не иска да пали освен по инерция.... Стартери три смених,глава,клапани,...викам си сигурно двигателя е калпав,даже бях решил да го сменям,но то и друго има...главини 2 пъти,карета 5-6 пъти,лагери,скоростна кутия...и ми писна преди и мерак имах да си я правя сам,после си викам,че може аз да не успявам да я направя като хората,взех на майстори да я карам,ама пак същото.Ще я продам на някой мераклия или ловджия,дето ще и прави по-малко километри,може по-малко да се троши.Аз въртя поне по 200 седмично,някой път и повече.

    Отколешна цел ми беше фронтера Б,още докато бяха по 10-12 хиляди (2006-2007 година беше тогава),сега обаче гледам,че за около 5 има достатъчно и хубави бройки.Обаче съм забравил всичко изчетено от тогава,освен,че страдат от задния диференциал и всичките вакумни маркучета. Не съм решил дали да е КБ или ДБ. Не съм решил и дали да е точно фронтера,гледам има и паджеро 2.5 за тия кентаври,за тях знам,че 2.8 е по-добрия мотор,но много страдат от ръжда и гният.Гранд витарата е по-скоро компромисен вариант,защото нито вън,нито вътре ми харесва,но пък е безпроблемна. Имам и пасат,който си го карам повече за дълги разстояния,нивата я ползвах за евридейка.

    Предназначението на джипа е да се ходи до вилата (по възможностите и на някои леки коли е пътя),тъй като се занимавам и със земеделие,да си ходя по нивите и да мога да го товаря с помпи,генератори и маркучи примерно.Имам и ремарке,което прави късата база способна на тези изисквания.И като евридейка защото пътувам по 15 км. всеки ден от едно село в балкана до Казанлък,да ходя на работа,като пътя често не се чисти зимата...абе искам да е проходима.

    Молбата ми за съвет е какво да избера,като гледах и черокита и рейнджове разни,но за тях знам,че е по-скъпа поддръжката,което пак си е от значение.Бюджета е до 5 хилки,желателно е дизел,защото имам нафта.Искам да завъртя ключа и да пали всеки път,не да гадая и да правя ритуали преди да запаля.Общо взето надеждна
    Благодаря
    Последно редактирано от feikot; 15-11-14, 20:41.
    Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
    feikot@abv.bg
    Обратно дороги - НЕТ !

  • #2
    От: Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

    Първоначално публикуван от feikot Преглед на мнение
    Искам да завъртя ключа и да пали всеки път,не да гадая и да правя ритуали преди да запаля.Общо взето надеждна
    Благодаря
    Погледни nissan terrano 2 - 2.7diesel - десен волан - включва се в бюджета, надеждна и сигурна машина, проблема им е ,че англичанките са доста поизгнили, но се намират и читави бройки.
    успех с търсенето и късмет!
    Няма значение колко бавно се движиш и колко дълго вървиш. Важното е да не спираш. - Конфуций

    Коментар


    • #3
      От: Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

      Благодаря за съвета,ще ги разгледам,но моделите с десен волан не ги гледам.Нещо не ме грабват
      Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
      feikot@abv.bg
      Обратно дороги - НЕТ !

      Коментар


      • #4
        От: Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

        Загледай и нЕкой Спортидж.
        Оказаха се корави машини с еФтина поддръжка.

        Коментар


        • #5
          От: Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

          Аз мога да изкажа мнение за Frontera B 2,2 DTL дълга база.Като плюсове бих изтъкнал икономичността на дизеловия двг.,евтина поддръжка,доста проходима има си бавни,а някои модели са с лсд дифове.Ако уцелиш читава бройка не би трябвало да имаш сериозни проблеми.На моята за 3 год. и около 40000 хил.км. единственото нещо освен консумативи което съм сменил е един лагер и един семеринг на рейката.Най-големият минус за мен е неманевреността на този автомобил,за мен не е удачен вариант за градски автомобил,неще да завива и това си е.Относно чупенето на задния диф мисля ,че ако не я напъваш на сериозен офроуд не би трябвало да има проблеми.Когато избирах такъв автомобил се бях спрял и на Hyundai Santa Fe от първият модел те са по нежни ,но мисля че за всекидневна употреба без издевателства са доста удачен вариянт,но дизеловите им мотори не се славят с качество.Успех с търсенето.

          Коментар


          • #6
            От: Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

            Бих искал да добавя и изясна някои фактори, определено не е с евтина поддръжка, освен ако не търсиш части по друг начин, това че се чупел задния диф са само митове и легенди - за справка има много изписано а и аз мислех така за задния диф, предния диф е по-нежен на фронтерите ни и се чупят ако сложиш кални гуми 33-ки и със скокове, или само на задно бавни с мръсна газ и с повечко зор може и да изрониш зъб на задния диф т.н....

            п.с. Ето една снимка да видиш как изглежда нашия заден диф

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0749.jpg
Прегледи:2
Размер:122.0 КБ
ID:5623682
            Последно редактирано от Еделвайс; 17-11-14, 10:40. Причина: Добавяне на снимка

            Коментар


            • #7
              От: Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

              Много неща са изписани за фронтерите и то все негативни . Но аз си карам моята и не ми пука - Офб 2.2 дти . Това което забелязвам като недостатък е , че е тежичка за стръмни участъци спрямо витарите например . В коловози с подходящи гуми и малко лифт не се дава на никой ......

              Коментар


              • #8
                От: Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

                Според мен ако всеки джип,мотоциклет и т.н. се напъне на сериозен офроуд ,няма да му е евтина поддръжката.Аз съм дал пример за Фронтера която се използва така както е написал човека който е пуснал темата,предимно по шосе и тук там по земни пътища и зимата по снега.Макар че няколко пъти съм измъквал с нея Бронкото от беди.

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

                  То питането ми беше по-скоро дали е удачен модел като цяло и в изброените,кой е най-добър избор. Не става въпрос за офф изпълнения а просто за по-голяма проходимост
                  Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                  feikot@abv.bg
                  Обратно дороги - НЕТ !

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

                    При твоя бюджет, Фронтерата ще е най-нова като година на производство, поне това е моето наблюдение по автокъщите.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

                      Фронтерата е неоправдан с нищо избор. Опитът ми е с 2.2 бензин. Скъпи и трудно откриваеми части. Капризи откъм двигател и посредствени експлоатационни качества.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

                        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                        Фронтерата е неоправдан с нищо избор. Опитът ми е с 2.2 бензин. Скъпи и трудно откриваеми части. Капризи откъм двигател и посредствени експлоатационни качества.
                        +++ Напълно вярно!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

                          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                          Фронтерата е неоправдан с нищо избор. Опитът ми е с 2.2 бензин. Скъпи и трудно откриваеми части. Капризи откъм двигател и посредствени експлоатационни качества.
                          Първоначално публикуван от PGV Преглед на мнение
                          +++ Напълно вярно!
                          Бихте ли споделили маалко по-подробно на човека.По един убит от експлоатация екземпляр не може и не трябва да се съди за модела.Същото важи за всяка марка и модел.Всеки си хвали неговото,ама нека бъдем малко по-безпристрастни.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

                            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                            Фронтерата е неоправдан с нищо избор. Опитът ми е с 2.2 бензин. Скъпи и трудно откриваеми части. Капризи откъм двигател и посредствени експлоатационни качества.
                            За мене, каквато и да е жибка е неоправдан избор за евридейка. Еле па 7-местен танк с тегло над 2 тона по слипове, но това е гледната точка на човек, който веднъж месечно излиза оттатък околовръстното. Днес например задръстването на "Симеоновско шосе" беше в две плътни колони от светофара на "Г.М.Димитров" та до самото околовръстно. Почти от всички страни бях заобиколен от свръхлуксозни лимузини и джипо-сувове. И кво - гледаха задръстването от по-комфортна позиция !
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

                              Не ме разбрахте имам пасат,който карам основно извънградско като по-луксозна и магистрална кола.Имам и нива...която като е метанова я ползвам за евридейка,в същия момент ходя по нивите,защото се занимавам със земеделие,в същия момент и баща ми и аз от време на време,ходим на вилата на яз.Копринка. Селото,в което вече живея е на 800 м.н.в. и си е нужен жиб.Ходя си насам натам по черните пътища почти постоянно,трябва ми и да събира повече,както се изразих вече-генератори,помпи,тръби,маркучи и пр.пък до градината ми е много калпав пътя (ако е път изобщо) и стават едни езера...пък е като глина и щом съм закъсвал с нивата на това,което се казва път и даже трактор ме вади,правете сметка какво е.
                              Не ми пречи дали ще гори 15 или 20 лв. на 100 км. защото не въртя толкова много,да речем 100-150 седмично,не е като примерно да отида до София и да се върна-500 за ден.

                              Скрапа от преди съм забелязал за мнението му относно всички марки,като май ТЛК само са му симпатични...но наистина искам хора,които имат да кажат или поне такива,които имат наблюдение.Като цяло май крайния избор все повече клони към фронтера,като дизел е желателно,не толкова задължително.
                              Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                              feikot@abv.bg
                              Обратно дороги - НЕТ !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X