Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос трансивер Yaesu FT 102

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос трансивер Yaesu FT 102

    Здравейте, преди време, преди всичко приемане де, ми беше много интересно, но може би 15-тина години вече не съм се занимавал, продадох всичко - и уоки токита, и един хубав ресивер имах.


    А вчера един приятел да вземе да ми подари това чудо FT 102, дето едно време само подсмърчах, като го гледах в нета и по проспекти. Само дето гледам e до 29 Mhz,

    В горе долу добър външен вид, всичко свети на пръв поглед си "работи" като ресивер, хвана там на AM нещо, на FM нищо не мога, но съм позабравил честоти обхвати и др.

    Въпросът ми е - на кого или къде мога да го дам, някой, който познава модела, да го прегледа и да каже как е и ако трябва да се ремонтира или настрои нещо.

    Личи си, че е отварян многократно, но вътре според мен си е в оригинален вид, няма следи от правене и разглобяване нататък.

    Аз ще му почистя панела копчетата и каквото мога, да светне - леле ужасяващ вид и направа е това нещо ...Хубава събота и неделя!

  • #2
    От: Въпрос трансивер Yaesu FT 102

    Хa, добър подарък - истинско, класическо радио.
    ЛамБово крайно стъпало, класика в жанра
    Вносител на Йезу е Интагра - не знам обаче дали ще направят нещо с този трансивер.
    Иначе свържи се с LZ5JF или с LZ1PJ - вЕрвам ще помогнат
    Враг усраине

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос трансивер Yaesu FT 102

      Ако не стане, повикай LZ1YCZ - на пловдивския репитер аналогово, а и на digitall също може да ти отговори.
      Но не е в София.

      73

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос трансивер Yaesu FT 102

        Първоначално публикуван от phil05 Преглед на мнение
        Здравейте, преди време, преди всичко приемане де, ми беше много интересно, но може би 15-тина години вече не съм се занимавал, продадох всичко - и уоки токита, и един хубав ресивер имах.


        А вчера един приятел да вземе да ми подари това чудо FT 102, дето едно време само подсмърчах, като го гледах в нета и по проспекти. Само дето гледам e до 29 Mhz,

        В горе долу добър външен вид, всичко свети на пръв поглед си "работи" като ресивер, хвана там на AM нещо, на FM нищо не мога, но съм позабравил честоти обхвати и др.

        Въпросът ми е - на кого или къде мога да го дам, някой, който познава модела, да го прегледа и да каже как е и ако трябва да се ремонтира или настрои нещо.

        Личи си, че е отварян многократно, но вътре според мен си е в оригинален вид, няма следи от правене и разглобяване нататък.

        Аз ще му почистя панела копчетата и каквото мога, да светне - леле ужасяващ вид и направа е това нещо ...Хубава събота и неделя!
        Занеси го при Митко LZ5JF да го погледне и да му направи една профилактика евентуално, грабвай за антена един Dunax или Diamond CP-6 и си ОК. На SSB слушай, на АМ и FM трудно ще хванеш нещо.

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос трансивер Yaesu FT 102

          Отиди в сервиза на йезу напрво. Там ще ти го прегледат и ще ти вкарат всичко в норми. Като цени .. 20 кинта на час работа май беше последно. За профилактика сигурно ще ти струва около толкова.
          Ако не свършва добре, значи не е свършило!
          0888 315 794
          LZ1UPI
          A1 (Rh+)

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X