Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Навярно отдавна им е изтекъл ресурсът на Х-29

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
      Не си прав,всяка година на Шабла стреля и авиацията по РУМ-01 с Р-27 и с Р-73.С управляеми ракети въздух-земя за последно стреля "Голямото Су"/Су-22/ с "голямото прасе"/Х-29/ малко преди да свалят Су-то от въоръжение-99 или 2000 г.Су-25 също има стрелби с Х-29 но това е нейде в средата на 90-те.
      За колко години от как имаме МиГ-29 колко пъти са стреляли с Р-27?Ракетите не са първа младост.Самолета също.
      За въздух-земя, колко казваш десетилетия?Почти две.
      Между другото, като казваш че може да е изтекъл ресурса на Х-29, ракетите "в-в" също може би наближават срока си на експлоатация.За Р-60 даже може и да са го прехвърлили понеже са най-стария тип от трите.
      Последно редактирано от Чавдар (V93); 12-10-18, 16:23.

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        На това не мога да ти отговоря.Имам приятел АВ в Безмер/по-рано служеше в Графа/,че той ми разправя,че преди 10-на години е закупена партия ракети а че през 2016 част от Р-27 е преминала стендова проверка в Украйна-в завода производител.
        Незнам какъв е срока на годност на ракетите но тези от ЗРК "Оса" на "Смели" са произведени през 1982-1985 г.Имахме 16 ракети-14 бойни и 2 учебни-1 учебна стоеше в погреба на кораба а другите-в АВ склада на брега.Непомня точно годините но или 2002-2003 или 2004 на два пъти стреляхме с комплекса-и двата пъти без никакви проблеми.

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          Су 25 може да стреля с Х 25 и Х 29 последно май са провели стрелби с такива 2010 може да носи 2 Х 29 и 4 Х 25





          Имам въпрос свързан със Су 22. Х 31 имали ли сме на въоръжение за тях?
          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
          0878 79 20 61 Борис

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            Х-31 сме нямали/нямаме пък даже поляците нямат Х-31 за техните Сушки.
            На това клипче за стрелбите на Шабла 2015,на 1.25 минута се вижда пуск на Р-27 от наш МиГ-29 и директното поражение на РУМ-01 от същата ракета.
            https://www.youtube.com/watch?v=Q8pKUOblEQc

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Тази картинка със Су-25 без горивни резервоари на вътрешните пилони а само с ракети "в-з" според мен си е рекламна.
              Ако са преминали Р-27 проверка и ако украинците не са я претупали е добре, че ще караме поне още 4 години минимум с 29-ките.
              Х-31 не може да се носи от Су-25 нито от полските Су-22.

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Да Х 31, не може да се носи от Су 25, а поляците я нямат за Су 22.
                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                0878 79 20 61 Борис

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  Здравейте!

                  Мисля , че на експортните варианти - Су-20 и Су-22 ракетата Х-31 или Kh-31 не е била поставяна. Освен ако Х-31 може да е била предвидена за носене на една версия на Су-17/22 , която е била съвместна френско-руска модернизация. Но това е само предположение. Ако има Х-31 на Су-22 то това ще е само на версиите за вътрешна употреба , според мен, или Су-17. Но за какво му е х-31 като той си има противо радиолокационните Х-58, 27, 28 и въздух-повърхност Х-23, 25, 29.
                  Направо можем да си го пишем за един от най-добрите леки едно двигателни свръхзвукови ударни самолети тогава. И сме имали 21 броя такива уникални самолета като поне 2/3 от тях са чисто нови ако не и всичките.
                  Добър самолет както забелязват колегите пред мен. Поляците като по-глупави ще го използват още 6-7 години.

                  Лека!

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Поляците имат лукса за много неща да показват среден пръст на Москва, а за много други неща да преговарят от позицията че могат да покажат среден пръст.

                    Ние имаме ЗНАЧИТЕЛНО по-малко свобода на действие по теми, свързани с Русия. Меко казано.

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Аз бих взел този самолет, който ще позволи на пилотите ни най-много часове във въздуха за единица бюджет! И все още мисля, че Грипен е най-изгодния вариант !

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        АН2?

                        бьзикам се ма с него може да не слизат направо
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                          АН2?

                          бьзикам се ма с него може да не слизат направо
                          И си е жив "стелт".
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            В духа ,
                            Направо могат да увисят пилотите от кулата на пистата, така ще е най-евтино и също толкова безсмислено.

                            Сериозно, от представянето в предишната и сега оферта и презентация на грипен , се почувствах все едно съм на горубляне и се опитват да ми продадат чисто ново Волво с бастун в багажника.
                            Появиха се няколко въпроса. Като голямо предимство е че може да ползва ракети Метеор , но това беше със стария радар, интересното е че на новия това пак е ключово ( сравнение със стария) Как .
                            Всъщност , май се оказва че може да закачи и изстреля ракетата, сега от каква дистанция може да засече джъмбо джет са подробности.
                            Някой знае ли каква е нормалната излетна маса и какви са в такъв случай техническите характеристики.
                            И не на последно място има или не и работи ли или не Линк16. Доколкото си спомням съвместимостта с НАТО беше условие и при двата избора.

                            Интересното е че от два три дни вече, в руските блогове дават грипен като победител в конкурса

                            ПП. а най големия въпрос е дали ще са новопроизведени ???

                            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                            АН2?

                            бьзикам се ма с него може да не слизат направо
                            Не е бъзик, това си е основен самолет на Ким, а има и нова версия
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:27.3 КБ
ID:5800343

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                              АН2?

                              бьзикам се ма с него може да не слизат направо
                              И до хамеричко ще си литкад ................

                              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                ..

                                Ние имаме ЗНАЧИТЕЛНО по-малко свобода на действие по теми, свързани с Русия. Меко казано.
                                Здравей, Ясен!
                                За това има един главен виновник-ние самите.
                                Първото изречение не го разбрах съвсем както и причината за написването му. Затова и не го коментирам.

                                Лека!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X