Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    Не ми чекни думите! Ала-бала са разните спекулативни еквилибристики с понятията - целият ресурс е 1000 часа, какво значение има, какво се правело през 200 часа, па 300 часа.


    Руснаците и поляците не са били в една държава, по начина, по който ние с турците.
    Ти си от Копривщица ,а пишеш глупости!Това не че е по темата ,ама едно с турците е нема как да е било ,а и да бъде!Не че с руснаците не е било натрапено присъствие ,а и цена си има Освобождението в швейцарски франкове за това време .Друг е въпроса че освободителите в голямата си част са били не само руси ,а финландци,румънци,и много други,та и с Руско-Турската война ,като и с Втората,все се гледа и коментира супер големия принос на рашките,а другите участници и факта ,че ако не са били те,всичко е щяло да бъде пълен провал в офанзивите......,майната им.Относно нови двигатели от руска страна за Миговете е пълна простотия,все едно да си закараш колата при монтьор дето не те понася и да се надяваш всичко да е наред,е да ,ама не.Я ще остави ролка хлабава,я частите/двигателите/ без гаранция ,я бурма у ангренажо.Кви братя ?Ние сме само територия и геополитически интерес за баланс ,още от Руско-Турската и последвалите я договори ,които са наложени от рашите и са в наша щета на 100%.
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
      ...
      Батка, освободителите ти са били и руси, и чернокоси (с положителност и рижи), ама това е друга тема.
      Тук един повдигна въпрос за военни съюзи - тяхната естествена предположеност, или формална/конюнктурна конструкция. Аз отговорих отдавна.
      Ти (и останалите, дето напират), отвори тема - нито ще е първа, нито ще е последна, там ще си говорим.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
        Завода не е известно да е усвоил ремонта на двигателите на МиГ-29, нито на самолета....
        Аналогията бе само за избора на изпълнител в конкретната сфера - какво се търси за успешна реализация на проект, дори и да имаш добра своя алтернатива....
        Не мога да коментирам възможностите на авиоремонтния завод - никога не съм бил там, нито съм се интересувал за капацитета му...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          Самолет МиГ-29 за продан

          Самолет МиГ-29/ 9.12.А


          Сериен № 2960526333


          Начало на експлоатация 06.12.1988


          Общ техн. ресурс 2 500 ч. / 20 г.


          Междурем. ресурс 800 ч./9 год.


          Наработка от начало на експл. 205ч 53 м / 390 кац.


          Самолетът постъпва за ремонт в "ТЕРЕМ Г. Бенковски" ЕООД на 29.08.1996 г. Целта на постъпването му е била усвояването на ремонта по планера и неговите системи. Целия самолет е разглобен и частите и агрегатите са разпределени за дефектация и ремонт в различните ремонтни отдели на завода. Впоследствие, по обективни причини, цикъла на усвояването на ремонта се прекратява, без да се извърши цялостния ремонт. Всички разглобени части и агрегати си остават в ремонтните звена, където и до момента се съхраняват. Самолетът е без двигатели, КСА-2, пиросредства, парашутни средства за спасяване на екипажа и наземно и самолетообслужващо оборудване. Дясно полукрило е раздуто и подлежи на ремонт или замяна. В момента планера на самолета се намира в производствения хангар на завода.


          Техническото състояние на самолета и неговите системи и агрегати в конфигурацията, в която се намират в момента е отлично. През цялото време от постъпването на самолета в завода до сега те са съхранявани в заводски условия, на закрито.


          Самолетът е собственост на „ТЕРЕМ” ЕАД от 14 август 2008 г.


          Самолета се предлага за продажба както в пълната му конфигурация така и по отделни възли и детайли, както са посочени в приложения по-долу линк.
          Линка вече не работи поради факта че това е от преди 5 години и кусур.Това е офицално казано.
          Ето и неофициално.
          През 1999 г. (ако не се лъжа) МиГ-29 борд 19 е изпратен в ТЕРЕМ за усвояване на капитално-възстановителния ремонт на типа (стандартна практика). По това време завода е във все още що-годе нормално състояние. "Изделието" е разглобено, като технилогията на извършваните дейности до голяма степен е "регистрирана" в работните тефтери на майсторята - недопустима за мен глупост, която в значителна степен описва състоянието на научни-методическата мощ на ръководството на предприятието. Скоро след това опитните майсторя напускат, с все тефтерите си (а според градските легенди - и с по някоя част за спомен) и самолета остава разглобен вовеки-веков.Случаят с деформираното полукрило (което между другото можеше да се наблюдава по време на празника на базата миналата година) е следният - през 2003 г. други "майсторя" от завода извършват дейности по удължаване срока на експлоатация на МиГ-29УБ борд 02 (сега борд 12). Една от технологичните карти изисква надув на полукрилото на самолета. При неправилното й изпълняване се допуска т.нар. от Грозев "деформация". За да не се бракува самолета (а и да позамажат насирацията), завода дава полукрилото от борд 19.
          http://forum.aeropress-bg.com/viewto...t=80&start=460

          За да сме по-коректни според друг източник, деформацията на крилото е дело на руснак от РСК МиГ.

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            Ден четвърти
            Живввв съм, учудващо съм добре като се има в предвид полската водка която изпихме снощи
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:BIG_IMG_143643754819246.jpg
Прегледи:1
Размер:41.5 КБ
ID:5771346
            Сигурно е от тревата вътре, не само вдигнах самолета но едва го приземих.....

            Вчера колеги ме обвиниха че съм бил дърт, консервативен македонец. Не съм бил разбирал съвременния свят, свят в който вече е било некоректно да се каже бременна жена, а се използва бременЕН човек, науката и технологиите се развивали.
            Биологията вече не била важна и всеки сам си избирал пола. Човешко право било всеки сам да си избира сексуалността, и било супер старомодно ако не можеш да изразиш-покажеш женската си същност.
            Времето било такова че сега всеки имал право ( и според прокурора е абсолютно наред) да се почувства неразположен, а на някой дори им И идва.....?
            На времето в армията имаше приказка, където свършва устава, започва ВВС, дали са предполагали колко прави ще излязат... ВВС е най "прогресивната" част на армията.

            Май все пак имам махмурлук, чувствам се депресиран и стар, стар като динозавър, или като някакъв първобитен човек ... никога до сега не съм си бръснал краката и не съм си епилирал гърдите....
            Отивам да изям едно шкембе ( с повече чесън, че иде грип) и да ударя една бира да оправя главата..

            Как се променят времената навремето думата педерс беше синоним на старшината, който завали ли дъжд или сняг ни изкарваше на тактика.
            Опитвам се да си представя какво ли щеше да се случи - като ни изкарат на марш на скок кажа на ротния че съм неразположен...

            Четвърти ден, а довечера е петък.
            Ще помоля бармана да допише на табелата в кръчмата, че освен жени е нежелано присъствието на военни, нека да си ходят по модерните заведения.

            ПП. Петьо, добро утро.
            Както се оказа аз от ВВС вече не разбирам, ама за тоя недокомплект нали знаеш че не е при офицерите , особено онези в МНО,
            интересно ми е дали това те притеснява
            Последно редактирано от biol; 27-10-17, 08:13.

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Е тук съм с тебе без последните 4 реда ,нищо общо по темата обаче
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                Ден четвърти

                Как се променят времената навремето думата педерс беше синоним на старшината, който завали ли дъжд или сняг ни изкарваше на тактика.
                Опитвам се да си представя какво ли щеше да се случи - като ни изкарат на марш на скок кажа на ротния че съм неразположен...
                НАдявам се това да не е истинското лице на българските ВВС и цирка да не се повтаря ежемесечно, подобно на месечните неразположение на дамите.
                Нямам доверие на тези "пилоти"!
                Публикувайте отговор

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                  НАдявам се това да не е истинското лице на българските ВВС и цирка да не се повтаря ежемесечно, подобно на месечните неразположение на дамите.
                  Нямам доверие на тези "пилоти"!
                  По закон нямат право да стачкуват и си намират причина да не летят,причини да не летят са много,една от тях е малкия нальот който е изключително опасен,това не е колело и си иска тренировките и то редовно,но като не можеш да им ги подсигуриш и се чувстват точно както трябва да се чувстват.

                  Кавичките са ти АБСОЛЮТНО НЕ НА МЯСТО
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                    По закон нямат право да стачкуват и си намират причина да не летят,причини да не летят са много,една от тях е малкия нальот който е изключително опасен,това не е колело и си иска тренировките и то редовно,но като не можеш да им ги подсигуриш и се чувстват точно както трябва да се чувстват.

                    Кавичките са ти АБСОЛЮТНО НЕ НА МЯСТО
                    Т.е. ако правилно съм разбрал, ако утре се наложи изпълнение на бойна задача, поради нарушител на Българското въздушно пространство, "кавичките" ще се почустват неразположени?
                    Публикувайте отговор

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                      По закон нямат право да стачкуват и си намират причина да не летят,причини да не летят са много,една от тях е малкия нальот който е изключително опасен,това не е колело и си иска тренировките и то редовно,но като не можеш да им ги подсигуриш и се чувстват точно както трябва да се чувстват.

                      Кавичките са ти АБСОЛЮТНО НЕ НА МЯСТО
                      Ама те тренировъчните полети отказват.

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                        Т.е. ако правилно съм разбрал, ако утре се наложи изпълнение на бойна задача, поради нарушител на Българското въздушно пространство, "кавичките" ще се почустват неразположени?
                        Няма значение каква е задачата като в самолета си влизал колко да не забравиш от коя страна се влиза или по нашенски или имаш пилоти и нямаш,с тия часове НЯМАШ пилоти и е крайно време много хора да разберат това което писахме преди 2- 3 години тук - майната и на самолетите,ще купят други,пилоти от къде ще намерят след като затриха и продължават да затриват потомствени такива?Баща му пилот,дядо му пилот,той дал живот това е правил и в това си е вложил здравето и енергията.....за да се бьзикат някакви скапаняци с тия хора.А сега да видим кой ще лети,с тия часове .....толкова.
                        Последно редактирано от BENZBOSS; 27-10-17, 08:35.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                          Ама те тренировъчните полети отказват.
                          по колко са им и да ти кажа колко е минимума?По колко им се падат на година?

                          Жокер - на тренировки се мре по същия начин и като на реална ситуация,не е като да си кашик па да си седнеш като се измориш.

                          Или им предоставят НУЖНИТЕ ЧАСОВЕ ЗА ТРЕНИРОВКИ ИЛИ С ПО 3 ЧАСА НА МЕСЕЦ да не се чудят защо не им се тръгва на самоубийство.

                          Не е колело това



                          Още по-просто - имаш минимум часове тренировка,под тоя минимум е опасно да летиш.Примерно - Дават ти 3,трябват 6,ти отказваш трите за да си жив
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                            Ама те тренировъчните полети отказват.
                            Ма големи нахалници! Да вземат да покажат на Началника ти, че политиката, дето я води, е тъпа и затрива окончателно и ВС като цяло, и ВВС в частност. Де спи ВКР-то.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              К'во са праите - пилотите стачкуват!
                              Та месечни цикли, та Гойко пък разправя, че винаги летял, дори и в лошо време (подтекста е, че те не летели заради времето), та Шкембе-войвода на детски градини плюе злъч, та прочие жалки опити за унизяване, като единствения резултат е унижение за правещите ги.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                Ма големи нахалници! Да вземат да покажат на Началника ти, че политиката, дето я води, е тъпа и затрива окончателно и ВС като цяло, и ВВС в частност. Де спи ВКР-то.
                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                К'во са праите - пилотите стачкуват!
                                Та месечни цикли, та Гойко пък разправя, че винаги летял, дори и в лошо време (подтекста е, че те не летели заради времето),
                                Добре, съгласен .
                                Но тогава що не излязат като мъже, а се обясняват като ...... че били неразположени.

                                Нещо ценностите много са се сменили.
                                Навремето нямах паспорт а имах само военна книжка, имах военни закони -устав и клетва.
                                Заради неудобството (липса на граждански права) военните получаваха доста привилегии ( дори 20 заплати са да компенсират) ...
                                Сега какво реват заради неудобствата но си пазят превилегиите..
                                Стачка - къде в устава е записано че военен има право на мнение. Изпълняваш (ако не наказание) пък после се жалиш.

                                Ама нов свят, нови мъже, ново ВВС и вече са неразположени.
                                Никой ли в темата не е гонен по устав....

                                Това е журналистическо- няма име
                                Военен пилот пред Фрог: Авиацията ни е по гръб, политиците заслужават преврат


                                "Авиацията ни е поставена по гръб. Политиците ще си изпълнят най-безболезнено планът за унищожаването й. За това заслужават военен преврат."

                                И преди да скочите ВВС не е армия, и държавата не е само армия.
                                Защото тази година бюджет има за армия. Но няма учвеличение за култура, образование , наука , библиотеки, читалища , църква ......
                                2018 г от държава на мутри и чалга става държава на мутри чалга и армия ... това добре ли е
                                Последно редактирано от biol; 27-10-17, 09:51.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X