Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Само не разбрах защо реши че от армията не пада лапкане - от почти всеки харч.
    Да речем, че не съм се изказал достатъчно ясно. Лично аз се съмнявам от големи сделки (като например за самолети) на междуправителствено ниво да се раздават комисионни. Защото в "белите страни" и даването отдавна е наказуемо.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Пада ама ако е някоя по-голяма сделка за самолети, кораби или БМП и ще натъртва чак.Сега само от дрехи, материали и ГСМ.

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Чавдаре, точно в такива сделки се лапат големите пачки... Поне до момента...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
          Чавдаре, точно в такива сделки се лапат големите пачки... Поне до момента...
          Ако продавачът е фирма - да. Ама при сделка между 2 правителства (както уж щеше да се прави за самолетите), че и от страни в НАТО/ЕС малце по-трудно ще стане това.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Да речем, че не съм се изказал достатъчно ясно. Лично аз се съмнявам от големи сделки (като например за самолети) на междуправителствено ниво да се раздават комисионни. Защото в "белите страни" и даването отдавна е наказуемо.
            Стигнахме и то въпроса защо още няма самолети - ни нови, ни втора употреба, ни рециклирани, ни дявол. МиГ и Су не може, а при марките които може не може да се реши ВЪПРОСЪТ за сделката защото ги продават само бели страни.

            Впрочем по сходни причини и нова атомна централа няма, и други работи.

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Ако е на междуправителствено ниво може да няма чак такива хапки или почти да няма.Виж на ниво правителство-фирма ... ТИР с хапки.Но първото май го предлагат само шведите ако не бъркам.
              А защо няма нови самолети .. ами не искат и това е.

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                Ако продавачът е фирма - да. Ама при сделка между 2 правителства (както уж щеше да се прави за самолетите), че и от страни в НАТО/ЕС малце по-трудно ще стане това.
                Въпрос на желание... Има светъл пример... Със страни от НАТО/ЕС, и то точно за военна продукция... Но е факт, че не всички страни имат такова желание...
                Пък не само правителство - има и частни фирми, които отказват такива работи, та затова и нашенците намират удобни посредници - да има откъде да се задели....
                Такава е тъжната истина....
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                  За какво да се радват другите видове войски?Да не би да са цъфнали и вързали?Или щото не си видял зелен генерал или адмирал по телевизията да реве, смяташ че при тях е рай?
                  ?
                  Ми защото има едни 280 милиона за 2018г отделени за хвърчила, поне част от тях може да отиде за лодка или нещо бронирано

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Не само финансовия. И Началникът ти също ще си бие гъза в тавана от радост, ако армията вземе та изчезне отведнъж от самосебеси и го отърве от необходимостта да мисли за харчове, от които няма да пада лапкане. Виж само може да му е кофти, ако ги отняма военните хеликоптери, щото няма да има въздушни таксита да си Фърка насам-натам и чат-пат да влиза в новините като спасител, поради туй, че великодушно лично бил разрешил да излети хеликоптер за спасителна акция.

                  П.П. Аз ако съм на пилотите ще си търся друго поле за реализация, а на държавата - майната й!
                  А де ... Иначе и аз
                  Можеш ли да ме убедиш, че тези 5 самолета са гарант на сигурността на България. Само не забравяй съседните ни страни колко самолета имат ( колко стотин самолета )
                  А хиликоптерите Моля иде зима, а те доколкото помня не летят в снега ( нямат зимни гуми хахаха) а пък другия от газърлък го бухнаха в морето .
                  Чакай че се сетих единия Миг 29, пилот пак от газърлък - да се покаже пред американците с рано прибиране на колесника какво направи.

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Ако продавачът е фирма - да. Ама при сделка между 2 правителства (както уж щеше да се прави за самолетите), че и от страни в НАТО/ЕС малце по-трудно ще стане това.
                  Почти си прав
                  Англия като ЕС и НАТОвска държава- наказа БАЕ за сделките с грипен.
                  Но Швеция не е НАТОвска

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Няма такова нещо като "гарант на сигурността". Нито пък за устройството на нашите ВВС е пряко от значение колко самолета имат съседните държави.

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                      ...

                      А де ... Иначе и аз
                      Можеш ли да ме убедиш, че тези 5 самолета са гарант на сигурността на България. Само не забравяй съседните ни страни колко самолета имат ( колко стотин самолета )
                      А хиликоптерите Моля иде зима, а те доколкото помня не летят в снега ( нямат зимни гуми хахаха) а пък другия от газърлък го бухнаха в морето .
                      Чакай че се сетих единия Миг 29, пилот пак от газърлък - да се покаже пред американците с рано прибиране на колесника какво направи.
                      Освен да дръгнеш клавиатурата какво по-точно искаш да кажеш?!? Че не са ти симпатични пилотите ли?!? Те сигурно ще си го преместят в другия крачол.
                      Ама ако искаш - предложи в пионерската организация да ги уволнят всичките и да назначат нови, с правилно отношение към мероприятията на "народната" власт. Или просто да закрият въоръжените сили и ВВС в частност.
                      Щото с по 30-на часа нальот все едно че ги няма.

                      Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                      ...
                      Почти си прав
                      Англия като ЕС и НАТОвска държава- наказа БАЕ за сделките с грипен.
                      Но Швеция не е НАТОвска
                      Не "почти", а съвсем съм си прав. А ти пак напъваш вратни жили по опорните точки. Не човек, а джилязу ...

                      По едно време, някъде към 90-те, в някои западни страни си беше съвсем законно да дават рушвети на пазари, където това е "обичайна практика". И си даваха като стой та гледай.
                      Примерно, французите бяха давали в Пакистан (за да стане сделка с подводници), ама не платили всички дължими суми, та избухна скандал. Англичаните, дето ги даваш за пример, бяха почнали разследване срещу БАЕ за рушвети при продажби на Торнадо и Юрофайтър на Саудитска Арабия. Ама май нещо го смотаха "в интерес на националната сигурност" ...
                      Имаше скандали и в Германия с рушвети от Сименс за гръцки политици, в т.ч. свързани с покупката на ракети "Патриот". И не е само Сименс. Имаше обвинения и разследвания за корупция при оръженийни сделки с Гърция и срещу Даймлер (за доставка на военни автомобили); срещу Краус Мафай (танкове Леопард) и Райнметал (зенитни оръдия).

                      Така че опорката ти "само шведите дават рушвети" определено издиша. Всички дават, особено при сделки в Третия свят или по на изток. Просто при сделки (особено междуправителствени) в по-цивилизованата част на света вероятността акото да удари вентилатора е по-голяма, поради което има по-голяма сдържаност.

                      Ама някои пък не дават рушвети, а разчитат на своята мощ за да оказват политически натиск за взимане на "правилно решение" ...

                      П.П. И да не съм те видял да говориш лошо за МиГ-29, че ще те наковладя на дружинния ти ръководител. Ако се вярва на ТВ-тата, правителството поставяло на първо място модернизацията на наличните хвърчила. Т.е. ще прави това, за което миналата година казваха, че е безсмислено, защото ще струва колкото покупката на нови самолети, без да носи нови възможности ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        А така де ,летците от Графа отказали да летят,щото нямало смазочни материали и имало психологически проблем от това.Дали е само това?
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          А всъщност се оказва, че проблемът е липсата на документация за десетте двигателя, ремонтирани/доставени нови от Россия... Полските си летят, доколкото официално е известно (тия, дето в момента носят бойните дежурства).

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            Един полски и един руски (доставено по-рано тази година) са изпецнали. Та май не е до кой и откъде, а са си такива.

                            ПП
                            А това "проблем с документацията", лично аз си го превеждам като "бе тук още едни пари, за още едни подробности".
                            Последно редактирано от davc; 24-10-17, 19:04. Причина: не били два, ами един
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
                              А всъщност се оказва, че проблемът е липсата на документация за десетте двигателя, ремонтирани/доставени нови от Россия .....
                              Само да не си помисли някой, че руснаците ни правят съботаж. Не е възможно, нали сме братушки. Нищо, че сме в Нато, а според доклади и т.н. основна заплаха за Нато е Русия.
                              Такава комедия и Шекспир не може да измисли.

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                По-скоро Кон боб яде ли.
                                тва към давц
                                Последно редактирано от MFr; 24-10-17, 19:11. Причина: правопис

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 11 потребители онлайн. 0 потребители и 11 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X