Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Българските ВВС

    Ми да накупят малко Cessna 172. Перфектен е. Цената на летателен час е по джоба на средностатистически американец и малко над средно ниво "софийски дришльо". Ако и това им е скъпо - може 150-ки.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: Българските ВВС

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Ми да накупят малко Cessna 172. Перфектен е. Цената на летателен час е по джоба на средностатистически американец и малко над средно ниво "софийски дришльо". Ако и това им е скъпо - може 150-ки.
      Прощавай но посочения от теб самолет за какво ще се ползва?За такси понеже е четириместен?Ако е само за запознаване с летенето на принципа "е това е самолет и така лети" да ги разходят всички на куп на един Л-410(ако има летящ) ако са малко повече на един Спартан и готово.Не знам как е при тази Цесна, но при маневри предишните имаха ядове с подаване на гориво при гръбен полет, понеже горивото е в крилото и двигателя почва да "хълца" А ако един УТС не може да прави маневри, за къв ние ?

      Коментар


      • #18
        От: Българските ВВС

        Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
        Прощавай но посочения от теб самолет за какво ще се ползва?
        Как за какво?

        Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
        ...за първоначално летателно обучение...
        За каквото е и направен, еле па 150-ката. Самолета на който най-много пилоти са взели първия си кетап. В момента струват между 10 и 30000 долара, в зависимост от състоянието. Супер сделка ще направим - втора ръка, ма "много убави" като нищо ще вземем за по 60000. Пък и масов, чаркове много, харчи като лека кола, ползва бензин от кварталната бензиностанция... Перфектно като да дадем едни пари.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          От: Българските ВВС

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Супер сделка ще направим - втора ръка, ма "много убави" като нищо ще вземем за по 60000. Пък и масов, чаркове много, харчи като лека кола, ползва бензин от кварталната бензиностанция... Перфектно като да дадем едни пари.
          Трай да не вземе някой гений в МО-то да се сети да вземе ги купи за "поне" 60 000 бройката, може и повече. Че хич няма ме учуди.

          Коментар


          • #20
            От: Българските ВВС

            Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
            Трай да не вземе някой гений в МО-то да се сети да вземе ги купи за "поне" 60 000 бройката, може и повече. Че хич няма ме учуди.
            То който трябва да се сети се е сетил отдавна.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              От: Българските ВВС

              Мамбото / прякор,набор на бащата ма му забравих името и карам на прякор / имаше нещо подобно до Пловдив,Колибьр 150 май беше,4 местен и с 3 туби гориво си върти фигури колко искаш па и нощни полети даже.Как не ме уби бащата като разбра........ма си е тренировъчен та дрънка,един Голф пари е,от добрите Голфове.

              Няма смисъл обаче,обучавам 100 летци и после какво ги правиш?Готови обучени потомствени / Роладжиев да речем без да се напъвам за още 100 имена /теглиха майна на авиацията,а тепърва нови да правим.И после какво,чакаме да ударят от лотарията та да им вземат хвърчило.

              Бе.......
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #22
                От: Българските ВВС

                Младите летци ще се обучават по нова програма:http://news.ibox.bg/news/id_1848561739
                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                0878 79 20 61 Борис

                Коментар


                • #23
                  От: Българските ВВС

                  Струва ми се, че генерал Радев много добре знае кое-как и взема адекватни решения. Като не маловажен страничен ефект се явява и това, че по-интензивната подготовка ще бъде и сито. Най-приспособимите и ориентиращи се най-бързо и точно в ситуацията, обобщено най-талантливите ще останат, по-посредствените ще отпадат.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • #24
                    От: Българските ВВС

                    10 човека са,30% да отпаднат,3 дежурни машини да вдигнат и тъкмо ще са останали 4 пилота за каре карти на земята

                    2 чина клас,всичките на първи ред........по-добре от нищо,но мен поне,а и бащата от дивана ни напушва смях.Попаднат на добър пилот и самолет и за десетина минути ще останат колко Македонските ВВС.

                    Стискам им палци де,дано пък да е начало на нещо добро.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #25
                      От: Българските ВВС

                      PC-9M е добър самолет за първоначална подготовка .С подходящата ритмичност който желае да стане пилот, а не разчита на връзкарство за 1,5 максимум 2 месеца тръгва сам. Разхода на гориво е малък, много добра авионика а и ергономична кабина. Само да летяха повечко бройки. Никой не ни е виновен, че даже такава машинка не можем да използваме пълноценно. Въпроса е да имаме реактивен УТС , който да осигурява прехода м/у витлов/турбо-витлов/ и боен самолет. Л-29 беше перфектният самолет за първоначална подготовка, ама нали трябваше да съсипем всичко старо, нищо, че вършеше добра работа. Е харчи повече от Пилатуса, но няма идеални неща, всяко си има своите предимства и недостатъци. На Пилатуса програмката му е малко тромава, но ние сме спецове в доста неща. За сега при така наличната обстановка и Л-39 върши добра работа като преходен самолет.Лека.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Българските ВВС

                        Хора разберете че няма в този свят витлов самолет който дори и малко да доближава характеристиките и възможностите на реактивните .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #27
                          От: Българските ВВС

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Хора разберете че няма в този свят витлов самолет който дори и малко да доближава характеристиките и възможностите на реактивните .

                          Верно е,то ако не беше така щяха да ми викат Крали Марко с моите 25 часа на миксер пък и как се вадят курсанти които да правят бомби след сложен маньовьр не ми е ясно,а това е било едно време поне според инструктора им който седи и си смуче мистака до мен и цъка с език.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #28
                            От: Българските ВВС

                            Абре момци, дилемата е не ИЛИ-ИЛИ, ами използване на алтернативата И-И. В момента имаме и двата- Пилатуса и Л-39. Дори и на сегашното ни положение може да си го позволим. На времето имаше клубове по предказармена подготовка със Злинове, после в Митрополията минаваха директно на Л-29/39. Сега вече няма предказармена. Може в 1 и 2 курса всички да летият на Пилатусите. После след 3ти курс да се профилират- които е за изтребител минава на L-ката. Вертолетчиците и транспортната остават на Пилатуса и евентуално обучение по специалност на вертолет и транспортен.
                            Безценно е, ако утре летиш на изтребител да знаеш какво и как е на реактивен самолет. В същото време е пълна безмислица и е скъпо за някой, който остава на вертолет например.
                            Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Българските ВВС

                              Да се обадя и аз от последния чин. Добре е да се включи в менюто и безпилотната техника. И за нея трябват много подготвени пилоти, техници и инженери. Дори за дрон под 20 кг в Англия и Холандия искат изкаран курс и изпит за правоспособност.
                              Show must go on!
                              LZ1VES

                              Коментар


                              • #30
                                От: Българските ВВС

                                А у нас как стоят нещата?
                                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                                0878 79 20 61 Борис

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X