Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
    ....Извинете но какво се получава- Служебното правителство служебно отхвърли единия кандидат....
    Дококото разбрах, още през 2012г. е назначена "междуведомствена комисия" под председателството на командира на ВВС, която на база зададени критерии е направила класирането. По тези критерии е отпаднал и единия кандидат.
    Тоест, вооенните са си свършили работата и са дали резултата на служебното правителство, след което следва оповестяване в медиите и препоръка към бъдещото НС да се съобрази с избора на комисията.
    Може да се дискутира само дали е било правилно да се оповестява резултата и въз основа на този резултат да се прави препоръка.
    Но, не мисля, че може да има съмнение в компетентноста на комисията.

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
      Като за начало - МиГ и Рафал.
      Тука начало няма, само край
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
        Тука начало няма, само край
        Що?!? ква им е разликата от БТРите?
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          Мига технически не е нато съвместим плюс разбира се дето не е и политически нато съвместим, плюс че е некаква модернизация на една стара база. Рафала е супер, ама не е финансово съвместим.
          А ако не си наясно с разликите м/у изтребител и бтр...
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
            Мига технически не е нато съвместим плюс разбира се дето не е и политически нато съвместим, плюс че е некаква модернизация на една стара база. Рафала е супер, ама не е финансово съвместим.
            А ако не си наясно с разликите м/у изтребител и бтр...
            Епа да кажеме, че еднакво не сме на ясно, но ми е интересно, ако изтребителя не е политически съвместим, БТР-а как е?!?
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Не, не сме еднакво не наясно, аз съм горе долу наясно, ти изглежда си на мрачно. А и не четеш. Не дъм казал, че бтр е политически съвместим, за разлика от изтребителя. Прочети втори път.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                ...Прочети втори път.
                Оо мастер - слушам! Само преди това една молбичка - обясни, след като осъзнаваш, че МиГ-а е политически неприемлив, що тогава се чудиш дали руските бтр/бмп стават?
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                  Оо мастер - слушам! Само преди това една молбичка - обясни, след като осъзнаваш, че МиГ-а е политически неприемлив, що тогава се чудиш дали руските бтр/бмп стават?
                  Ма прочети всичко де, при тях това че са политически несъвместими е в пъти по-преодолимо. Защо ли? Върни се на това кое какво е. И камионите ли са несъвместими? И джиповете?
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                    Ма прочети всичко де, при тях това че са политически несъвместими е в пъти по-преодолимо. Защо ли? Върни се на това кое какво е. И камионите ли са несъвместими? И джиповете?
                    Аз вече заявих готовност да те чета, ма ако ти пишеш само за да има аз какво да чета, нема да стане ралтата...
                    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                      Аз вече заявих готовност да те чета, ма ако ти пишеш само за да има аз какво да чета, нема да стане ралтата...
                      Топката е у твойто поле - не подхождаш коректно към тълкуването, нито към цитирането. Конкретно - уж ме цитираш, ама за нещо, което не съм казал, и хвърляш някакъв "наточен" въпрос във връзка с неказаното. Наивно е да очакваш отговор, още по-малко такъв, който да ти пасне на "засечката". Цитирай конкретно тези няколко поста, най-вече основния и ако не съумееш да си ги разтълкуваш коректно, няма проблем аз да го направя.
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                        Дококото разбрах, още през 2012г. е назначена "междуведомствена комисия" под председателството на командира на ВВС, която на база зададени критерии е направила класирането.
                        Какво точно се е случвало с тази комисия и в нея, през тези пет години, е едно нещо, което е много трудно да се проследи (та и не всичко е общодостъпно). Колко съставът и е един и същ, и особено - колко промяната му по време именно на служебното правителство, има отношение към радикалната промяна на позицията и, обаче е един по-лесен въпрос.
                        Във всеки случай, е неоспорим факт, че всички наши съседки, членки на НАТО, имат Ф 16, като същевременно, освен страната производителка, в Европа и НАТО Грипен има единствено в две държави, като при това в Унгария "се клати".
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          ..... и особено - колко промяната му по време именно на служебното правителство, има отношение към радикалната промяна на позицията и, обаче е един по-лесен въпрос.....
                          Ми евала, щом ти е лесно. На мен не ми е щото навсякъде чета, че било "класисфицирана" информация.

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            Не съм писал нищо за конкретни персонални промени, а принципно - за естествената тенденция на тези промени (а и въздействие без непременно промени), в условия на доминирани от съвсем ясни с ориентацията (и съответно - посока на тенденциите) си политически и обществени фактори.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              Не съм писал нищо за конкретни персонални промени .....
                              Не само не знаем какви персонални промени са правени през годините, амо не знаем и какви промени са правени по заданието и критериите.
                              Така, че приказките защо първо избрали това, па после онова са толкова елементарни, че няма на къде.
                              Ако питаш мен задачата вярно е лесна - да се съботира обновяването на армията с нови оръжия. И правилно! Кой ще уплашим с 8 самолета, па дори и американски да са и последна дума на тъехниката!?
                              Само ще се изхарчат едни пари, където ги няма, или ако ги има на кой по напред!?
                              И не на последно място се очертава проблем с комисионните.

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                По БНТ в момента почва предаването "Референдум", основна тема е новия самолет от гледна точка на експертите.
                                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X