Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Е?
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
      Е?
      Може би това идва да покаже, че поляците няма да (искат или могат да) ремонтират МиГ-овете ?
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
        В Инджирлик заводи няма,централата на TAI е в Анкара,а заводите за ремонт и производство на Ф-16 са в Конья.И произвиждат резервни части защото навремето са получили лиценз за това а са го получили защото експлоатират повече от 240 Ф-16 .За нашите мижави 20 МиГ-29 кой ще ни даде лиценз да си ги ремонтираме сами а аджеба и резервни части да произвеждаме за тях.
        Здравей, Комусо.
        Турците експлоатират 270 броя ф-16 от блокове 30/40/50. Централата на TAI е в Анкара, само ,че заводите са в Акинчи бивше Мюртед. Но и това не е коректно защото двигателите General Electric F110-GE-100 пък се произвеждат или по-точно сглобени в Ескишехир. Въоръжението и системите му както и РЛС турците си ги купуват от америте. Турция се води за една от петте страни произвеждащи ф-16 в Света, само , че е малко размито това понятие и не е ясна границата м/у производство и сглобяване.Някой от бройките се водят Lockheed-built, а други Turkish-built като доста често се споменава за assembly kits. Турция дори произвежда бройки за Египет, Саудитска Арабия , Кувейт ,ОАЕ и крила, централена и задена част на флюзеляжа за USAF. Само , че частите за РЛС, Орижието и насочващите го системи и ТРД-та идват отвъд голямата вода.
        TAI се основава и притежава от Turkish and American shareholders. Какъвто и блок/модел Ф-16 да произведат турците и до сега нямат право да го продадат дори и на THK(Turk Hava Kuvvetleri or Turkish Air Force) -Турските ВВС без разрешението на братята отвъд.
        Ако не съм се изразил ясно ще напиша пак - дори и безплатен лиценз за ремонт и производство на РД-33 да ни предоставят с опция да го правим и за трети страни Ние вече нямаме възможности да осъществим това. Производствените мощности, които можеха да няправят това Ние си ги затрихме и никой не ни е виновен , че сме смотани.
        Лека вечер.

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          Оказва се,че украинските МиГ-29 се ремонтират не в Одесса а в Лвовският Авиозавод.Така,че вариянти за ремонт има.
          https://www.youtube.com/watch?v=usrxlk4-TXs

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            Здравей , Габоцвет!
            Не знам от къде го изкопа този документ, но направо ме застреля с него! Нищо не става от нас, а иначе и г-н Александров не пропуснахме да омажем , иначе е странно , че никой не дръзна дори в нета да опровергае статията му официално. Явно има защо!
            Здравей, Комусо!
            Всеки един ВРЗ в Света може да ремонтира ТРД-та на нашите самолети стига да има определения за това сертификат или позволение от завода производител и разбира се съответните технически възможности. И това не е така защото става на въпрос за Русия или РСК МиГ, а защото това е световната практика и Всички се съобразяват с нея или бият през пръстите без значение на националност и т.н.
            Ключовата дума в словосъчетанието "оръжеен пазар" отдавна не е оръжеен.
            Лека вечер!

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Като са толково големи светци ватенките и все приказват за лиценз и интелектуални права що не ремонтират в Украйна половината си вертолети с двигатели на Мотор Сiч,или украинските корабни дизели и газови турбини?Или като са купили двигателите са купили и лиценза или интелектуалните права върху продукта-купили ама дръжки.

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
                Ако не съм се изразил ясно ще напиша пак - дори и безплатен лиценз за ремонт и производство на РД-33 да ни предоставят с опция да го правим и за трети страни Ние вече нямаме възможности да осъществим това. Производствените мощности, които можеха да няправят това Ние си ги затрихме и никой не ни е виновен , че сме смотани.
                Лека вечер.
                Един от малкото ВРЗ които още не сме затрили е ВРЗ Г. Бенковски в Граф Игнатиево . При сегашната политическа ситуация руснаците едва ли ще ни дадат нещо на изгодна за нас цена . Ясно е че ни натискат да не даваме по никакъв начин пари в Русия но големите ще се разберат по между си както винаги е ставало а ние ще си останем с насраните гащи и развалени приятелски отношения градени много десетилетия . Като толкова много иска новия голям брат да нямаме връзка с Русия дава ни 2 - 3 ескадрили Ф 16 и поеме масрафите по обучението на пилотите и наземния персонал . Проблема с поддръжката също е решен ей къде е Турция .
                Последно редактирано от sek.1; 30-10-15, 04:43.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  Все чакаме да ни дадат,а като ни дадат му разказваме играта........няма вече кой да ни даде са едното нищо,имаме споразумение с НАТО какво трябва да подьржаме и до коя година та.............няма да е подарено,тия дни тая тема свьршва.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
                    Не знам от къде го изкопа този документ, но направо ме застреля с него! Нищо не става от нас, а иначе и г-н Александров не пропуснахме да омажем , иначе е странно , че никой не дръзна дори в нета да опровергае статията му официално. Явно има защо!
                    От доста от "българчетата" стават доста добри съветски граждани (Русия) , както е видно и от тази тема! По-добре тия боклуци (Миг - сие) да се взривят, отколкото да им се даде и стотинка на хреновете.
                    А на този "документ" единствения смислен отговор е: "Я си еб...те п...та майна!"

                    П.П.: Викаш - затрихме завода в Графа... Трябваше да държим (а то всъщност държим немалък брой все още) на държавна издръжка тумбата клатик..ци (и развейп..ки) да мятат манти от цеха до лавката по цял ден само за да ни излезне "по на сметка" да си оправяме 10-те тенекета....
                    /Това с "мятането" не ми е ЕЖК - гледах го в продължение на три години лично!/
                    Последно редактирано от BulAf; 30-10-15, 05:24.

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Ама какви сандвичи имаше само а,и кола с вафли,страшна лафка беше,либийски самолети поправяха по едно време.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Аз съм сигурен че ако правилно поискаме американците просто ще ни подарят 1 - 2 ескадрили от някоя модификация примерно но Ф 16 . На времето германците ни бяха предложили танкове Леопард подарък от техните излишъци ама нашите не проявиха интерес щото при подаръка няма комисионна .
                        Подарък? А после давай милиоооони за поддръжка и ремонти.Те Германците много ни обичат.
                        Grand Vitra ddis 2008
                        SEAT Althea XL tsi 2010
                        Mitsubishi Canter

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
                          ....
                          П.П.: Викаш - затрихме завода в Графа... Трябваше да държим (а то всъщност държим немалък брой все още) на държавна издръжка тумбата клатик..ци (и развейп..ки) да мятат манти от цеха до лавката по цял ден само за да ни излезне "по на сметка" да си оправяме 10-те тенекета....
                          /Това с "мятането" не ми е ЕЖК - гледах го в продължение на три години лично!/
                          Човек като няма доводи, се прехвърля на определения - кой за какъв бил и т.н....
                          За съжаление същите откровено глупави мнения продължават да се чуват (предимно от лаици в темата) за малкото останали стратегически заводи с държавен контрол в БГ...
                          Общо взето - дайте да даваме акъл от нещо, от което си нямаме и общо понятие, - важното на Вуте да му е зле, а не на нас да ни е добре...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            Първоначално публикуван от tanosliven Преглед на мнение
                            Подарък? А после давай милиоооони за поддръжка и ремонти.Те Германците много ни обичат.
                            Че сега не даваме милиони за поддръжка ? Борбата всъщност е при кой да отидат . Естествено е при сегашната политическа реалност въпреки симпатиите ми към руския народ те да не отидат там . Най малкото защото при вътрешни разплащания в НАТО не се плащат ДДС и други данъци .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                              Човек като няма доводи, се прехвърля на определения - кой за какъв бил и т.н....
                              За съжаление същите откровено глупави мнения продължават да се чуват (предимно от лаици в темата) за малкото останали стратегически заводи с държавен контрол в БГ...
                              Общо взето - дайте да даваме акъл от нещо, от което си нямаме и общо понятие, - важното на Вуте да му е зле, а не на нас да ни е добре...
                              Кой са тия "стратегически заводи" ??? ВМЗ ?!? Мястото където дават на работниците по 300-400 лева през месец. Знаеш ли защо продължават да ходят в завода - защото стоят по цял ден! Така са свикнали!
                              Покрай патакламите в близките години им се отвори малко работа и два пъти взривяват скаладовете с готова продукция, за да им се размият кражбите!
                              Да ги държим викаш- ми вземи ги в твоята фирма!

                              Пак за "Графа" - да преди сме имали тук там някоя поръчка. Докато бях "в района" за три години обслужиха три вертолета и един или два чужди самолета (т.е. - изкараха пари за държавата). "Рентабилност" майка плаче...

                              П.П.: "Определения" викаш - като сега сме били "смотани", преди като сме били уметни да не би да сме правили основни ремонти на двигатели и други основни възли? Или уменията ни се изчерпваха до тенекеджийство, боя и вакса ? като сме били велики, що "приятелите" руснаци не са ни доверили великите си технологии и спецификации, та да не си оставаме на ниво - занитване?
                              Можели сме нещо до 45 година, защото сме произвеждали самолети (!!!), а не сме ги сглобявали от части доставяни от батюшка.

                              Апропо - ще си подяря УАЗа - тия ще вземат и на мен да ми пратят писмо, че трябва да го карам във фирмения сервиз за подръжка... А като разбрах, и че в КАМАЗ имат бригада убийци, която наказва крадците на камази.... смея ли да не се поклоня.
                              Последно редактирано от BulAf; 30-10-15, 06:34.

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                                Човек като няма доводи, се прехвърля на определения - кой за какъв бил и т.н....
                                За съжаление същите откровено глупави мнения продължават да се чуват (предимно от лаици в темата) за малкото останали стратегически заводи с държавен контрол в БГ...
                                Общо взето - дайте да даваме акъл от нещо, от което си нямаме и общо понятие, - важното на Вуте да му е зле, а не на нас да ни е добре...
                                Върни се малко назад в темата и виж професионалистите, които си имаха не само общо, но и супер специализирано понятие от ремонт на самолети какво доводи изтъкваха:
                                1. Поляците са гаражни майстори, те какво понятие могат да имат от авиоремонти.
                                2. Е, като се оказа, че имало авиозаводи, се почна "ама критичните елементи, има едни монокристални лопатки, те са природен феномен и ги има само в Русия, няма откъде поляците да се снабдят с тях".
                                3. Оказа се, че поляците правят лопатки - "да, ама не, нямат документация".
                                4. Поляците си имали документация - "не-не, тя е стара щото МИГ-29 са ултра-модерно хай-тек изделие, всеки месец се усъвършенства, вкл. и нашите български екземпляри, те са онлайн-ъпдейтвани от братушките и тази документация не е актуална за тях";
                                5. Като и това се оказа кьор-фишек, се почна рев: "Лицензите-е-е-е-е-е, сертификатите-е-е-е-е-е ?! Авторските права-а-а-а-а-а ?!", което е много смешно, щото Русия е най-големият нарушител на всички такива права в световен мащаб, даже китайците не могат да се мерят с тях.
                                6. Вече кулминацията на специализираното техническо дискутиране беше как големият русофил Ярослав Качински, щял да прекрати договора за ремонт на самолетите.
                                Това ако не са "откровено глупави мнения", значи е папагалско повтаряне на опорни точки, спуснати от някъде.
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X