Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Налягане на гумите?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Налягане на гумите?

    Аз съм с Витара 2.0 ТДИ. На скоро си смених гумите и гумажията с опит разви една теория , че 1,6 атм., които препоръчва производителя са малко , че колата е тежка и гумите се износват от външната страна и т.н. Надухме ги на 2,0 атм.До сега съм изминал само 100 км. и ми прави впечатление , че вози малко по твърдо и
    волана като че ли е по лек.Какво смятате, че е най - подходящото налягане на гумите и защо, оказвали някакво влияние на предница, ходова част и т.н.?

  • #2
    От: Налягане на гумите?

    Гумите в препоръчания от производителя размер ли са ?

    Коментар


    • #3
      От: Налягане на гумите?

      Най-подходящото налягане за стандартен размер гуми е заводски препоръчаното.Ако гумаджията е Инженер(физик или конструктор) може него да послушаш...Кратко логично разяснение...Дори да е дизел това не допринася много за увеличаване на тежестта отзад и логиката и отзад да се правят на 2 бара издиша...1:0 за логиката пред мисълта на гуаджията.Има и още ама айде...Ако пък сакаш много предните ги остави на 1.7 и по важното!!! 90 % от уредите за измерване на налягане не са много верни.
      Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

      Коментар


      • #4
        От: Налягане на гумите?

        Пробвал съм 5манометъра показваха различно,правиш ги както на теб ти харесва.
        Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

        Коментар


        • #5
          От: Налягане на гумите?

          Аз карам на 2.0 атмосфери

          Коментар


          • #6
            От: Налягане на гумите?

            На вратата на шофьора няма ли залепен етикет, на който пише колко трябва да е налягането?
            На моя Самурай пише 1,4 bar и го карам на толкова за ужас на гумаджийте...
            LZ1AIV

            Коментар


            • #7
              От: Налягане на гумите?

              Има, ама кой ги чете...Карам с 225/70/16 на 1,6 атм., доста време ми отне да убеждавам гумаджията, че не е фатално ниско налягане. Всъщност Витара с по-твърди гуми от предписаното вози като лагерна количка.
              Животът е харизан кон според мен...

              Теди

              Коментар


              • #8
                От: Налягане на гумите?

                Гумите ми са 215/70 R16 както препоръчва производителя.Колата я имам от 8г.и винаги съм карал с 1,6атм. налягане./avzdrav мога да чета много по-добре от вас/Други автомобили карат с други налягания на гумите.Зададох конкретни въпроси за тези които имат опит и знания по темата.Няма полза от безсмислени логични обяснения.Забелязах, че гумите наистина са по износени от външната им страна/ и без сега за рег. на предници и др./

                Коментар


                • #9
                  От: Налягане на гумите?

                  1,6 Japan rules Suzuki vitara to 2005year.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Налягане на гумите?

                    Моята я карам вече 7 години. Летните и зимните ми гуми са стандартни - 195/80/15 - 1.6 атм. и износване не съм забелязал дори след лифта. През ловния сезон карам 235/75/15 на 1.2 атм. Проблеми съм имал само с една джанта която ударих лошо и само при гумата върху нея съм имал няколко разбордирания на 1.6атм. След смяната на джантата вече нямам този проблем.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Налягане на гумите?

                      [QUOTE=VMVBG;2623960]Гумите ми са 215/70 R16 както препоръчва производителя.Колата я имам от 8г.и винаги съм карал с 1,6атм. налягане./avzdrav мога да чета много по-добре от вас/Други автомобили карат с други налягания на гумите.Зададох конкретни въпроси за тези които имат опит и знания по темата.Няма полза от безсмислени логични обяснения.Забелязах, че гумите наистина са по износени от външната им страна/ и без сега за рег. на предници и др./[/QUOTE
                      Извинявай, ще се поправя в бъдеще... Като толкова добре четеш, чети, що пишеш? Па и се пениш, като ти отговарям?
                      Животът е харизан кон според мен...

                      Теди

                      Коментар


                      • #12
                        От: Налягане на гумите?

                        Гранд витара с 235/70/16 къса с тесните си и джанти 1.2 предни 0.8 задни хич не ми и дреме на къде ще се износват за 250лв. са ми комплекта хубаво вози и по гребът на вратата с стандартните и гуми 215/65/16 и дават 1.8 предни и 1.8 задни.Досега гума не съм отлепял заради по тесните джанти

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X