Обява

Свий
Няма добавени обяви.

конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

    Почти цялото осветление в къщи, което се ползва най-често е с LED. Имам в спалнята 1 лампа за осветяване на картина, такава /сори за линка, но не е търговска реклама/. Лампите на това осветително тяло горят отвратително бързо. Дайте идеи как да ги сменя с LED.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

  • #2
    От: конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

    Взимаш си LED крушка с G9 цокъл и си готов.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #3
      От: конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

      Вариант 1:
      - 12V Захранване в кутийката на стената
      - 2 парчета LED лента от "оная" в дупките, дето сега са крушките, по някакъв начин залепена за корпуса.

      Вариант 2:
      - LED драйвер в кутийката на стената
      - Там, където сега са крушките набиваш масивно парче мед или акуминий, фрезоват ти го по дупките, и слагаш по един или 2 COB-а във всяка дупка с CRI 90+, ако искаш картината ти да изглежда наистина добре под LED осветление.

      Общо взето може да поеме нещо като 5-8 вата обща мощност предполагам, без да прегряват.

      Какъв е диаметъра на тръбата, в която в момента са крушките?
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        От: конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

        Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
        Взимаш си LED крушка с G9 цокъл и си готов.
        Има ли такива по 5 вата, дето да са големи колкото халогенката на диаметър? С CRI90+ ли са?

        ...съмнявам се.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

          Не мога да преценя от линка ,но вкъщи имам подобно осветително тяло ,и е с крушки Е14,а за тях има готови лед решения.
          Румен Николов

          0888 358 572

          Коментар


          • #6
            От: конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Има ли такива по 5 вата, дето да са големи колкото халогенката на диаметър? С CRI90+ ли са?

            ...съмнявам се.
            Е тука се предавам вече...
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #7
              От: конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

              Тези LED с G9 или с с много малка мощност /около 1 ват/ или са с голям балон и не могат да се монтират в това осветително тяло. А тези с 1 ват не знам до колко ще светят.

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Вариант 1:
              - 12V Захранване в кутийката на стената
              - 2 парчета LED лента от "оная" в дупките, дето сега са крушките, по някакъв начин залепена за корпуса.

              Вариант 2:
              - LED драйвер в кутийката на стената
              - Там, където сега са крушките набиваш масивно парче мед или акуминий, фрезоват ти го по дупките, и слагаш по един или 2 COB-а във всяка дупка с CRI 90+, ако искаш картината ти да изглежда наистина добре под LED осветление.

              Общо взето може да поеме нещо като 5-8 вата обща мощност предполагам, без да прегряват.

              Какъв е диаметъра на тръбата, в която в момента са крушките?
              Жена ми си осветява дъската за гладене, не я бърка CRI, но трябва да е добре осветена.
              Мислех за вариант 2, от всяка страна да сложа по 3 едноватови диода и да ги захраня с 0,32-0,34 А /имаше някъде такива готови модули/, но не знам дали няма да се опекат. Тръбичката е тънкостенен алуминии около Ф11мм.
              Последно редактирано от s_s1; 04-11-14, 11:14. Причина: Добавка поста на Спартак и отговора ми.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #8
                От: конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Общо взето може да поеме нещо като 5-8 вата обща мощност предполагам, без да прегряват.
                За какво са му толкова много труд и толкова сияйни, ако лампата за която иде реч ( както е даден примера) е за картина. G9 LED с 3W сила е равностойно на 30W обикновена крушка и става по размер (оригиналната от примера е 28W, съвсем точно пасва )

                Коментар


                • #9
                  От: конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

                  Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                  Тези LED с G9 или с с много малка мощност /около 1 ват/ или са с голям балон и не могат да се монтират в това осветително тяло. А тези с 1 ват не знам до колко ще светят.


                  Жена ми си осветява дъската за гладене, не я бърка CRI, но трябва да е добре осветена.
                  Мислех за вариант 2, от всяка страна да сложа по 3 едноватови диода и да ги захраня с 0,32-0,34 А /имаше някъде такива готови модули/, но не знам дали няма да се опекат. Тръбичката е тънкостенен алуминии около Ф11мм.
                  Сложени като хората, няма да се опекат. Ама няма да си спестиш ходенето до стругар/фрезист. Просто трябва да "напълните" тръбичките с плътен алуминий. Едноватовите диоди обаче се запояват директно върху алуминиева платка, което е истинския проблем. COB на болтчета няма как да се свре на 11мм.

                  Иначе, напълнено по начина, по който ти казвам, ще поеме и 10-ина вата дори. Тръбата се самовентилира добре от естествената конвекция, тъй че ще може да разсейва доста.

                  ПП: Чакай сега ще потърся дали пък няма да се намери такъв COB... Иначе вариант е да се изреже платката на готова алуминиева "звезда" със запоен диод за нея.


                  ...друг вариант е - взимаш по-мощни крушки (примерно 40 вата, вместо 20), и ги захранваш с по-ниско напрежение. Така ще живеят доста повече, но пък ще свети по-жълто.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

                    Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
                    G9 LED с 3W сила
                    Дай да ги видим тия. Аз не знам за G9 дори 2W, дето да могат да се поберат в 11мм тръба, но пък човек се учи цял живот.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

                      http://www.ebay.co.uk/itm/4x-G9-3W-6...item259082b4d4

                      Това съм купувал, 4 броя има го и за по малко пари, топло светещо. Размера е като на халогенка. Свети много добре, но има един недостатък-бръмчат. Не знам защо, може би заради малкия кондензатор който е и залят с силикон.
                      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                      Коментар


                      • #12
                        От: конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

                        @s_s1, Пише че лампата е с G9 крушки, пък разправяш че е с диаметър 11мм. А халогенна крушка дори 20W G9 е с диаметър 14мм. Или се хващай за шублера с 2 ръце, или виж да не е G4.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

                          Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                          http://www.ebay.co.uk/itm/4x-G9-3W-6...item259082b4d4

                          Това съм купувал, 4 броя има го и за по малко пари, топло светещо. Размера е като на халогенка. Свети много добре, но има един недостатък-бръмчат. Не знам защо, може би заради малкия кондензатор който е и залят с силикон.
                          А мери ли му истинската консумация? Щото имам твърде горчив опит с такива точно изпълнения. Това не вярвам да може да разсее 3 вата и ще прегрее доста зверски, особено ако в затворен обем. Това ако мощността му е истинска де. Щото предполагам не е.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            А мери ли му истинската консумация? Щото имам твърде горчив опит с такива точно изпълнения. Това не вярвам да може да разсее 3 вата и ще прегрее доста зверски, особено ако в затворен обем. Това ако мощността му е истинска де. Щото предполагам не е.
                            Не съм мерил консумация, но имайки опит с доста ЛЕД крушки като светлинна мощност са изненадващо силни и ефективни за размера си, при мен светят на мястото на 40Вата и ги заместват без проблем. Не прегряват, но ме дразнят с брума който издават.
                            Освен това работят в лампион със затворен обем, на който дупката е малка и други ЛЕД на влизаха.
                            Но препоръчвам само топло светещи.
                            Последно редактирано от disko04; 04-11-14, 12:51.
                            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                            Коментар


                            • #15
                              От: конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

                              Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                              Не съм мерил консумация
                              Премери де.

                              Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                              Не прегряват, но ме дразнят с брума който издават.
                              Замести трафа с хубаво импулсно и ще престанат. Тя с калпаво импулсно и лентата бръмчи.
                              Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                              Освен това работят в лампион със затворен обем, на който дупката е малка и други ЛЕД на влизаха.
                              Ако самия лампион е достатъчно масивен и достатъчно на близо до корпуса, може и да отнема от топлината. Аз бях силно учуден като нелепих 9 вата лента върху чинията на плафоните в коридора. Никакви грижи - малко над телесна температура след много часове светене.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X