Обява

Свий
Няма добавени обяви.

конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

    Проблема им е че използват крушката в режим "готовност". Демек има постоянно някакъв ток течащ към нея. При обикновена това не е проблем. При диодна обаче е (то и енергоспестяваща). Тока си тече, зарежда някакъв кондензатор по електрониката, електрониката сработва, лъжейки се че има напрежение, разрежда кондензатора, и после пак изключва.

    Ако има някакви глим лампи по веригата - махни ги. Другото вече е по-сложно.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #47
      От: конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Проблема им е че използват крушката в режим "готовност". Демек има постоянно някакъв ток течащ към нея. При обикновена това не е проблем. При диодна обаче е (то и енергоспестяваща). Тока си тече, зарежда някакъв кондензатор по електрониката, електрониката сработва, лъжейки се че има напрежение, разрежда кондензатора, и после пак изключва.

      Ако има някакви глим лампи по веригата - махни ги. Другото вече е по-сложно.
      Ясно ми е това, но на пазара не съм виждал такива сензори за движение, които да не използват лампите, за да се хранят през тях свързани последователно.
      В къщи нямам глим лампи. Въпроса ми е може ли да се направи с мин. средства като имам възможност да подам с допълнителен проводник захранване преработка на съществуващите сензори или да дадете идея от къде да си купя готови такива сензори.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #48
        От: конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

        Има лед осветителни тела със сензори комплект и светят доста прилично, а ако не ти хареса как светят, на тях вече може спокойно да смениш светещата част.
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • #49
          От: конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

          Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
          Има лед осветителни тела със сензори комплект и светят доста прилично, а ако не ти хареса как светят, на тях вече може спокойно да смениш светещата част.
          Проблема ми е, че мога да сменя само сензор, но не и осветителните тела вградени в таван оформен с гипскартон и завършен с венецианска мазилка.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #50
            От: конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

            В такъв случай разкостваш това , за което писах, и взимаш сензора.
            подаръци за мъже от FACOM
            промоция на читави инструменти

            и на хоби такива

            тел. О879 Ч8Ч 2З5

            Коментар


            • #51
              От: конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20141107_084328.jpg
Прегледи:1
Размер:60.8 КБ
ID:5621522

              Това е крушлето от по горе.

              А тези не купувайте, боклук са.http://www.ebay.co.uk/itm/1Pcs-48-G9...item2343df0f6b
              Последно редактирано от disko04; 07-11-14, 09:04.
              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

              Коментар


              • #52
                От: конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                Снощи след дълги измервания стигнах до следния извод: за да се реализира вариант № 2 в тази тръбичка трябва да се закрепят 2 секции по 7 светодиода. В този случай има една голяма трудност. Ако те легнат на вътрешната стена на цилиндъра /тръбичката/ няма да могат да се охлаждат, в описанието е написано, че: "Задължително охлаждане ( добър контакт, осигурен от термолепило, или термопроводима двойнолепяща подложка, към термопроводима метална щина, ламарина, профил или др. с площ минимум 3 кратно по голяма от площта на платката е достатъчна за този продукт)." което означава, че трябва да се фрезова алуминиево тяло с много сложна форма, което много би ми оскъпило конверсията. Освен това от всяка "пръчка" от 7 светодиода двата крайни ще бъдат засенчени от тръбичката. Затова ще мина на вариант № 3 в който ще лепя само 1 плочка. Но въпреки трудностите с № 2 реших да поръчам и този вариант, защото по телефона ми казаха, че при една и съща мощност тяхната "твърда лента" свети с около 50 % повече от другите на пазара. Ще ги сравня и ще докладвам.
                Двата мощни диода едилат дойдоха, но пратката от stratuslight не дойде.
                Питах в Еконт, провериха - нма пратка. Обадих им се по тел. и ми отговориха, че съм дребен клиент и им губя времето за глупости, като искам по 1 бройка да отида да се наредя на опашката в магазина им /в Русе/, че докато се разправяли с мен губели си били времето. Моята поръчка беше 1 твърда лента , 4 различни захранвания /драйвери/ с различни изходящи ток и напрежения и 1 брой термолепило. Два пъти им звънях и ми затваряха телефона. Казаха ми, че на мейла ще ми отговорят писмено защо няма да ми изпълнят поръчката, но още нямам вест от тях. Според мен са нагли и некоректни. Не знам дали са търговци т.к. още нищо не съм си купил от тях.
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 07-11-14, 17:53. Причина: линк
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #53
                  От: конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

                  Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                  Двата мощни диода едилат дойдоха, но пратката от ... не дойде. Питах в Еконт, провериха - нма пратка. Обадих им се по тел. и ми отговориха, че съм дребен клиент и им губя времето за глупости, като искам по 1 бройка да отида да се наредя на опашката в магазина им /в Русе/, че докато се разправяли с мен губели си били времето. Моята поръчка беше 1 твърда лента , 4 различни захранвания /драйвери/ с различни изходящи ток и напрежения и 1 брой термолепило. Два пъти им звънях и ми затваряха телефона. Казаха ми, че на мейла ще ми отговорят писмено защо няма да ми изпълнят поръчката, но още нямам вест от тях. Според мен са нагли и некоректни. Не знам дали са търговци т.к. още нищо не съм си купил от тях.
                  Като имат "голям" бизнес, да си затворят магазина на дребно! Баси нефелниците. От тук нататък ще ги плюя по всеки възможен повод.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #54
                    От: конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

                    Пробвах единия диод при 145 мА при 8.4 в. /толкова даде някаква зареждачка/. Свети много приятно малко по-слабо от 20ватова халогенка тип MR16 /с рефлектор/, светодиода го бях сложил в тръбичката от лампата, която конвертирам. Направи ми впечатление, че доста загрява. Ще трябва да се направи детаил на фреза, за да може термоотдаващата плоча на диода да контактува с корпуса /тръбичката/ на лампата. Тази тръбичка има доста голяма площ Ф 22 дэлжина 135 и тежи 50 грама. Сега си търся захранване за тези диоди. Мисл, си, че мога да ги свържа и последователно и да търся нещо с константен ток на около 0,5 А на 20 волта. Дайте идеи какво и от къде да купя.
                    Последно редактирано от s_s1; 08-11-14, 10:32.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #55
                      От: конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

                      Трабва ти 6 ватов драйвер на 350mA. Примерно JLI-24350P от Комет. Връзваш ги последователно към него.

                      ...и, лепни ги за дъното на тръбата със силикон като за начало. Може и да минеш метър с охлаждането (може и да не стане де, но поне пробвай). Пак - на 9 вата наразана и налепена по чинията на плафониерата охлаждането и е предостатъчно. А е тънкостенна.

                      ПП:С това захранване, което си пробвал си го пробвал на 1.5 вата. Може да свети 4 пъти повече. Без да е лепнат някъде естествено че ще загрее.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #56
                        От: конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

                        Послушах те и купих точно такова захранване 4-7 диода конст. ток 300 м.А. Поръчах на стругаро-фрезист подложки и довечера ще възпламеня светилото. А при този 1 ват като е опряно плътно в тръбата при пробите със малко термопаста не може добре да топлоотдава и загрява само плочката на светодиода, така, че си трябва подложка.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #57
                          От: конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

                          Еми ще чакаме подробен снимков материал.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #58
                            От: конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

                            За утре остават подложките, светнах за малко свързани последователно 2-та диода и измерих 17.4 волта при ток 0.285А, или 5 вата обща мощност. За утре ще подготвя и снимки, само ми е трудно да ги качвам тук.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #59
                              От: конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

                              Мисля, че успешно завърших конверсията. Цилиндър Ф 19.5 е разцепен с 4 мм фрезер. Двете части ги залепих с тервопаста и лепило за тръбичките на лампата. После запоих диодите последователно. Извадих захранването от неговата кутия и го сложих в такава от лекарство разтворимо във вода.



                              Тествах, светна много ярко, след това залепих диодите по същия начин за алуминиевите подложки.



                              Измерих температура на кристала след около 25-30 сек работа.

                              Светеше много здраво...



                              Това е макс. темп в/у кристала. На корпуса беше с 1С по-малко.



                              Много съм доволен, отлично термоотдава. Монтирах лампата иии ... стана ден.





                              Свети много силно, по-силно от старите лампи, те бяха 40 вата.



                              Много съм доволен, благодара на Спартак за идеята, диодите са СУПЕР!
                              А жена ми каза: "Сега ще се виждат паяжините."
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар


                              • #60
                                От: конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

                                С тоя термометър нищо не мериш заради металните повърхости наоколо. Термометъра има прилична точност, ама върху матови повърхности без метален блясък. Има един коефициент на термометъра, дето трябва да се коригира, ама той е неизвестен в случая, заради различните материали.

                                Поносимостта на дланите ми кум топло е нещо като 65 градуса и това ми е ориентира. Ако ги чуствам много горещи, значи отива към 70 и повече. Ако мога да си задържа ръката 4-5 секунди, значи е нещо като 65 или по-малко. Изконтролирал съм го с термометър.


                                Ама, снимай дупките отблизо при изгасени диоди дееее! Така не е интересно.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X