Обява

Свий
Няма добавени обяви.

конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

    То отдавна ги има. Ама поне в автомобил никак не изкарват дълго. Онова със загубата на доволно голям процент от светлината заради самозасенчване си стои на дневен ред с пълна сила в осветително тяло като конкретното.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #32
      От: конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

      Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
      http://www.ebay.co.uk/itm/G9-7W-COB-...item2ed1432937

      Има вече и с COB, но по солени.
      За да е 7 вата при този корпус си мисля, че диодите ще се опекат, а според техните сметки:
      Work frequency: 50~60Hz

      · Limited Voltage: AC240V

      · Input Current: 48mA

      · Output Power: 7.0w±20%

      · Luminous Flux: 550lm
      при 220 волта мощността е 10,56 вата?
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #33
        От: конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
        ...А ти си написал по 3, което ще направи платка 27/71,42мм и няма да се побере вътре в тръбичката.
        Казвам да ги налепиш по вътрешността на тръбата, една до друга, без да слагаш нищо друго в тръбата. Ще са под наклон една спрямо друго.
        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
        Ще ги залепя на парче алуминиева шина. Обадих се на тези, които ги предлагат, но не можаха да ми кажат за 4 секции по 7 светодиода какъв драйвер да си купя. А този вариант ми харесва, защото ще сменя и осветлението на 1 друго осветително тяло. Само не знам дали ще осветява достатъчно.
        Вземи драйвер за цялата лента. ако 2 секции не се поберат - набутай ги в глухата част на тръбата и ги свържи. Ще се губи светлина, но няма да претоварваш другите.

        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
        Вариант 3 също ми харесва, на там цената ще е значително по-висока.
        Казах ти първо да пробваш БЕЗ никаква шина. Тая лампа, щом е алуминиева, би трябвало да разсее 7 вата, разпределени на 2x3.5 без нищо друго. Тогава имаш да вземеш 2 COB-а и драйвър. Цената спрямо предишното е 10-15лв нагоре.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #34
          От: конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          То отдавна ги има. Ама поне в автомобил никак не изкарват дълго. Онова със загубата на доволно голям процент от светлината заради самозасенчване си стои на дневен ред с пълна сила в осветително тяло като конкретното.
          Имаш ли личен опит с автомобилните, че аз преди време се бях навил да взимам H4?
          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

          Коментар


          • #35
            От: конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

            Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
            Имаш ли личен опит с автомобилните, че аз преди време се бях навил да взимам H4?
            Да, от личен опит говоря, С HB4. Първо от тия с многото диоди, после с по един Cree диод, и сега от тия като на линка с COB-ове. Първите са най-калпави, последните още светят, но и не са светели много - я имат 20 часа сумарно, я не.

            Иначе разните крушки за стопове и мигачи стават, понеже не светят постоянно. Тия на габаритите ми, съшите като тия на стоповете, след година ползване взеха да премигват някои от диодите. Хем уж с хубави диоди, с по 3 кристала във всеки. Просто прегряват. Около 2 вата са мойте.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #36
              От: конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
              За да е 7 вата при този корпус си мисля, че диодите ще се опекат, а според техните сметки:
              Work frequency: 50~60Hz

              · Limited Voltage: AC240V

              · Input Current: 48mA

              · Output Power: 7.0w±20%

              · Luminous Flux: 550lm
              при 220 волта мощността е 10,56 вата?
              Ясно е че на китайците не може много да се вярва преди човек да е пипнал и видял лично. За тези който съм купувал споделих личен опит. Днес поръчах и по мощни G9 от линка по горе (не COB), и ще споделя когато ги пробвам.
              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

              Коментар


              • #37
                От: конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

                Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                Ясно е че на китайците не може много да се вярва преди човек да е пипнал и видял лично. За тези който съм купувал споделих личен опит. Днес поръчах и по мощни G9 от линка по горе, и ще споделя когато ги пробвам.
                7 вата със сигурност не са. Знам колко греят 2 вата G4 върху алуминиева платка - на ръба са. Хем тялото е метално и стъклото му - стъклено, та има от къде да се охлаждат поне малко. Със сигуност работят като минимум на 70 градуса. А са реални 2 вата. Смятай какво ше стане със 7 вата, при това в пластмасова ампула, вместо върху открита алуминиева платка.

                ПП: Автомобилните за H1, H4 и т.н. стават за незаконни дневни светлини и нищо повече. Ако смяташ да ги ползваш за основни фарове - няма да ти се получи.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #38
                  От: конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Да, от личен опит говоря, С HB4. Първо от тия с многото диоди, после с по един Cree диод, и сега от тия като на линка с COB-ове. Първите са най-калпави, последните още светят, но и не са светели много - я имат 20 часа сумарно, я не.
                  А иначе фокусират ли в рефлекторите добре? Заместват ли пълноправно халогенните?
                  Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                  Коментар


                  • #39
                    От: конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

                    Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                    А иначе фокусират ли в рефлекторите добре? Заместват ли пълноправно халогенните?
                    Не стават за фарове. Стават за дневни, евентуално, докато светят. Което при активно ползване не вярвам да е повече от половин-една година.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #40
                      От: конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      7 вата със сигурност не са. Знам колко греят 2 вата G4 върху алуминиева платка - на ръба са. Хем тялото е метално и стъклото му - стъклено, та има от къде да се охлаждат поне малко. Със сигуност работят като минимум на 70 градуса. А са реални 2 вата. Смятай какво ше стане със 7 вата, при това в пластмасова ампула, вместо върху открита алуминиева платка.
                      Аз затова и не си играя да им меря мощностите и консумацията, гледам ги как светят, а тези от първият ми линк, които се водят 3Вт, светят добре. Ще си направя труда да ги снимам. На един плафон седят две една до друга, тази с ЛЕД и една халогенна 40Вт и ще видиш че на пълна сила светят еднакво без да прегрява ЛЕД-а. Халогенната я ползвам защото в стаята има два плафона с 4 крушки през димер и понеже ако през димера са само 4 Леда започва да се бъзика, почва да мига. На едното гнездо държа халогенната като товар и коагато димера е намален тя едва мъжди а 3-те леда светят малко по слабо от нормалното защото те работят и на 80волта. Когато усиля димера до край тогава се включва и халогенната а и Ледовете започват да светят малко по силно и така запазвам горе долу ефекта на димирането.
                      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                      Коментар


                      • #41
                        От: конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

                        Снощи след дълги измервания стигнах до следния извод: за да се реализира вариант № 2 в тази тръбичка трябва да се закрепят 2 секции по 7 светодиода. В този случай има една голяма трудност. Ако те легнат на вътрешната стена на цилиндъра /тръбичката/ няма да могат да се охлаждат, в описанието е написано, че: "Задължително охлаждане ( добър контакт, осигурен от термолепило, или термопроводима двойнолепяща подложка, към термопроводима метална щина, ламарина, профил или др. с площ минимум 3 кратно по голяма от площта на платката е достатъчна за този продукт)." което означава, че трябва да се фрезова алуминиево тяло с много сложна форма, което много би ми оскъпило конверсията. Освен това от всяка "пръчка" от 7 светодиода двата крайни ще бъдат засенчени от тръбичката. Затова ще мина на вариант № 3 в който ще лепя само 1 плочка. Но въпреки трудностите с № 2 реших да поръчам и този вариант, защото по телефона ми казаха, че при една и съща мощност тяхната "твърда лента" свети с около 50 % повече от другите на пазара. Ще ги сравня и ще докладвам.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #42
                          От: конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20141105_213157.jpg
Прегледи:1
Размер:136.4 КБ
ID:5621326

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20141105_212850.jpg
Прегледи:1
Размер:133.0 КБ
ID:5621327

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20141105_212907.jpg
Прегледи:1
Размер:141.0 КБ
ID:5621328

                          Това са обещаните от мен снимки от предния ми пост. В последствие се сетих че халогенната крушка е с консумация 40Вт но с светлинен поток повече, мисля че пишеше равно на около 50 и нещо Вт, май Осрам бяха.
                          И да допълня че в мъждукащото състояние бях мерил че халогенката харчи 20Вт, хич не малко и си заслужава смяната им с ЛЕД-ове.
                          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                          Коментар


                          • #43
                            От: конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

                            Като гледам LED крушките са ти доволно по-големи от аналогичния халоген. Освен друго, светят във всички посоки, тоест не се губи почти нищо. Преполагам до към 4-5 вата при тоя размер може и да докарат.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #44
                              От: конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

                              Моя грешка че не ги снимах угасени, но не са чак много по дълги (разликата е по скоро в цокъла, който липсва при халогена), за ширина почти нямат разлика. Ще ги снимам. Другото което ми прави впечатление е че на око разликата в силата на светене е по малка от колкото на снимката, предполагам че камерата на телефона е по чувствителна към топлите тонове.
                              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                              Коментар


                              • #45
                                От: конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

                                И още 1 въпрос ме мъчи: В къщи на 2 места в коридори имам включване на осветление с датчик за движение. Опитах да сменя лампите със светодиодни и последните започнаха да мигат в режим на готовност. Може ли тези съществуващите да се преработят, така че да работят с по-малък товар /т.е. светодиодни осветителни тела/?
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X