Обява

Свий
Няма добавени обяви.

конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

    За съжаление Philips още не са изкарали такъв ретрофит G9. Явно има защо.
    Иначе по същество съм замествал G9 със това залепено за корпуса (месингов) със термопроводима лепенка:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM00123.jpg
Прегледи:1
Размер:52.9 КБ
ID:5620964

    Работи вече около 30000часа.
    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
    Drag Grand Canyon Daily
    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
    LZ1JYM

    Коментар


    • #17
      От: конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Премери де.


      Замести трафа с хубаво импулсно и ще престанат. Тя с калпаво импулсно и лентата бръмчи.

      Ако самия лампион е достатъчно масивен и достатъчно на близо до корпуса, може и да отнема от топлината. Аз бях силно учуден като нелепих 9 вата лента върху чинията на плафоните в коридора. Никакви грижи - малко над телесна температура след много часове светене.
      Няма траф, директно са на 220в. и вътре има грец, кондензатор и малко други елементи. Лампиона е кръгъл колкото малък пъпеш. Светодиодите явно са много ефективни.
      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

      Коментар


      • #18
        От: конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

        Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
        За съжаление Philips още не са изкарали такъв ретрофит G9. Явно има защо.
        Иначе по същество съм замествал G9 със това залепено за корпуса (месингов) със термопроводима лепенка:

        [ATTACH=CONFIG]752017[/ATTACH]

        Работи вече около 30000часа.
        Така де, докато чакам Филипс да се натуткат трябва нещо да вкарам там. Но със сигурност този единичен диод ще свети в пъти по слабо от това което Ви показвам.
        Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

        Коментар


        • #19
          От: конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          @s_s1, Пише че лампата е с G9 крушки, пък разправяш че е с диаметър 11мм. А халогенна крушка дори 20W G9 е с диаметър 14мм. Или се хващай за шублера с 2 ръце, или виж да не е G4.
          Сина, като се прибере от училище ще премери и ще докладвам.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #20
            От: конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

            Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
            Но със сигурност този единичен диод ще свети в пъти по слабо от това което Ви показвам.
            Няма никаква сигурност. Тоя единичен диод ако е 10 ватов и е пуснат на 3, като нищо докарва 130-150 лумена на ват, ако е хубав. Ама може и да не е. Същото важи и за диодите върху твоята крушка - те със абсолютна сигурност са с по-лошо CRI от COB-а, ако предположението ми какъв е COBa е вярно (Luminous??), а и надали са над 100 лумена на ват - обикновено ги изпъват на колкото може, а там рядко са над 100 лумена на ват. Виж ако ги пуснеш на половин, ще идат на около 120.

            В хола съм с 10 ватови COB-ове, пуснати на 4 и половина вата. (нещо като 110-120) лумена на ват, в коридора съм с лента с 5630, пусната на половин мощност, с подобна ефективност. И в двата случая по 9 вата на плафон. Плафоните също са еднакъв размер. Ми, светят еднакво, като изключим че CRI-то на COB-а е 90+, а това на лентата е 80+, и в хола пържените картофки изглеждат както трябва, а в коридора - пластмасови.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              От: конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Няма никаква сигурност. Тоя единичен диод ако е 10 ватов и е пуснат на 3, като нищо докарва 130-150 лумена на ват, ако е хубав. Ама може и да не е. Същото важи и за диодите върху твоята крушка - те със абсолютна сигурност са с по-лошо CRI от COB-а, ако предположението ми какъв е COBa е вярно (Luminous??), а и надали са над 100 лумена на ват - обикновено ги изпъват на колкото може, а там рядко са над 100 лумена на ват. Виж ако ги пуснеш на половин, ще идат на около 120.

              В хола съм с 10 ватови COB-ове, пуснати на 4 и половина вата. (нещо като 110-120) лумена на ват, в коридора съм с лента с 5630, пусната на половин мощност, с подобна ефективност. И в двата случая по 9 вата на плафон. Плафоните също са еднакъв размер. Ми, светят еднакво, като изключим че CRI-то на COB-а е 90+, а това на лентата е 80+, и в хола пържените картофки изглеждат както трябва, а в коридора - пластмасови.
              Имам 3 ватови такива и светят доста по слабо от крушката. 10 ватови не съм виждал, незнам.
              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

              Коментар


              • #22
                От: конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

                Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                Имам 3 ватови такива и светят доста по слабо от крушката. 10 ватови не съм виждал, незнам.
                Ако е наистина калпав - може. Разни стари модели са с по 40-50 лумена на ват, което е леко смешно в днешно време. Аз нещо ако не е над 100, въобще не го гледам вече. При това 100, ако гоня CRI 90. Иначе и повече.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  От: конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  @s_s1, Пише че лампата е с G9 крушки, пък разправяш че е с диаметър 11мм. А халогенна крушка дори 20W G9 е с диаметър 14мм. Или се хващай за шублера с 2 ръце, или виж да не е G4.
                  Сори, сина ги измери - Ф 22мм външно, вътрешно е 19,7мм, а дължината на елипсовидния отвор е 64 мм.
                  Дайте идея какви светодиоди да вградя и от къде да ги купя.
                  В стаята на сина ми сложих "твърда" LED лента /такава, каквато ти ми каза/ 4 метра в алуминиев канал. Свети много добре и светлината е "естествена". Но си мисля, че само на 60 мм. ще побера много малко светодиоди и няма да светят достатъчно силно, за да върши работа лампата.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #24
                    От: конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

                    Аз ти предлагам да смениш лампата с ЛЕД такава,една от моите е мизерните 13 долара с щипка и мога да си я разнасям кьде си искам,кеф ти да гладиш / ако те влече де,тьщата я влече /кеф ти да смазваш пищов / това не я влече ма ще свикне /,свети си като истинска,няма начин да ги няма и там.

                    При положение,че крушка тук може да е 5 кинта да речем или 20 от морските то цяла лампа ми е 13,направо не го мислих много.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #25
                      От: конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

                      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                      Ф 22мм външно, вътрешно е 19,7мм, а дължината на елипсовидния отвор е 64 мм.
                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Дай да ги видим тия. Аз не знам за G9 дори 2W, дето да могат да се поберат в 11мм тръба,
                      Тези LED ги дават като заместител на 28W G9 халогенките. Дават 270 лумена, диаметър 15.5мм :

                      http://www.ledconnection.co.uk/led-s...arm-white.html

                      Коментар


                      • #26
                        От: конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

                        3W G9 не са повече от 180-200 Лумена.
                        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                        Коментар


                        • #27
                          От: конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

                          ...и заради самозасенчването от тия 270 половината изфирясват. Конкретно в това тяло точно това ще се случи.

                          Значи, щом 22мм, купуваш 4 COB-а, примерно 5 ватови, намираш стругар да ти направи полугръгли алуминиеви парчета, дето да се поберат в тръбата плътно, лепваш на плоската им част COB-овете, а полукръглите парчета лепваш в дупките, дето в момента са ти крушките. Свързваш всеки 2 COB-а последователно, и двете групи по 2 ги връзваш успоредно към драйвера. Така ще имаш 10 вата мощност, разпределени върху 4 COB-а. Ще грее пренебрежимо малко, ще свети с висока ефективност (колкото 80 вата халогенка, предполагам с нещо като 1000-1300 лумена, в зависимост от това какви COB-ове вземеш).

                          Вариант 2:
                          - взимаш твърда лента от statuslight(точка)com (търси в гоогле "Алуминиев светодиоден модул 7W > 1000 Лумена"). От същата фирма взимаш и драйвер за лентата.
                          - режеш всяко звено (по 7 диода на звено са), общо 6 звена, като там, където си рязал, иззстъргваш ръбчето с нож, за да не дава на късо към алумииния. Леко ще се покаже медта, ама да не те притеснява.
                          - лепиш по 3 едно до друго във вътрешността на всяка дупка (при диаметър 22мм, изрязан наполовина таман ще се поберат)
                          - свързваш всичките звена успоредно към драйвера.

                          Така ще имаш 7 вата, и над 1000 лумена, ако се вярва на производителя. За лепене можеш да ползваш и обикновен силикон.

                          Вариант 3:
                          - това с полукръглите парчета остава
                          - купуваш 2 COB-а на Edison 4 6.8W от omega light.
                          - купуваш драйвър за 1 от тях (7-10 вата) и ги връзваш успоредно към него. Така ще работят на половин мощност.

                          Аз лично бих направил 3-ти вариант. Ще изглежда най-добре и с минимално количество жици. Пък и ще можеш да пробваш само да ги залепиш вътре в тръбата и да видиш дали няма да се охлаждат достатъчно, преди да търсиш стругар. Твърде е вероятно да минеш тънко. Удоволствието за компоненти ще ти струва около 40лв.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            От: конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

                            Вариант един единствен, за хора като мен без много свободно време, купуваш си крушките от линка който съм дал. 7 лири за 4 броя при това от Англия, няма да ги чакаш, и ги слагаш на мястото на халогенките, няма драйвери, няма стругари, няма лепила и т.н. После кажи как е. Само ме притеснява че е спалня, а те леко бръмчат.

                            Попаднах и на по мощна с 104 диода, но от Китай. Не знаех че има такива.
                            Последно редактирано от disko04; 05-11-14, 10:36.
                            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                            Коментар


                            • #29
                              От: конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              ...и заради самозасенчването от тия 270 половината изфирясват. Конкретно в това тяло точно това ще се случи.

                              Значи, щом 22мм, купуваш 4 COB-а, примерно 5 ватови, намираш стругар да ти направи полугръгли алуминиеви парчета, дето да се поберат в тръбата плътно, лепваш на плоската им част COB-овете, а полукръглите парчета лепваш в дупките, дето в момента са ти крушките. Свързваш всеки 2 COB-а последователно, и двете групи по 2 ги връзваш успоредно към драйвера. Така ще имаш 10 вата мощност, разпределени върху 4 COB-а. Ще грее пренебрежимо малко, ще свети с висока ефективност (колкото 80 вата халогенка, предполагам с нещо като 1000-1300 лумена, в зависимост от това какви COB-ове вземеш).

                              Вариант 2:
                              - взимаш твърда лента от statuslight(точка)com (търси в гоогле "Алуминиев светодиоден модул 7W > 1000 Лумена"). От същата фирма взимаш и драйвер за лентата.
                              - режеш всяко звено (по 7 диода на звено са), общо 6 звена, като там, където си рязал, иззстъргваш ръбчето с нож, за да не дава на късо към алумииния. Леко ще се покаже медта, ама да не те притеснява.
                              - лепиш по 3 едно до друго във вътрешността на всяка дупка (при диаметър 22мм, изрязан наполовина таман ще се поберат)
                              - свързваш всичките звена успоредно към драйвера.

                              Така ще имаш 7 вата, и над 1000 лумена, ако се вярва на производителя. За лепене можеш да ползваш и обикновен силикон.

                              Вариант 3:
                              - това с полукръглите парчета остава
                              - купуваш 2 COB-а на Edison 4 6.8W от omega light.
                              - купуваш драйвър за 1 от тях (7-10 вата) и ги връзваш успоредно към него. Така ще работят на половин мощност.

                              Аз лично бих направил 3-ти вариант. Ще изглежда най-добре и с минимално количество жици. Пък и ще можеш да пробваш само да ги залепиш вътре в тръбата и да видиш дали няма да се охлаждат достатъчно, преди да търсиш стругар. Твърде е вероятно да минеш тънко. Удоволствието за компоненти ще ти струва около 40лв.
                              Вариант 2 ми харесва, но нещо не ми е ясно: отвора през който ще преминава светлината е нещо като елипса, ама не е елипса /не знам как се нарича в геометрията/ изрязан върху тръба с размери:
                              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                              Сори, сина ги измери - Ф 22мм външно, вътрешно е 19,7мм, а дължината на елипсовидния отвор е 64 мм.
                              ...
                              значи разполагам с отвор в който да монтирам 19,7 мм - 64 мм., а този модул според описанието е "Светодиоден модул с върхова ефективност, изпълнен на база прецизно проектирана алуминиева печатна платка с размер 500х9мм. С дебелона 1,5мм. И ниско топлинно съпротивление, наситена с висококачествени 42 бр. SMD светодиоди..." от тази 500 мм шина 1 секция от 7 светодиода е с дължина 71,42 мм/9мм. Режа 2 такива "седмици" и ги лепя така, че се получава платка 18/71,42мм. А ти си написал по 3, което ще направи платка 27/71,42мм и няма да се побере вътре в тръбичката. Ще ги залепя на парче алуминиева шина. Обадих се на тези, които ги предлагат, но не можаха да ми кажат за 4 секции по 7 светодиода какъв драйвер да си купя. А този вариант ми харесва, защото ще сменя и осветлението на 1 друго осветително тяло. Само не знам дали ще осветява достатъчно.
                              Вариант 3 също ми харесва, на там цената ще е значително по-висока.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар


                              • #30
                                От: конвертиране на осветителни уреди с нажежаема жица с LED

                                http://www.ebay.co.uk/itm/G9-7W-COB-...item2ed1432937

                                Има вече и с COB, но по солени.
                                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X