Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От любопитство или не, ще опитам да стана пчелар!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: От любопитство или не, ще опитам да стана пчелар!

    Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
    ... Просто се ядосах, че трите кошера, които купих преди зимата вече за втори път им правя ремонт, а още пчели няма вътре. Така както е тръгнало незнам дали и 3 години, ще изкарат...
    Точно това имам предвид като писах предния си пост. За твое успокоение, случки като твоята има описани десетки, а може и стотици по форумите. Всъщност в един сандък корпусна система, независимо на каква рамка, няма кой знае каква философия. С подходящ материал и две-три машинки един сръчен човек спокойно може да прави някоя и друга бройка за себе си. С основите недей бърза толкова. Да се стопли, да цъфне ябълката, па тогава ще видим.

    Коментар


    • #92
      От: От любопитство или не, ще опитам да стана пчелар!

      След толкова приказки е време да "запретна ръкави" и да се захвана с малко работа със съмите пчели. Днес за пръв път облякох гащеризона за първата ми среща с тях. Прегледахме с моя човек неговите 9 кошера и му закарах моите три. Времето беше прекрасно а прегледа интересен за мен. От това, което четох цяла зима си направих сметка, че доста от нещата сякаш съм ги правил до сега. Видя се всичко което имаше да се вижда - е почти всичко. За в бъдеще, ще гледам във всеки удобен момент в който се преглеждат да съм там на обучение. Имам една година да се отчупя и да науча повече за тях, че да мога до някъде да започна самостоятелно догодина.
      Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

      Коментар


      • #93
        От: От любопитство или не, ще опитам да стана пчелар!

        Мога ли да попитам запознатите тук, защо никъде не виждам да се обсъждат къщурки за пчели. Имам предвид постройка където в нея са внедрени кошери. Само в разни чуждестранни филми и материяли ги виждам. Не са подходящи за нас ли? Как би следвало да става обслужването им. Ако се реализира една такава постройка не е ли по-защитена от кражби на самите кошери?
        За по-голяма яснота вижте сайта или снимката.
        https://brookfieldfarmhoney.wordpres...or-washington/
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от damyan82; 18-04-15, 10:25.
        Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

        Коментар


        • #94
          От: От любопитство или не, ще опитам да стана пчелар!

          Има ли движение по темата?

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X