Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да откриеш Златния град...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Да откриеш Златния град...

    ...а след това и ни ги завъртяха и то без да капне и капчица Беше интересно и зрелищно...
    ....Кардъшлъка е името на човека който е правил кафе на пясък в Златоград. Няма въртене, няма фокуси, сам си пече и смила кафето, сам си го смесва по рецепта с леблебия /нахут ( той си знае колко и как), знае и колко и как се вари за да извлече ароматите от сместа. Сервира се задължително с чаша студена вода.Само една екстра се е предлагала -лъжичка бяло сладко в чаша с вода.

    Радвам се , че сте направили чудесна разходка.
    В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
    В. Иванов

    Коментар


    • #17
      От: Да откриеш Златния град...

      Браво!
      Suzuki Jimny, 1.3, 2009

      Коментар


      • #18
        От: Да откриеш Златния град...

        Отдавна се каня да си направя и аз подобна разходка. Ти ме убеди на 100%.
        Благодаря за пътеписа и снимките!

        Коментар


        • #19
          От: Да откриеш Златния град...

          Бил съм много пъти по тези места но никога не съм оставал без дъх. Поздравления! с разказа си и снимките ти го направи. Шапки долу! Уникален пътепис!
          TOYOTA Land Cruiser LJ70
          Fiat Croma II 1.9 JTD

          Коментар


          • #20
            От: Да откриеш Златния град...

            Благодаря за споделянето.
            878511557

            Коментар


            • #21
              От: Да откриеш Златния град...

              И аз ви благодаря за вниманието приятели.Нашата родина е едно прекрасно и невероятно място.Колкото и да съм я обикалял обаче, аз продължавам да я откривам отново и отново.Ситуацията в България е плачевна, политиците ни...който да хванеш и да го набиеш няма да сбъркаш, но именно това откриване на тези прекрасни кътчета от родината ни, които са запазили духа и традициите на нашите предци и уникалната ни природа ме прави малко по-горд, че съм българин!
              Щом и на вас ви харесва бледото предаване на цялото ни пътуване, значи наистина трябва да се замислите дали да не посетите онзи край.Гарантирам изживяването ще е в пъти по-силно от моите писанки тук!

              Първоначално публикуван от Жоро Байкушев Преглед на мнение
              ....Кардъшлъка е името на човека който е правил кафе на пясък в Златоград. Няма въртене, няма фокуси, сам си пече и смила кафето, сам си го смесва по рецепта с леблебия /нахут ( той си знае колко и как), знае и колко и как се вари за да извлече ароматите от сместа. Сервира се задължително с чаша студена вода.Само една екстра се е предлагала -лъжичка бяло сладко в чаша с вода.

              Радвам се , че сте направили чудесна разходка.
              Благодаря за уточнението и инфото.Когато предварително набирах информация за Златоград и региона, не попаднах на друго място където да се прави кафе на пясък там...
              За това и отидохме на мястото което знаех от нета...
              Поздрави!
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #22
                От: Да откриеш Златния град...

                Благодаря, Любчо.
                Страхотно. Много ми харесаха черно- белите снимки с жълтия цвят и пейзажите.
                Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
                0888/00-55-37

                Коментар


                • #23
                  От: Да откриеш Златния град...

                  Първоначално публикуван от verter Преглед на мнение
                  Благодаря, Любчо.
                  Страхотно. Много ми харесаха черно- белите снимки с жълтия цвят и пейзажите.
                  Радвам се, че ти е харесало!
                  П.П.Така и не направихме заедно с теб една съвместна разходка...Трябва да помислим...
                  Поздрави!
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Да откриеш Златния град...

                    Ще се връщаш пак май, или аз не виждам, или наистина не си бил при прословутата скална гъба на Добромирци?
                    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                    www.ADV-Bulgaria.com

                    Коментар


                    • #25
                      От: Да откриеш Златния град...

                      Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                      Ще се връщаш пак май, или аз не виждам, или наистина не си бил при прословутата скална гъба на Добромирци?
                      Ами има голяма вероятност да съм я изтървал...То да е само тя...Аз и лъвската глава до с. Бенковски не намерих...
                      П.П.Сега след като горе долу имам представа от района ще съм радостен ако някой ми укаже по-подробно къде се намират тези две фигури
                      Така или иначе, ще се върна там...и то може и да е доста скоро...
                      Поздрави!
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Да откриеш Златния град...

                        Гъбата е много лесна, караш от Бенковски към Добромирци или обратното, не помня, но Златоград е зад гърба ти. Между тези две села гледаш непрекъснато вляво и в един момент я виждаш, голяма е като Фолсвагетн костенурка и е страхотна
                        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                        www.ADV-Bulgaria.com

                        Коментар


                        • #27
                          От: Да откриеш Златния град...

                          Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                          Гъбата е много лесна, караш от Бенковски към Добромирци или обратното, не помня, но Златоград е зад гърба ти. Между тези две села гледаш непрекъснато вляво и в един момент я виждаш, голяма е като Фолсвагетн костенурка и е страхотна
                          Всъщност мисля, че минахме покрай нея но не намерих начин да отбия, а и за спиране беше неудачно.Ако Златоград ти е зад гърба първо минаваш през Добромирци, след селото в ляво е крокодила и другите скали , които съм снимал и след това на около 300-400м. по-нататък по асфалта мисля, че от ляво е гъбата......поне това което видях и го набедих за нея де.
                          При всички случаи мисля да посетя района отново и то в близко бъдеще.
                          Поздрави!
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Да откриеш Златния град...

                            Супер разходка Любо! И снимките си ги бива. А къде е каката?
                            Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                            Коментар


                            • #29
                              От: Да откриеш Златния град...

                              Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
                              Супер разходка Любо! И снимките си ги бива. А къде е каката?
                              Благодаря братле!
                              П.П.Какато от година и половина тотално ни е отсвирила.Има си както тя се изразява някакъв "неин живот" , и ние не се вписваме с екскурзиите си нещо с него.
                              Така, че...само 3-мата ...за сега де.
                              Поздрави!
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Да откриеш Златния град...

                                Браво!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X