Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За Баланса на късмета и разни такива неща.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За Баланса на късмета и разни такива неща.

    За Баланса на късмета и разни такива неща.
    Миналата година ме налегна тежък карък :
    - За пръв път в живота ми изгоря телефона при това на вилата в началото на дъъъълъг уикенд – 4 дена бях без телефон Гот.
    - Купихме с жената телевизор на изплащане с цел старият да замени вече отиващият си телевизор на „Баба“ . Докарахме го в къщи и след 30 минути настройки, натоварих старият в колата и отпраших към „Баба“ (беше тежък, летеше из колата и аз карах с една ръка, а с другата го крепях....абе изпотих се, свидетели казват, че съм прежълтял ). С влизането си обратно в къщи (около 22 часа) новият телевизор Изгоря! На другият ден не ми повярваха в магазина, Никога не са имали подобен случай с този модел! За щастие го смениха без разсъждения и аз се отправих към дома сам, естествено асансьора Не работеше когато го наближих с Огромният кашон...
    - Купих и лаптоп, „най-хубавият“, след час борба с местене на дисковете от старият в новият, започнаха тестовете, Не продължиха дълго, на трийстата минута работа Видеокартата Изгоря! Естествено в БГ Нямаше такава и си получих „бижуто“ след Точно 30 дни чакане. И пак разглобявай, сглобявай... Картинката вече ми се беше по изяснила за тази година (2013-а!) . Но Изненадите не свършваха!
    - Закарах една сутрин детето на училище и на връщане реших да купя на жената баничка за закуска. При паркирането пред кварталната баничарница, съм настъпил мъничка изгнила тръба стърчаща от земята, която пука гумата, колата слиза надолу (всичко това се случва с 2-3 км/ч!, на заден ход), закача предната броня отвътре и я Отпорва от пластмасовите и щипки – Няма такава гледка – колата изглеждаше като ударена от бързият влак, без никакъв удар и на паркинг! Освен това докато свалях спуканата гума, едната гайка падна в супер малката дупка на съседен канал!!! Та вече се Хилих на глас на „Късмета“ си!
    -Това далеч, не е Целият списък, но надявам се сте придобили представа . Та много се зарадвах като жив прекрачих в 2014-а !
    -Само за да открия, че „проблема“ не е бил в годината . Въобще няма да минавам през Всички Странни събития, но две-три си Заслужават да се споменат!
    -Първо Газовият котел (най-добрият ) с който се топлим от далечната 2008-а, започна да не смогва, а отгоре на всичко започна да мирише на Газ (за сметките Няма да споменавам ). Повиках майстори, повъртяха се, позатегнаха и си отидоха – проблема остана, вторият опит беше със Същият резултата. Извиках Шефа на фирмата и двамата с него гледахме като индианец пишеща машина в течение на 4 часа Фантастичното поведение на котела – като му отвориш вратата (която го затваря херметично от стаята), котела работи, като я затворим работи 2-3 минути и започва да прекъсва. Заключението (което аз не можах да приема) беше, че има някакъв проблем с коаксиалният комин и не му стига въздух за горенето – оставихме го 8 месеца с отворена врата – което е Рев и смрад в стаята в която работя и спя! (добре, че голяма част от времето беше лято, та работеше само за топла вода!). С наближаването началото на новият отоплителен сезон (тази година по-рано, поради ниските температури и малката ми дъщеря ) проблема стана Нетърпим и започнах да търся решение, което се изразяваше в демонтаж и Пълна профилактика (чистене и смяна на компоненти!) която ни остави без топла вода 2-3 дни! Само за да констатираме Същият проблем след надлежният монтаж (е поне миризмата на газ беше Отстранена!!!). Започна почесване втора серия, но този път единият младеж откри къде може би е проблема, една платка за управление на горелката явно я гасеше, при покачване на вътрешната температура в корпуса на котела. Хората ме успокоиха, че тази платка я Няма у нас, а и да я доставят, ще струва Много и ще отнеме време! За щастие намериха един Корифей (страхотен младеж!!!), който с много човъркане откри кой точно компонент се държи странно (оказа се оптрон осигуряваш връзката между два процесора, който при загряване спира да го прави ), човека го смени с аналог и котела заработи както Никога до сега (Явно е бил дефектен от началото, но е спирал при по-висока температура и след 7 години съвсем е започнал да не работи – 7 ГОДИНИ!!!)
    - За пръв път в живота си си загубих часовника, падна ми от ръката без да усетя в столично заведение, 10 минути по късно Естествено от него вече нямаше и следа
    - И последно, че вече сигурно сте заспали. Август месец на стената на коридора в къщи се появи леко петно влага! С времето съвсем лекичко започна да се увеличава, започнахме да търсим причината..........Ще ви спестя Всички приключения, само ще сумирам:
    * 2-3 месеца Майстори, ремонти, прах, цимент и къртене;
    * 2 бани разкопани, ваната махната, сменени сифони и плочки на пода (опция )
    * Открихме проблема в не добра спойка на тръба зад плочките правена пред 8-9 години и разместила се съвсем леко при Земетресението преди година и половина. И от тогава китайската капка Напоявала една стена два пода и чак тогава стигнала до коридора (доста път).
    ....
    Та да се върна на заглавието. Наистина Вярвам, че в природата има Баланс (Колкото негатив – Толкова и Позитив!), хайде сега Представете си Какъв Щастливец съм аз и колко Късмет ме гони (като не съм ви разказал доста истории), завидяхте ли ми? Има защо!
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от alex_markov; 18-11-14, 08:59.

  • #2
    От: За Баланса на късмета и разни такива неща.

    Общо взето - весела тема
    Според теорията на вероятностите това съвсем не е изключен вариант..
    Случвало ми се е да се натрупат такива неприятности, и в такъв случай 'спирам', отдавайки се на почивка....
    Намалявам здраво темпото и инциативността - въздържам се да купувам техника, предпочитам да си почивам четейки книжка (не компютър, че ще вземе да изгори) ...
    И докато се огледам - тя бурята преминала
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #3
      От: За Баланса на късмета и разни такива неща.

      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
      ...
      И докато се огледам - тя бурята преминала
      И аз така вече втора година чакам да отмине

      Темата не е за оплакване, а за баланса в живота
      Желая Късмет на всички.

      Коментар


      • #4
        От: За Баланса на късмета и разни такива неща.

        Ама за да отмине, трябва да намалиш темпото
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #5
          От: За Баланса на късмета и разни такива неща.

          Да ти имам проблемите
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            От: За Баланса на късмета и разни такива неща.

            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            Да ти имам проблемите
            Чакай да му пораснат щерките ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              От: За Баланса на късмета и разни такива неща.

              Оле майко,пупупу аз съм с 2 момчета,чакам.........
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                От: За Баланса на късмета и разни такива неща.

                Еееее аз няма да се обаждам, че моите порастнаха, щерките.
                Ама то си е речено - малки деца, малки дертове, големи деца .........., а и левия носач , таман го смених и дорде ида до Крум на реглаж втулките вече се бяха скъсали.
                подаръци за мъже от FACOM
                промоция на читави инструменти

                и на хоби такива

                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                Коментар


                • #9
                  От: За Баланса на късмета и разни такива неща.

                  Алекс - уау- карък си те е хванал и то сериозен!
                  Аз, както и всяка квартална клюкарка, бих те посъветвал да отидеш при врачка, която да развали тежката черна магия, която ти е направена /вероятно от вирус в лаптопа/
                  Но, както се пее в песента:
                  Ваше благородие, госпожа Удача,
                  Для кого ты добрая, а кому иначе.
                  Девять граммов в сердце, постой, нe зови!
                  Не везёт мне в смерти, повезёт в любви.
                  Nothing comes from nothing...

                  Коментар


                  • #10
                    От: За Баланса на късмета и разни такива неща.

                    Алекс прочети ми подписа!
                    יעבור
                    «И това ще мине»

                    Коментар


                    • #11
                      От: За Баланса на късмета и разни такива неща.

                      Хора, явно хич не умея да пиша, Аз Не се оплаквам! Просто споделям едната част от Балансираният си живот, за забава на читателя

                      Коментар


                      • #12
                        От: За Баланса на късмета и разни такива неща.

                        Кажи за щерките сега,мани тия мокри тавани........
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #13
                          От: За Баланса на късмета и разни такива неща.

                          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                          Кажи за щерките сега,мани тия мокри тавани........

                          Аааа, не така! Първо Имотно благосъстояние, банкови сметки.... и тогава може би

                          Коментар


                          • #14
                            От: За Баланса на късмета и разни такива неща.

                            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                            Ама за да отмине, трябва да намалиш темпото
                            Баш ти ли го казваш

                            Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                            И аз така вече втора година чакам да отмине Темата не е за оплакване, а за баланса в живота
                            Айде де, ела на по кафе да си клюкаме.....

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Чакай да му пораснат щерките ...
                            ....и туко виж съм си загубил чувството за хумор, споделил съм опит и "зетко мили" отнесъл куршум
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • #15
                              От: За Баланса на късмета и разни такива неща.

                              Споко колега, както ти казаха :
                              ЩЕ МИНЕ. Аз имах подобна случка преди около 5 г. когато в рамките на две седмици ми се случиха следните неща:
                              -Изгоря ми музиката в колата, Пайнер 6000
                              -счупи ми се зъб
                              -изгубих си ключовете
                              -не ми излязоха служебните пари
                              - за малко да ме изгонят от работа, при положение, че бях дясна ръка на шефа, но се опитаха да го подведат
                              Имаше и други неща, ама вече не ги помня.Бях се уплашил, всеки ден нещо се случваше.Но изведнъж всичко приключи и си тръгна по старо му
                              Последно редактирано от BRANCO; 02-11-14, 21:18. Причина: допълнение

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X