Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Интересна нова машина...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Интересна нова машина...

    Тая Ямаха сме я коментирали , окачването и за нищо не става , и отпред , и отзад , метален резервоар , водната помпа много стърчи. За Хондата продават големи резервоари , седалката и е висока , защото окачването е дългоходово .
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #17
      От: Интересна нова машина...

      Интресна е тая Хонда. Един приятел караше такава и ми споменаваше, че от Щатите можело да се поръча пълен комплект кит със стартер за тоя мотор. Ама не било евтино. После го продаде мотора без да му слага стартер.
      Четох един пътепис на един руснак, който с такава Хонда, но по-малката XR 400 R мина през Памир. Обаче мина не по този път магистралата М 41, по която всички минават от там. Стоя близо две седмици в планината и мина през разни превали, реки, и по кози пътеки с тоя мотор, и се качи по-високо от Ак Байтал. Беше и сложил доста по-голям резервоар на тая Хонда, а носеше и туба с него. Отзад меки дисаги, а отпред една алуминиева ламарина над фара за щит. Той беше облечен с някаква камуфлажка и някакви кубинки. Пада и става сто пъти, но мина през такива места в Памир, през които тези с големите мотори не смеят да припарят. После слезе в Киргистан. В Ош си смени венците със шосейни и си замина на няколко хиляди километра от там за Омск ли, за Красноярск ли. От където е. Много се изкефих на тоя пич. Пътеписът беше кръстен "Моят Памир", или нещо подобно.
      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
      Златомир Попов - Forry

      Коментар


      • #18
        От: Интересна нова машина...

        Аз говоря за мотоциклети от този век.
        От миналия си имам и съм предоволен от него.
        Също и за мотор, който не изисква постоянно обслужване и ремонти - обслужването да включва масло, филтър, регулиране клапани, а не смяна на компоненти по двигателя. Да има прилично окачване и ниско тегло. Такива ми ти работи си мечтая, ама май няма, освен посоченото бмв, но кой знае какви подводни камъни има то.
        Владич, XR400 няма ама нищо общо с XR650R, като и двата не стават за такъв тип, понеже нямат стартер.

        Коментар


        • #19
          От: Интересна нова машина...

          Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
          Пътеписът беше кръстен "Моят Памир", или нещо подобно.
          Къде си го чел?
          Публикувайте отговор

          Коментар


          • #20
            От: Интересна нова машина...

            Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
            Къде си го чел?
            Минах през два три главни мотофорума и накрая в някакъв местен форум с препратка от главния ми го отвори. За Красноярск ли, за Омск ли беше форумът, този локалният... Забравих. Това беше преди месец някъде.
            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
            Златомир Попов - Forry

            Коментар


            • #21
              От: Интересна нова машина...

              Намерих го пътеписът. Мисля, че това беше. Май ме наляга алцхаймерът.... Оказа се, че е от Челябинск. http://www.chelextreme.ru/forum/inde...2&topic=1290.0
              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
              Златомир Попов - Forry

              Коментар


              • #22
                От: Интересна нова машина...

                Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                Намерих го пътеписът. Мисля, че това беше. Май ме наляга алцхаймерът.... Оказа се, че е от Челябинск. http://www.chelextreme.ru/forum/inde...2&topic=1290.0
                Луда работа!
                Публикувайте отговор

                Коментар


                • #23
                  От: Интересна нова машина...

                  Ето го Моторът! И всеки може да си го сглоби сам с този кит. https://bikepost.ru/blog/custom/7439...nineT.html#cut
                  Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                  Златомир Попов - Forry

                  Коментар


                  • #24
                    От: Интересна нова машина...

                    Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                    Намерих го пътеписът......
                    Еййй,вкара ме във филм пак
                    PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                    КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                    0899187766

                    Коментар


                    • #25
                      От: Интересна нова машина...

                      Е да. Леките и малки мотори за офроуд са много по-добро решение от всякакви слонове по 1000 кубика без значение от марка и модел. Но пък тези леките, едноцилиндровите, на дълъг и хубав път са много непрактични, и неудобни с малки възможности за багаж, така че всеки си търси компромис за себе си, и сам си решава, какво да жертва, и на какво да наблегне.
                      За мен това решение, с този кит по-горе, това БМВ е много добро. Само една капла 21 цола отпред бих му сложил. Има фирми, които правят такива капли 21 цола, предни, точно за БМВ боксер. По този начин с големият резервоар от 30 литра, олекотен от разни излишни неща, само за един човек и с предна капла 21 цола, вече този мотор ще може да се ползва в доста по-широк диапазон за пътешествия, и определено ще става и за по-тежък офроуд.
                      Последно редактирано от ВладиЧ; 17-08-17, 16:45.
                      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                      Златомир Попов - Forry

                      Коментар


                      • #26
                        От: Интересна нова машина...

                        Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                        Е да. Леките и малки мотори...с малки възможности за багаж
                        Ко речи
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0e1979bbb4e473ff75530c43421ff336.jpg
Прегледи:1
Размер:99.1 КБ
ID:5763952
                        70(седемдесет) литра куфар и ПРЕДЕН багажник.
                        Това и ГС-а го няма като опция
                        А е само 125.
                        Е, вярно не може да поддържа 100, щото толкова вдига, ама е 125 и носи много багаж. А двигателя му, ако има масло изкарва по 100000 куриерско каране ПОНЕ.
                        Та няма не може, има не искам.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Интересна нова машина...

                          Бате... ако имах време и финансов ресурс за по-дълги почивки между каранията, тази или подобна конфигурация на някоя 125-ца бих предпочел за околосветското си пътуване...

                          П.С. Един ден на колегата ми в Беларус предложих да закарам огромния куфар с инструменти с АТВ-то, за да може да си кара спокойно скутера из полето и да не го крепи между краката си, а той ми отговори невъзмутимо: "Он так задуман"...
                          Публикувайте отговор

                          Коментар


                          • #28
                            От: Интересна нова машина...

                            НИКОГА, 400км магистрала с 80/90 км/ч може да ми убие кефа от седмици каране. Многото коне може и в тръс да ги караш, ама едно муле???

                            Владич, хората само СЛАГАТ не махат като тръгнат на дълго, доп. фарове, ролбари, тави, зарядни, ТУБИ , допълнителни гуми, масло ....
                            Да може да се спести някой килограм но на каква цена (за пример може да поровите колко ще струва + и колко килограма - ако се смени генерацията с евро нормите с лека такава на БМВ)

                            21" цола предна гума ако решаваше проблема с безпътието, ееееех. Моторите (всички) са чудесни, проблеми има само в главата.

                            п.п. Някой да е попадал на някой който поради тежкия си мотор го е зарязал някъде (да го прибера де ) и се е прибрал на стоп?
                            още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                            Коментар


                            • #29
                              От: Интересна нова машина...

                              Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
                              НИКОГА, 400км магистрала с 80/90 км/ч може да ми убие кефа от седмици каране. Многото коне може и в тръс да ги караш, ама едно муле???
                              Магистрала за адвенчър каране? Защо? Интересните места, хора и събития не са на магистралата и не се забелязват с 140 км/ч.

                              Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
                              Моторите (всички) са чудесни, проблеми има само в главата.
                              Сам не знаеш колко си прав.

                              Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
                              п.п. Някой да е попадал на някой който поради тежкия си мотор го е зарязал някъде (да го прибера де ) и се е прибрал на стоп?
                              Не, но много(включително и аз) сме си сменили моторите с по-леки, за следващия път.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Интересна нова машина...

                                Благодаря за чудесните въпроси
                                Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                                Магистрала за адвенчър каране? Защо? Интересните места, хора и събития не са на магистралата и не се забелязват с 140 км/ч.
                                Защото ако целта ти е Мароко, да се шляеш из Сърбия си е още една седмица път.

                                Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                                Сам не знаеш колко си прав.
                                О, за мен си знам.


                                Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                                Не, но много(включително и аз) сме си сменили моторите с по-леки, за следващия път.
                                Защото го можеш. Аз с 250 ссм и с 1200ссм или с 15" и 21" предна си НЕмога все толкова ама магарето в калта си не оставям.
                                още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X