Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хижа Люлин и Дивотински манастир

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хижа Люлин и Дивотински манастир

    Миналия уикенд си направихме кратка софт разходка в люлин планина. От софия тръгнахме по асвалт за х. Люлин през бучинския проход и после през с. Люлин. Таза част на разходка става и за кола, но това не и пречи да е живописна. Най-вече заради липсата на хора и постепенно завладяваните от природата изоставени пътища(скоро няма да може да се ходи с кола )



    Вечерта изгрява луната, а ние обсъждаме утрешната разходка на тересата.



    Глемите люлински далекопроводи(техноарт )







    Ето я и самата х. Люлин. За съжаление тук всичко е в минало време. Иначе сградата е строена масивно и може да се реновира за няколко масеца. Тук свършва и асвалта. Набързо се разхождаме до съсдното връхче, а там е много зелено и приятно:






    След кратко общуване с цветя, птички и пчелично продължаваме по черно да Дивотинския манастир. Есента вече настъпва и всичко е в меки цветове.



    Самия манастир е много подържано и приятно място. Мен ме очарова много. Тихо, красиво и спокойно.











    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
    Drag Grand Canyon Daily
    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
    LZ1JYM

  • #2
    До: Хижа Люлин и Дивотински манастир

    Поздравления за страхотната разходка, наистина е доста красиво място на само 15км от София. Преди 2-3 години ходех доста често до Дивотинския манастир, един от хората които поддържаха тогава манастира ми беше познат. Веднъж беше взел от някакви дър вари някакъв стар модел руски танк, казваше че е от преди 2 световна, който го бяха оборудвали с леген от самосвал и с него прекарвали дърва високо в планината. Направизме си една страхотна незабравима разходка от която за съжаление нямам снимки. Не знам дали и някой дръг е виждал такова нещо, това може да мине абсолютно навсякъде.
    през 2008 г. са регистрирани 8 042 тежки транспортни произшествия като при тях са отнети 1 058 [COLOR=Red][SIZE=4]БЪЛГАРСКИ [COLOR=Black][SIZE=2]живота[/SIZE][/COLOR][/SIZE][/COLOR]

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X