Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за генератор за ток.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за генератор за ток.

    След като направих изолация,парно на дърва и въглища,климатици във всяка стая,поставих и вакумно тръбни колектори за топла вода,юпиеси, идва ред за закупуване на генератор за ток,започнаха от ЧЕЗ да говорят за режим на тока (най вероятно ще има 99%). Какво ще ме посъветвате да купя (ще се включва един фризер телевизори и осветление). Фризера ми е важен ще е пълен до горе с мръвки.
    Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

  • #2
    От: Съвет за генератор за ток.

    Потърси си нещо дизелово с необходимата ти мощност ! Бензиновите стават ако ги ползваш рядко и не много продължително (лично мнение).Последно се занимавах с генераторите на една кравеферма и бензинките (Хонда 2-3 кв.) здаваха багажа 2 пъти повече от един дизелак на който единствения проблем е паленето (има си челъм ама персонала често се сменяше). Това при положение , че генераторите работиха по 3 часа сутрин и вечер при доенето всеки ден
    Uaz 469 2.4 D MB
    KTM 600 ROTAX
    Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
    Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

    Коментар


    • #3
      От: Съвет за генератор за ток.

      Кажи за каква мощност иде реч? Щото фризери и талавизори има всякакви.
      Иначе Херкулесите в бауХаус са с 5г. гаранция.

      Коментар


      • #4
        От: Съвет за генератор за ток.

        При мен рядко спира тока кабелите са подземни,мисля че около 2-3киловата. ще са ми нужни(в най лошия случай фризера да работи). Ще ги разгледам Херкулесите, нямам никаква представа от генератори.
        Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

        Коментар


        • #5
          От: Съвет за генератор за ток.

          Съвсем наскоро обсъждахме с колегите подобен казус... За мен правилното решение е бензинка...
          Конкретната марка - ами всеки си решава според възможностите... Да, инверторните хондички са ми на сърцето, ама струват и доста пари.
          Колегите ми с вили/къщи около Варна са на абсолютно същото мнение за бензинките (и такива експлоатират - на единия му мъкнах две туби бензин като бе паднал тока в целия им район за два дни) ...
          Преимуществата:
          1. По-евтини
          2. По-лесни за поддръжка (то каква поддръжка ама айде)
          3. По-лесно палене когато си на зор
          Да - цената на кВт е по-висока, но това няма значение ако е за рядко аварийно ползване (т.е. - за да си спокоен ако на няколко години веднъж спре тока за няколко часа)...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #6
            От: Съвет за генератор за ток.

            Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
            нямам никаква представа от генератори.
            Аз имам. Мога да ти дам за проба един 650 Вата. То на фризера пусковия ток му е проблем, после не би трябвало да консумира много. А и мисля, че не се включва често. може да мислиш и за допълнителна изолация.

            Коментар


            • #7
              От: Съвет за генератор за ток.

              Във Фирмата имаме една малка Хонда около киловат е мисля.Адски издържливо животно,бензинова е(за мен е по-добрият вариант,простичка и надеждна).Обаче вдига страшна врява,не знам дали изпускателя и е наред ама не си я представям някак в къща.Макар,че ако е на зор работата може да се обезшуми помещението....

              Коментар


              • #8
                От: Съвет за генератор за ток.

                На нашия пазар гледах 4.5кв. с ръчен и ел. стартер акумулатор дистанционно палене цена 400лв. Ообаче на двигателя уж пише хонда ама не баш хонда но когато човек не обърне внимание може да се заблуди генераторчето съвсем мъничко и изправителя като реле регулатор на кола. Дават му 2години гаранция ама ни фактура ни дявол. Те това са моите пет стинки по темата.

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет за генератор за ток.

                  Гледам два еднакви червени (единия има надпис Хонда,на другия не),параметрите са еднакви.Разликата според мен е надписа и цената с 200лв. по скъп.Насочете ме към марка среден клас бензинов и цена(за да не ме метнат), не че не се пробват постоянно във всички сфери.
                  Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвет за генератор за ток.

                    Такова чудо среден клас няма. Хондата, купена от правилното място си върви с гаранцията и си струва цената. Ас съм живял година и кусур с една Хонда 2 киловата в Африка, без друг ток, всяка вечер по 3 часа и за това време само и сменях маслото и перях фиртъра. Супер надежно нещо. И сега нашия клуб от доста време има по-нова Хонда, пак 2 киловата, ползваме я по мероприятия и няма проблем и при 4-5 часова работа с необучен персонал. А гориво хаби супер малко, нещо като под литър на час.
                    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                    www.ADV-Bulgaria.com

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвет за генератор за ток.

                      Спирам се на Хонда около 2 киловата.Цената в какви граници е и къде е правилното място,(може и на лично).
                      Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвет за генератор за ток.

                        За врявата и стартовия ток - миналата зима работехме доста часове непрекъснато с една 2кВА хондичка от инверторните...
                        Е няма такова тихо нещо - стоя до него и не мога да разбера че работи....
                        По едно време освен другите потребители (фенер, камера, монитор, електроника) ни потрябва големичък ъглошлайф - врътна си го без да се озори (е, в момента на старта звука стана по-плътен, но нямаше проблем)..
                        Само после като гледах цената на това моделче бе около 2х.лв
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвет за генератор за ток.

                          Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
                          Спирам се на Хонда около 2 киловата.Цената в какви граници е и къде е правилното място,(може и на лично).
                          Няма да е лоша идея да хвърлиш един поглед на Бош-Киров ... Успешна покупка

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съвет за генератор за ток.

                            Магазина за Хонда е отделен, май е на България срещу последната спирка на седмицата в новите сгради отдолу, но не съм сигурен. Пак е Киров, но отделна фирма. Приятели си купиха от магазина за земедлеска техника на Шипченски проход срещу зала Универсиада Хюндай, голям и дизелов, и засега са много доволни, но го ползват рядко като авариен при спиране на тока да крепят едни големи съввъри и климатизацията им.
                            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                            www.ADV-Bulgaria.com

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съвет за генератор за ток.

                              Хонда инверторна 2 киловата струва около 2300 лева и беше на промоция която може и още да продължава (200 надолу, при всички дилъри)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X