Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за генератор за ток.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Съвет за генератор за ток.

    Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
    Къде е проблемът?
    За тоя проблем не знам. Другия е да се докаже нещо че не става, ама такова дето хората са го измислили, а други нали са по-прости - го и ползват.
    Или пак не съм разбрал правилно. Също и това дето го виждам с очите си, че и съм го пипал, а по едно стечение се наложи да му сменям и акумулаторите преди време.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • #92
      От: Съвет за генератор за ток.

      Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
      Къде е проблемът?
      Като спре компресора наляганията в смукателна и изпускателна части са много различни и ако тръгне веднага бум хидравличен удар.
      Всички хладилни инсталации имат антициклене от поpядъка на 5-10 минути за да може наляганията да се изравнят.
      Моя хладилник ЛГ също си има защита и не тръгва.

      Относно генераторите и аварийните захранвания:
      Истинските непрекъсваеми работещи решения освен генератора има и един мощен онлайн ЮПС (може и офлайн да е ама се усеща комутацията), 2-3 контактора, малко автоматика и воала .
      нищо не гърми и не те давaт по новините
      Последно редактирано от rosen_offroad; 17-09-16, 23:36.
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #93
        От: Съвет за генератор за ток.

        На вилата съм монтирал те такова чудо на техниката, има си АВР, пали си сам като спре тока.

        http://www.bulpower.net/products/det...=12&prodID=342
        УАЗ 452Д,ML270CDI,Ford Transit, DAIHATSU Terios, Волга 2410 GSM 0898677185

        Коментар


        • #94
          От: Съвет за генератор за ток.

          "НО - пали се ръчно , има си пакетен ключ - Енерго - 0 - Агрегат"

          Самоцитирам се -не съм привърженик на автоматичните влизания в режим .(аз си знам защо )
          Ако има непрекъснат цикъл и щетите от прекъсванията си заслужава да се жертва генератора - съгласен.
          Задължително и автоматика .

          Ако целта е да държи вилата в използваемо положение когато там има човек - няма смисъл.

          Коментар


          • #95
            От: Съвет за генератор за ток.

            Само автоматиката излиза към 2000 лв с работата, имам колега който прави такива. Не е скъпчия, отиваш с него в магазина и виждаш кое колко струва, говорим за качествено изпълнение, а не са китайски съчинения. На малък генератор не излиза сметката, но на големи машини по Бояна и околните се слагат.

            Коментар


            • #96
              От: Съвет за генератор за ток.

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              п.п. има много причини един генератор да не изкарва пълната си мощност и обикновено те са в двигателната част - недостатъчен въртящ момент поради недостатъчен приток на гориво, въздух, крива центровка на карбуратор или запалване и подобни. Досегашните ми наблюдения върху китайците са че обикновено могат да се докарат до мощността на етикета, ако човек има желание и време да се занимава.
              Вчера взех едно китайче тук от форума,на което пише 3kw, ама само си дърпа шалтера на 2-рата секунда при включване на фреза едва 1200w. Мотора мърка като коте, предполагам че има нещо за пипване ама понеже не му разбирам търся сервиз или човек в София където поне биха могли да кажат има ли шанс тази машина да изкара 1700-1800 вата. Взел съм я специално за работа по малък проект в центъра на града и след около седмица започва да тече срока и ми е спешно да знам какво да предприемам. Всяка информация ще ми бъде от полза.
              Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

              Няма вече Диско,няма вече Pinz...

              Коментар


              • #97
                Здравейте. Да не отварям нова тема и аз да попитам тук за съвет за бензинов генератор за аварийни ситуации, като спре тока. Та, на парно сме и като няма ток помпата изкарва на акумулатор до няколко часа ама после...не ми се взема нещо скъпо понеже няма да се ползва често. Генератора ще захранва помпа за парно, осветление, предимно диодно и може би телевизор и лаптоп. Мисля, че 2kw ще са ми достатъчни, но може и малко отгоре не е проблем. Гледам разни китайци без име и имитации на хонда, ама ... загледах се и в един HUSQVARNA G2500P, 2.2KW, 5.5 К.С., че гледам е в промоция в момента, но и на него пише произход Китай, та дали го бива, или нещо, ако предложите около тези пари?!.
                Благодаря предварително.

                Коментар


                • #98
                  Като ще храниш аварийно,що да не е 7 киловата реални,има и с AVR ...но не разчитай на автоматичния старт много.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • crazyjob83
                    crazyjob83 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Автоматичния старт не е проблем, но 7 киловата са си доста и от към финанси. Затова попитах за въпросната HUSQVARNA или нещо около тази цена. HONDA са добри, но и скъпи- разбираемо.

                • #99
                  Какъвто и генератор да избереш задължително е да бъде със стабилизатор на напрежението.
                  Защото повечето генератори на пазара и особено бюджетните модели независимо на коя марка са опростени от към стабилизиране на напрежението или ако го има то играе в граници които не се харесват на съвременните електронни уреди. И в резултат се повреждат принудително.
                  Личен опит през изминалите дни на няма ток с такъв марков генератор без стабилизация на напрежението ми се повреди захранването на една горелка Грейко и сушилнята за дрехи при все, че сушилнята не е ползвана просто е останала включена в мрежата както обикновено.

                  Сега сменям генератора с 4 кв инверторен, да видим с него пък какво ново ще научим. Пише, че е 30%по икономичен при еднакво натоварване.

                  Ето този но не от този сайт и за 750 лева с гаранция и фактура.

                  ​​​​​​https://www.argo-market.com/Products/Details/2665
                  Последно редактирано от Николай Колев; 29-11-23, 20:02.
                  Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                  Място и хора към които да принадлежи ...

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X