Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Силантизация на зъби .

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Силантизация на зъби .

    В училището на голямата дъщеря са раздали едни брошурки за безплатна силантизация на първите постоянни дъвкателни зъби . Какво е това и има ли смисъл от него ?
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

  • #2
    От: Силантизация на зъби .

    Запълват се грапавините по горната повърхност на зъба,така се намалява задържането на храна в тези вдлъбнатини и риска от кариес.Това ми обясниха преди да направят въпросната процедура на синковеца.
    Дали има смисъл не знам.
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

    Коментар


    • #3
      От: Силантизация на зъби .

      Дано се яви д-р zablio да обясни.....
      edoors.bg- Джаджи за врати и врати

      Коментар


      • #4
        От: Силантизация на зъби .

        Миналата година обсъждах с нашата зъболекарка същото училищно предложение и нейното мнение бе категорично против подобна интервенция без това да е предписано от стоматолог, като тя подложи под сериозно съмнение качеството на използваните материали.
        O888 749-O86
        C20LET 4x4 198 kW 370 Nm - любимата
        NC 750

        Коментар


        • #5
          От: Силантизация на зъби .

          Не правете глупости, без да има нужда от тях. Просто ги водете редовно на читав зъболекар и ги научете да спазват хигиена. Има и методи, които възстановяват начални стадии на кариес без пломба, но трябва сериозно отношение и редовни профилактични посещения, примерно 2 пъти годишно. Здрав зъб не се пипа без причина. Да, формата му подлежи на корекция, когато това е нужно - емайла си има някаква дебелина. Но няма ли пряка нужда от това, личното ми мнение е отрицателно, както и това на зъболекаря ми.

          ПП: Ето ви информация:
          http://dental-help.net/%D0%B4%D0%B5%...%82%D0%B8.html

          Въпроса е, какво става с тия силанти докато зъба расте. До колкото разбирам то си е пломба - просто не се "копае" зъба а се запълват естествените му вдлъбнатини. Може и след време с изтъркването на зъба (който ако е здрав и жив си се самовъзстановява) малко по малко само да изчезва, ама какво се случва междувременно. Дали при некачествена работа не се отварят изкуствени "пукнатини" между силанта и зъба? Дали при некачествени материали самия силант не става грапав и задържа микроби? Съмнявам се някой да даде гаранции за това.
          Последно редактирано от sparkybg; 28-10-14, 11:34.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X