Обява

Свий
Няма добавени обяви.

моля за съвет за телоподаващо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: моля за съвет за телоподаващо

    Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
    При мен подминава скалата 300А , Данчо го беше нагласил около 350 .
    Еми за да може да работи на пълноценни 200 с тел 1-ца трябва да е толкова някъде. По отношение на ток на късо още не съм си правил достатъчно експерименти де. Надявам се тая зима да подкарам трифазната тенекия - те тогава ще се наиграя.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #62
      От: моля за съвет за телоподаващо

      Здравейте. Искам мнение за Дел еко и селф контрол. От темата тук разбрах каква е разликата. Ще ползвам апарата любителски и рядко. Смятам да човъркам по тенекиите на един стар автомобил. Тръбна рама на мотор също променям. Не вярвам да ми се налага да заварявам нещо повече от 5мм, но пък знае ли се...
      Разбира се бих предпочел българската машина пред китайската, заради хубавите отзиви, които чета, но тъй като няма да се ползва често не мога да оправдая по скъпата цена. Дали за тези ми нужди 160А ще са ми достатъчни. Кога е за предпочитане да се инвестира в 200А? Благодаря предварително.

      Коментар


      • #63
        От: моля за съвет за телоподаващо

        Здравей, 160 А е границата на режима, който ти трябва за тел 0.8мм и ако машината може да ги даде ще ти е достатъчно . 200А има смисъл, ако ти трябва по-висока скорост на заваряване и съответно много и дълги шевове без време за почивка на машината.
        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

        Коментар


        • #64
          От: моля за съвет за телоподаващо

          Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
          Здравей, 160 А е границата на режима, който ти трябва за тел 0.8мм и ако машината може да ги даде ще ти е достатъчно ...
          Това означава ли, че с тел 0.8 може успешно да се кърпят ламарини 0.8-1мм или трябва по-тънка телчица?

          Коментар


          • #65
            От: моля за съвет за телоподаващо

            И аз се интересувам от това. Ламарините по автомобила мисля, че с 0,6 ще е по удачно, но хората занимаващи се с кърпежи да кажат.
            "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

            Коментар


            • #66
              От: моля за съвет за телоподаващо

              По удачното според мен е по тънката телчица!
              https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
              https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

              Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

              Коментар


              • #67
                От: моля за съвет за телоподаващо

                С 0.6 е най-приятно, с 0.8 пак си става, а когато ме мързи да сменям ролки за нещо дребно и с 1мм пак може.
                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                Коментар


                • #68
                  От: моля за съвет за телоподаващо

                  Ясно....ще ми трябва тел 0,6 , водеща ролка за този размер тел, ами дюзата сменя ли се и тя?
                  "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                  Коментар


                  • #69
                    От: моля за съвет за телоподаващо

                    Да, ако искаш да работи както трябва.
                    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                    Коментар


                    • #70
                      От: моля за съвет за телоподаващо

                      Значи, всичко си зависи от машината. Например дървените алуминиеви телоподаващи на Айнхел работят по-добре с 0.8. С 0.6 най-малкото се увеличава разхода на тел за единица работа - ролката свършва много по-бързо а е и по-скъпа. Кърпил съм Ситроен 2ЦВ, чиято ламарина е 0.6 по начало с тел 0.8 без проблем.

                      П.П. Гледай да купуваш токовите дюзи от проверено място, защото съм имал случаи, когато дори дюзи купени от Редко, хлопат още преди да са работили.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #71
                        От: моля за съвет за телоподаващо

                        Ако дюзата е много пплътна при голям ток с каргон понякога затяга .
                        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                        Коментар


                        • #72
                          От: моля за съвет за телоподаващо

                          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                          Значи, всичко си зависи от машината. Например дървените алуминиеви телоподаващи на Айнхел работят по-добре с 0.8. С 0.6 най-малкото се увеличава разхода на тел за единица работа - ролката свършва много по-бързо а е и по-скъпа. Кърпил съм Ситроен 2ЦВ, чиято ламарина е 0.6 по начало с тел 0.8 без проблем.
                          На някой телоподаващи им е проблем работата на ниски токове!Имено за това с 0.6 работата е проблем .Логично е и разхода на тел да се увеличава -работиш с настройки за 0.8 а ползваш тел 0.6.....
                          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                          Коментар


                          • #73
                            От: моля за съвет за телоподаващо

                            Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                            ... Логично е и разхода на тел да се увеличава -работиш с настройки за 0.8 а ползваш тел 0.6.....
                            Пробвай отново
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • #74
                              От: моля за съвет за телоподаващо

                              Много по-голямо значение има какво е телоподаващото от това дали телта е 0.6 или 0.8.Последно работих с една трифазна машинка,чешка или полска не помня точно, тънки ламарини тел 0.8, е няма такъв кеф.С трансформаторен ейнхел също съм работил и с двата вида тел, ми проблема далеч не беше в телта,а в това че на всеки 2 часа работа трябва да поправям идиосткия механизъм за телоподаване и тук таме някой друг чарк по машинката,шланга с дължина 20см, копчето за регулиране на напрежението отказа, то тъй или иначе се ползваше само на най-високата степен,та остана закотвено там,регулирането на телоподаването точно на тази машинка беше изкуство, звука при възможно най-добра настройка пак беше неприятен.Ако се ползва за повече неща включително и по-дебели ламарини бих предпочел 0.8, с моята анемична машинка и с такава тел успявам да се справя с 4-5мм дебел материал с прилични резултати.

                              Коментар


                              • #75
                                От: моля за съвет за телоподаващо

                                Оплаквате се вие,преди седмица на един обект,за да не се разкарвам до офиса,ми дадоха едно тяхно,мъка......
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X