Обява

Свий
Няма добавени обяви.

моля за съвет за телоподаващо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: моля за съвет за телоподаващо

    Мда,на електрожена не променяш напрежение
    Цо-то винаги когато може ми е на една ръка разстояние и настройвам според това което правя в момента.Забелязвам че някои хора задават стойност някаква,и сглобяват цяло шаси за мотокар,даже ги е страх да пипат по панела
    Последно редактирано от Roninn; 12-11-14, 07:27.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #17
      От: моля за съвет за телоподаващо

      Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
      Аз в момента прохождам в телоподаващите. "Съветниците" ми казват, че съм обременен от другите апарати и ползвам прекалено голям ток. Аз пък не мога да приема да клепам по матрала. Вероятно за това говорим на различни езици.
      При CO-то тока ти е скоростта на телоподаване. Другата врътка е напрежението. Та, като свалиш скоростта на телоподаване, сваляш ампеража. Това дали ще клепе (трупа) или ще прави провар, при една и съща скорост на телоподаване, зависи от напрежението. Тоест в определени граници можеш да го накараш да направи същата заварка и с по-бавно телоподаване, и пак ще направи провар, ако си с по-високо напрежение. А пък ако и дебелината на тела е в уравнението, набора от режими съвсем се увеличава.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        От: моля за съвет за телоподаващо

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        На 1.2 телта официалния и ампераж започва от 100.

        Справка тук:
        http://www.esabna.com/us/en/products...tCode=71&tab=2

        В момента работя точно с такава, но 1мм.

        На обикновената помеднена е малко по-нагоре - 125-130. Като нищо се вкарва в "някакъв" режим на 100. Не казвам че ще е оптимален, но ще можеш да си свършиш работа, ако не ти се сменя ролка. С 1-цата съм работил на нещо като 50-70 тънки неща "набързо". Малко повече трупа, но това си е повече от мен. Имам си някакъв мой си "оптимален режим" на дърпане и като изляза от него ми трябва време да свикна. Ваната е по-различна и т.н. Бе сещаш се.
        Абе той 1.2 диаметър започва от 100А , ама я го виж къде завършва.

        После , забележи какво е заварявал колегата : не става въпрос за "някакъв режим" и "заваряване набързо" , а за професионална работа - стопил е почти 4 петнайсе килограмови ролки тел за 5 дни.Което си е съвсем сериозно бачкане.
        (При което между другото съвсем не ме учудва , че е скапал лайнявия китайски шланг.Аз затова и някъде преди бях споменал , че за предпочитане е шланг с евробукса , а не вграден. Щото още при първата му и неизбежна смяна икономията от покупката отива на кино) .

        Диапазоните в режимите при СО2 са в доста широки граници . Но конкретният заваръчен режим зависи от типа на металната конструкция и по-конкретно : от вида на заваръчния шев .

        Само като пример : в момента при мен 270 - амперовата машина на Дел ( понеже е изписано на дисплея, та му вярвам ) работи с тел 0,8 на 180А. Имах една серия изделия , при които работеше между 200 и 210А . Пак с тел 0,8 .
        Последно редактирано от Vlado_Ts; 12-11-14, 10:34.
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #19
          От: моля за съвет за телоподаващо

          Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
          Аз в момента прохождам в телоподаващите. "Съветниците" ми казват, че съм обременен от другите апарати и ползвам прекалено голям ток. Аз пък не мога да приема да клепам по матрала. Вероятно за това говорим на различни езици.
          Споко , колега ! Остави ги "съветниците" . На прав път си. Говоря сериозно.
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • #20
            От: моля за съвет за телоподаващо

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            Абе той 1.2 диаметър започва от 100А , ама я го виж къде завършва.

            После , забележи какво е заварявал колегата : не става въпрос за "някакъв режим" и "заваряване набързо" , а за професионална работа - стопил е почти 4 петнайсе килограмови ролки тел за 5 дни.Което си е съвсем сериозно бачкане.
            Затова и изрично споменах че едва ли ще е оптималния режим за тоя тел. Просто може да се пусне на такъв ампераж и реално да заварява някак. А на 150 ще си е баш в режим та и ще пее. Нищо повече. Както и единицата на 50-70. А то иначе ако ми трябва за 50 ампера, имам и 0.6 и 0.8. Просто понякога не си струва да се сменя дюза и ролка за 10 сантиметра шев за асмата, затова съм и опитвал - от мързел, не от друго. Като дойде комшията да му "лепна" нещо (последния път едни планки към подматрачна рамка от няма и 1мм кух квадрат) - няма да тръгна да сменям ролка и дюза я. 1.2мм тел на монофазна машина ми се струва малко безсмислена история, впрочем.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              От: моля за съвет за телоподаващо

              Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
              Аз в момента прохождам в телоподаващите. "Съветниците" ми казват, че съм обременен от другите апарати и ползвам прекалено голям ток. Аз пък не мога да приема да клепам по матрала. Вероятно за това говорим на различни езици.
              Удобно ли е да се видим някой ден, да ми го покажеш, че ми е любопитно?
              Ще донеса амперклещи да замерим кога колко .
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • #22
                От: моля за съвет за телоподаващо

                Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                Ще донеса амперклещи да замерим кога колко .
                Лъжат се жестоко. На ВИГ-a ми RMS амперклещи показват 400А. Съшите на теполодаващото показват точно.

                За сигурност си трябва шънт и стрелкови прибор, или поне шънт и RMS мултицет.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  От: моля за съвет за телоподаващо

                  Още преди да започна работата ми монтираха евро букса и новия шланг. Оригиналния беше много зле. С него - слагам две планки 12мм с 5-6мм луфт вертикално. Давам густо на врътките и почвам. Разливам от задната страна и после изтеглям към предната. През това време задната застива и пак така, и пак така. След два сантиметра шев или около 10-15 секунди шланга пуши на разтопяване. Е как да започна сериозна работа с него. Дадох 300 кинта и всичко се оправи.
                  Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                  Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                  Коментар


                  • #24
                    От: моля за съвет за телоподаващо

                    Краси, телефона ми го имаш. Обади се, когато искаш.
                    Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                    Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                    Коментар


                    • #25
                      От: моля за съвет за телоподаващо

                      За какво по точно даде 300 лв. ? Шланг 100-150 лв. ...конектор ...друго ?
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #26
                        От: моля за съвет за телоподаващо

                        100лв за труд
                        175лв за шланг
                        и букса
                        вътре има и добавяне на реле, доработка по електрониката и вентил
                        Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                        Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                        Коментар


                        • #27
                          От: моля за съвет за телоподаващо

                          Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                          ... Давам густо на врътките и почвам...
                          Ей т`ва ме изкефи !
                          Заслужава да седнем на по ракия ! Независимо дали след окаляни джипки или след 20 кила стопен тел .
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • #28
                            От: моля за съвет за телоподаващо

                            От мен смокинова!
                            Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                            Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                            Коментар


                            • #29
                              От: моля за съвет за телоподаващо

                              Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                              От мен смокинова!
                              Ок , от мен - панагюрска гроздова , собственоръчна . Със все царската туршия . И доде издеЯниме
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • #30
                                От: моля за съвет за телоподаващо

                                Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                                100лв за труд
                                175лв за шланг
                                и букса
                                вътре има и добавяне на реле, доработка по електрониката и вентил
                                Само да попитам, нямаше ли да е по-добре, за малко повече пари да си купиш същата или по-добра машина, с две години гаранция, с транспорт до- и от- сервиз за сметка на производителя и обслужване в рамките на 24 часа? Ако съм разбрал правилно, машината се използа комерсиално. Любопитно ми е кои доводи натежаха в избора ти.

                                А относно 250-те ампера - споделете колко и най-вече как сте го измерили с Краси. Аз отговора го знам, интересно ми е какво ще установите вие.
                                АИГ-Заваряване ООД
                                Производител на заваръчни апарати "DEL"
                                http://www.aigwelding.com
                                0889 522 036

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X