Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скъсани мускулни влакна на прасеца

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Скъсани мускулни влакна на прасеца

    Здравейте колеги, вчера при прибиране у дома ми се случи това явление и искам да попитам някой имал ли е подобен проблем? Колко време се се възстановявал? Болката в прасеца се появи изведнъж и след преглед в Пирогов ми написаха диагнозата и ме изпратиха до личния лекар. В момента не ме боли, но когато тръгна да ходя си е неприятно.

  • #2
    От: Скъсани мускулни влакна на прасеца

    Не ми се е случвало, но по принцип това си е вид вътрешна рана. Предполагам, че е добре да не се натоварва няколко дни, да не се дразни, за да зарасне по-бързо. Организмът сам ще се пребори, стига да не му се пречи(така си мисля). Евентуално билков чай с мед и лимон ще подсили организма. Въобще организмът сам усеща от какво има нужда, яжте, каквото ви се яде и всичко ще е наред. Случвало ми се е да се изметне мускулно влакно, много боли, но минава след няколко месеца. Пак нещо като вътрешна рана.
    Последно редактирано от n_petrova; 26-10-14, 11:29. Причина: поправка и допълване

    Коментар


    • #3
      От: Скъсани мускулни влакна на прасеца

      Шефът ми влачи едно такова нещо има-няма 10г - заболява го през няколко месеца и куца, после му минава. Ама той не е чак много старателен към здравето си, та не знам дали е направил всичко възможно.

      Коментар


      • #4
        От: Скъсани мускулни влакна на прасеца

        Случвало ми се е, не е приятно, около два месеца ме наболяваше, От години не съм го усещала.
        Предполагам зависи от размера на поражението. Не се натоварвайте, но и не се обездвижвайте.
        Народната медицина при оток препоръчва компрес със счукан лук.
        Последно редактирано от iai-bg; 26-10-14, 11:04.
        Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

        Коментар


        • #5
          От: Скъсани мускулни влакна на прасеца

          Личният лекар изписа ли терапия ? Нестероидно противовъзпалително и нещо за отока ? Колкото до режима-стандартна дневна натовареност, без бягане, вдигане на тежко и излагане на студ ще трябва да се спазват за около 2 седмици. Иначе може да се провлачи болката с месеци.

          Коментар


          • #6
            От: Скъсани мускулни влакна на прасеца

            Когато скъсах влакна в прасеца (по-сериозно явно), не можех да ходя с пострадалия крак. Поне 10-на дни.

            Отне ми два месеца, преди да започна отново да играя баскетбол.

            Коментар


            • #7
              От: Скъсани мускулни влакна на прасеца

              След удар в колче против паркиране точно в средата на бедрото на втория-третия ден кракът ми отъня все едно си го стегнал с нещо през бедрото. На втората седмица жена ми не ме изтрая да куцам и ме завлече на доктор. Диагнозата - разкъсани мускулни влакна но не било съвсем прекъснато. Изписа ми някакви мазила и хапове (които аз не ползвах сериозно и дълго) и прогнозира поне два месеца и половина още проблеми. През това време не съм спирал да се движа, но куцайки си пазех крака от големи натоварвания.

              Докторът се оказа прав за срока. Сега като се сменя времето съм като метеоролог.

              Коментар


              • #8
                От: Скъсани мускулни влакна на прасеца

                Бях проф спортист,многократно съм имал такива травми,много боли и поне 2 месеца минават,пазене и така,на нас ни се налагаше и по състезания да ходим и болките бяха страшни,особенно преди разгрявка
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #9
                  От вчера озорих десния прасец при игра на тенис - направо ме събори на земята от болка.

                  Едвам ходя днеска, доктора даде някакви противовъзпалителни за 5 дена и вика слагай горещи компреси.

                  Аз знам за студени компреси?!

                  Според вас какво да прилагам че на тоз филипинец му нямам доверие ?
                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • Stbd
                    Stbd коментира
                    Редактиране на коментар
                    За година ще мине. Повече движение помага много, но предозирането връща прицеса на кота нула.

                • #10
                  На възпалено не се слага топло,но не съм доктор да знаеш
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • rosen_offroad
                    rosen_offroad коментира
                    Редактиране на коментар
                    Абе то не знам точно как се води щото подуване няма само болка в мускула.

                    Като не се движа няма болка, като вървя куцукайки и не сгъвам крака почти също.

                    Като вървя и качвам стъпало примерно и тежеста само на този край е голяма болка.

                • #11
                  Здравейте, ще боли доста време. Хубаво е да не се натоварва крака ако имате възможност слагайте студено. Три са степените на скъсване и най тежката е при което трябва хирургична намеса, втория вариант е да се оправи с медикаменти и болка и леко травма отшумяваща за седмица две. При мен беше втория вариант с медикаменти и ходенето ми беше мъка голяма.За някой от обезболяващите лекарствата трябва здрав стомах.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X