Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Увеличаване височината на крик-крокодил...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Увеличаване височината на крик-крокодил...

    Вчера си взех един евтин 'крокодил' (Райдер 85-380мм) с надеждата да го използвам инцидентно за смяна на гумите на колите вкъщи...
    Оказа се, че максималната му височина е малка дори за Кашкая (при малка неравност на пътя не успяваше да му отлепи гума, пък камо ли страна), а за Джипа въобще не го виждам да успее да отлепи гума от земята...
    Тъй-като явно ходовете на окачването са доста големи (за крика) то крика трябва да е здраво прикрепен към купето, а самия крик да се приплъзва по пътя докато вдига автомобила......
    Засега смятам да опитам с дървена подложка около 5см дебела.... Струва ми се, че по-дебела дъска не би била устойчива (може да изплюе подложката, въпреки, че навярно и 10см трупче би се наместило спокойно между крика и купето)...
    Някой намерил ли е разумно и устойчиво решение за такъв проблем?
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

  • #2
    От: Увеличаване височината на крик-крокодил...

    Вдигай колелото, не купето.
    Ползвай си щатния крик на щатните места.
    Иначе се прави с разни подложки под/над крика, но е опасно.

    Коментар


    • #3
      От: Увеличаване височината на крик-крокодил...

      И аз искам да си взема крокодил, но с по-голям ход,
      и след обстойно анализиране на криковете разбрах, че на това условие отговарят тези от 3т., щото вдигат до 550-600мм.

      Има китайци на цена от 50 до 100лв., а ако на някой му се дават повечко пари, избора е по-голям,
      и хубавото е, че тези от 3т. са в друг клас и си заслужават парите.

      Все още не съм си купил, поради неясни причини,
      и темата ме подсеща, че това е една от спешните задачи за изпълнение.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: Увеличаване височината на крик-крокодил...

        Пробвай да вдигаш окачването не купето тоест крика под колата

        Коментар


        • #5
          От: Увеличаване височината на крик-крокодил...

          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
          Някой намерил ли е разумно и устойчиво решение за такъв проблем?
          Не съм виждал въпросния Райдер,но преди време преправихме един такъв крокодил с десетина сантиметрова черна дебелостенна тръба.Развихме подложката от горе дето опира в купето,махнахме и гумата и заварихме за нея тръбата с CO.В другия край на тръбата "тапа" от 2-3мм подръчна ламарина(каквато намерих из гаража) и отгоре парче от транспортна лента.Не стана много красиво ама вършеше работа...

          Коментар


          • #6
            От: Увеличаване височината на крик-крокодил...

            Щатния крик на щатните места не ми се ползва поради няколко причини:
            1. Работата с него е много по-неудобна/трудна/времеемка
            2. За четири сезонни смени (2г - 12-16 вдигания на автомобила) щатния крик се износи видимо - подбито ухо за въртока и т.н...

            А повдигане самото колело - няма как да стане - няма удобно място (такова, при което да не рискуваш да смелиш носача)...

            Струва ми се, че под крика няма да е удобно (освен ако сложа някакъв двойно Т-образен профил, в който да се движи крика)... Това май е добро решение, обаче като гледам колко тежи този профил, едно подходящо парченце ще е 30-40кг
            Та засега клоня към правене на нова висока стъпка над крика..

            П.С. нещо подобно на споменатото от НЕМО
            Последно редактирано от slowtraveler; 24-10-14, 15:27.
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #7
              От: Увеличаване височината на крик-крокодил...

              Една дървена талпа е перфектна за подлагане - няма как да се изметне - проверено.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #8
                От: Увеличаване височината на крик-крокодил...

                turtey, крика не се ли опитва да я завърти гредата/талпата (ако крика е бутилков - там разбира се няма проблеми, ама за крокодил.... (или гущер както му казват някои) )...
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #9
                  От: Увеличаване височината на крик-крокодил...

                  Не. Ма пробвай де - все да имаш някоя талпичка да се търкаля и 10 минутки свободно време.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Увеличаване височината на крик-крокодил...

                    Абе то накрая така ще стане - поръчал съм да ми докарат талпичка (ами вкъщи нямам такива изделия ), но лееекинко ме притеснява, че тръгне ли да се търкаля, ще е късно (най-малкото ще замине прага )
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Увеличаване височината на крик-крокодил...

                      Е талпата е паралелепипед - бая зор ще е да се изтъркаля
                      А и е пробвано - аз си дигам жипките с нискпрофилен крик, че да влиза и на бегачката
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Увеличаване височината на крик-крокодил...

                        Сложи трупчето под предните колела на крика, така няма къде да избяга

                        Коментар


                        • #13
                          От: Увеличаване височината на крик-крокодил...

                          Ясно - ще пробвам талпата като най-екологично и многофункционално решение (и за жар за някоя пържолка ще стане )
                          Но за всеки случай ще гледам да е мека - чамова, че да се забият зъбите на крика в нея (а и прага - също)

                          П.С. Иване - не става... Точно това е кофтито на тези крикове при максимално вдигане е, че трябва да могат да се придвижат на колелата си с около 20см към автомобила в процеса на вдигане (защото няма да могат да придърпат автомобила към себе си )...
                          При максимално вдигане рамото на конкретния крик става почти вертикално (тук на снимката е под 30-40градуса, а при мен сигурно става около 80градуса) - т.е. крика в процеса на вдигане се премества почти цялото разстояние от габаритния размер до болта, около който се върти подвижното рамо...
                          Последно редактирано от slowtraveler; 24-10-14, 17:39.
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Увеличаване височината на крик-крокодил...

                            Е ти що на прага? Нямаш ли усилени места по купето за вдигане?
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #15
                              От: Увеличаване височината на крик-крокодил...

                              Усилените места са точно до прага...
                              На Джипа и те са там: http://www.wk2jeeps.com/Misc/2011_wk_lift_points.pdf
                              А ръба на прага на кашкая, предназначен за вдигане с щатния крик, много удобно пасна на хидравличния... Иначе без трупче височината на друга лифтинг поинт съвсем нямаше да ми достигне....
                              Единственото неприятно е треакторията на вдигане на крокодила - по дъга... И съответно това довнася странични сили, а не само вертикални...
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X