Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Патрони за ТТ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Патрони за ТТ

    Искам да попитам, някой знае ли дали мога от някъде да си купя по пресни патрони за ТТ - 7,62х25
    за сега най пресните са 1955г.
    LZ1HKW
    Реглаж на преден и заден мост
    My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

  • #2
    До: Патрони за ТТ

    Стари, ама си работят.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #3
      До: Патрони за ТТ

      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
      Стари, ама си работят.
      Работят, но вече няколко пъти ми се случва:
      След изстрел гледам гилзата и там, където е стиснат куршума към гилзата да е цепната. Според мен това не е нормално и го отдавам на старостта!
      LZ1HKW
      Реглаж на преден и заден мост
      My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

      Коментар


      • #4
        До: Патрони за ТТ

        Те и на новите 7,62х39 понякога се цепят, ама кво ти пука. Няма беля.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #5
          До: Патрони за ТТ

          Пробвай във ВИП-а в Дървеница(до ОМВ-то). Там съм изстрелял доста за ТТ и то от 1953г. Без да се цепят или да правят засечки.Сериозно, не се шегувам. Може все още да имат от тях.
          Последно редактирано от Lazar; 30-09-07, 22:05.

          Коментар


          • #6
            До: Патрони за ТТ

            Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
            Пробвай във ВИП-а в Дървеница(до ОМВ-то). Там съм изстрелял доста за ТТ и то от 1953г. Без да се цепят или да правят засечки.Серозно, не се шегувам. Може все още да имат от тях.
            Имат...и то не 100, 1000...ами май бая повече.
            Mitsubishi L200 DobbleCab

            KTM XC 450 RW 2009
            KTM 350 SX 2011

            Коментар


            • #7
              До: Патрони за ТТ

              Първоначално публикуван от miki64 Преглед на мнение
              Имат...и то не 100, 1000...ами май бая повече.
              Ама не искам от 53-та, имам си от 55-та!
              Искам по-млади, пък и за да си купиш нали знаете каква бюрократщина е !?!
              Ама няма да казвам да не стане като темата с нафтата на човека
              LZ1HKW
              Реглаж на преден и заден мост
              My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

              Коментар


              • #8
                До: Патрони за ТТ

                Първоначално публикуван от vladi333 Преглед на мнение
                Ама не искам от 53-та, имам си от 55-та!
                Искам по-млади...
                Хм, каква е гаранцията, че като са "по-млади" няма да правят проблеми? Стрелял съм и с по-нови партиди, които наистина им се цепеха гилзите

                Коментар


                • #9
                  До: Патрони за ТТ

                  Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
                  Хм, каква е гаранцията, че като са "по-млади" няма да правят проблеми? Стрелял съм и с по-нови партиди, които наистина им се цепеха гилзите
                  Незнам все ми се струва, че 50-годишни патрони са си доста старички. И не може да се разчина на тях!
                  LZ1HKW
                  Реглаж на преден и заден мост
                  My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                  Коментар


                  • #10
                    До: Патрони за ТТ

                    Първоначално публикуван от vladi333 Преглед на мнение
                    Незнам все ми се струва, че 50-годишни патрони са си доста старички. И не може да се разчина на тях!
                    Е ако ще се пуцате лице в лице с някой като в дивия запад, верно е кофти да вадиш пищова с 50 годишен патрон вътре и да разчиташ да гръмне, ама за друго кво като е стар....
                    Don't hunt IF you can't kill
                    първо 0883 после 333 накрая 448

                    LZ1BGD

                    Коментар


                    • #11
                      До: Патрони за ТТ

                      Ами Влади, това което съм чувал е, че сърбите май и до ден днешен произвеждат такива патрони Не знам да ли е вярно и не съм проверявал, но това ми го каза човек който не може да живее без миризмата на барут, законно естествено
                      А сръбско не е далеко, тъкмо и по-евтина нафта ще може да си заредиш от там

                      Коментар


                      • #12
                        До: Патрони за ТТ

                        vladi333, патроните на Арсенал са като някои вина (примерно Каберне), не е важно колко са стари, а коя реколта са...
                        Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                        Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Патрони за ТТ

                          Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                          vladi333, патроните на Арсенал са като някои вина (примерно Каберне), не е важно колко са стари, а коя реколта са...
                          Точно!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Патрони за ТТ

                            Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
                            Ами Влади, това което съм чувал е, че сърбите май и до ден днешен произвеждат такива патрони Не знам да ли е вярно и не съм проверявал, но това ми го каза човек който не може да живее без миризмата на барут, законно естествено
                            А сръбско не е далеко, тъкмо и по-евтина нафта ще може да си заредиш от там
                            Не мисля, че някъде въобще се произвеждат в днешно време патрони за ТТ("Шпагин", "Судаев"). Или поне не знам оръжие, което да се произвежда в този калибър последните 50-на години...До известна степен представляват интерес в САЩ, където просто са си накупили стари соц-пушкала и им се стреля.
                            Така че мой личен съвет - каквото намериш - вземай, че може и като музеен експонат да си го сложиш след някоя и друга година... за съжаление...пистолета си го бива.
                            Mitsubishi L200 DobbleCab

                            KTM XC 450 RW 2009
                            KTM 350 SX 2011

                            Коментар


                            • #15
                              До: Патрони за ТТ

                              Първоначално публикуван от miki64 Преглед на мнение
                              Не мисля, че някъде въобще се произвеждат в днешно време патрони за ТТ("Шпагин", "Судаев"). Или поне не знам оръжие, което да се произвежда в този калибър последните 50-на години...До известна степен представляват интерес в САЩ, където просто са си накупили стари соц-пушкала и им се стреля.
                              Така че мой личен съвет - каквото намериш - вземай, че може и като музеен експонат да си го сложиш след някоя и друга година... за съжаление...пистолета си го бива.
                              +++ Освен това, пукнатина в шийката на гилзата след изстрел не е особен проблем /не че изобщо не е/, наблюдава се и при много по-съвременни оръжия и "пресни" боеприпаси.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X