Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Патрони за ТТ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Патрони за ТТ

    Цифрите и числата в означенията на калибрите, не винаги /дори много рядко/ представляват геометрични размери! Когато в Русия преминават от дюймово-линейната систематизация на оръжията и боеприпасите към метрична, като означение на калибъра се приема да се счита диаметърът на канала на цевта измерен по полетата на нарезите, а не по каналите. Оттам и тази разлика.
    Всъщност диаметърът на куршума не е нито 7,62, нито 7,63мм. Да не говорим, че повечето от съвременните боеприпаси водят произхода си от "дюймовите" времена, а също така и от държави в които инча все още е мерна единица /поне в оръжейното дело/, така че метричните размери са доста условно обозначени.

    П. П. Колега, sek.1 не знам откога, къде и как я търсиш тази информация, лично аз чета за оръжията, откогато изобщо мога да чета. Ако разчиташ само на интернет - много неща няма да намериш!
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #77
      До: Патрони за ТТ

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      Произвеждат се патрони и в момента по магазините съм виждал чешки на S&B и сръбски на първи партизан сърбите и в момента произвеждат доста оръжия в тоя калибър . Аз имам и едно ТТ произведено през 1950година гърмя с каквито патрони намеря но за всекидневно носене си имам пистолет 9Х19.
      и аз съм с ТТ и някой, ако има повече патрони за продаване нека пише!

      Коментар


      • #78
        До: Патрони за ТТ

        Най-лесния начин е да отидеш на стрелбище, да си вземеш 100-200 патрона, да изгърмиш половината и да си прибереш останалите Казвам го от личен опит с моето ТТ.

        Коментар


        • #79
          До: Патрони за ТТ

          Направо отиди в "Арсенал"Казанлък.Ще останеш приятно изненадан колко патрони за ТТ има /Судаев/.....едва ли скоро ще свършат.Преди седмица ходих с мой колега да си купи.Има си и стрелбище......

          Коментар


          • #80
            До: Патрони за ТТ

            Първоначално публикуван от vladi333 Преглед на мнение
            Има една много хубава тема, където има всичко за ТТ
            Става въпрос за тази книга:
            http://htftp.offroad-bulgaria.com/vladi333/TT/боевое%20стрелковое%20наставление.jpg
            Моля някой, ако знае от къде мога да я намеря, нека сподели?
            Преписваш тези данни http://www.chtivo.ru/chtivo=3&bkid=630236.htm
            ISBN ISBN13 и отиваш в "Хеликон"или "Пингвините". Ще ти я доставят.

            Коментар


            • #81
              До: Патрони за ТТ

              Имам ЧЗ52 стрелящо със същите патрони случи ми се така , че веднъж се заклини затвора от патрон който беше с по широка гилза и се заклини в цевта.Вече преглеждам всичките като премервам всеки патрон при свалена цев докъде влизат, защото някои просто остават 2-3 мм назад и ако ги дотикам се заклинват.Възможно ли е такъв допуск при производството на тези боеприпаси ?

              Коментар


              • #82
                До: Патрони за ТТ

                От един познат продавач в оръжеен магазин,знам че все още се намират и то не в особено ограничени количества,а пък са и на смешни цени-от порядъка на 30-тина ст.Така че мисля че не би трябвало да бъде проблем да се намерят.

                Коментар


                • #83
                  До: Патрони за ТТ

                  Първоначално публикуван от mein_teil Преглед на мнение
                  От един познат продавач в оръжеен магазин,знам че все още се намират и то не в особено ограничени количества,а пък са и на смешни цени-от порядъка на 30-тина ст.Така че мисля че не би трябвало да бъде проблем да се намерят.
                  Аз пък знам от един познат наречен "ЗАКОН ЗА КОНТРОЛ НАД
                  ВЗРИВНИТЕ ВЕЩЕСТВА, ОГНЕСТРЕЛНИТЕ ОРЪЖИЯ И
                  БОЕПРИПАСИТЕ", че това е незаконно!
                  Та колега ако не предлагаш нещо конкретно, по-добре си спести това: Чух от един познат, че предлага...
                  LZ1HKW
                  Реглаж на преден и заден мост
                  My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                  Коментар


                  • #84
                    До: Патрони за ТТ

                    От магазин законно можеш да ги вземеш едва след протокол от лицензирано стрелбище за изразходвано количество от полагащите ти се, заверен в КОС - бюрокрацията е пълна. При нас в магазините бяха по около 20 ст. бр. Ако си купиш на място от стрелбището, и ги изстрляш пак там са на цена 40 ст. бр. Придобиването на по - голямо количество боеприпас от разрешеното е незаконно...но това вече го казаха.
                    Поздрави.
                    Руският шофьор нарича "път", мястото през което възнамерява да мине.
                    ...Българския коледен дух е духът на заклано прасе...[COLOR="#008000"][/COLOR]

                    Коментар


                    • #85
                      До: Патрони за ТТ

                      Простете, че не изчетох цялата тема.За пукането на гилзата зная следното: при по стари муниции състава на барута се прменя като се намалява свойството горене за сметка на свойството детониране.Сиреч по старите барути повече детонират и по малко горят.
                      Защо е опасно това?По скоро заради вероятноста да се пръсне цевта което на ТТ ми се струва трудна работа.

                      Иначе и аз като притежател на ТТ имам същия проблем и също търся по нови муниции...

                      Дано съм бил полезен с нещо.
                      Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                      Коментар


                      • #86
                        До: Патрони за ТТ

                        Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                        Простете, че не изчетох цялата тема.За пукането на гилзата зная следното: при по стари муниции състава на барута се прменя като се намалява свойството горене за сметка на свойството детониране.Сиреч по старите барути повече детонират и по малко горят.
                        Защо е опасно това?По скоро заради вероятноста да се пръсне цевта което на ТТ ми се струва трудна работа.

                        Иначе и аз като притежател на ТТ имам същия проблем и също търся по нови муниции...

                        Дано съм бил полезен с нещо.
                        Вече се намират и нови патрони за ТТ, пиши ми на ЛС и ще ти кажа магазина за да не става реклама тук!
                        LZ1HKW
                        Реглаж на преден и заден мост
                        My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                        Коментар


                        • #87
                          До: Патрони за ТТ

                          Аз съм още новобранец в сайта и до колкото разбирам от правилата май нямам още права за Л.С. и други работи.
                          Ще пиша след 2-3 дни ако ми дадът права...
                          Поздрави
                          Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                          Коментар


                          • #88
                            До: Патрони за ТТ

                            Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                            ... Ще пиша след 2-3 дни ако ми дадът права...
                            Поздрави
                            Новорегистрираните потребители имат редица ограничения. Повече за това можете да прочетете тук: Ограничения в портала за новите потребители както и за тези които имат <20 мнения.
                            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                            Коментар


                            • #89
                              От: До: Патрони за ТТ

                              Първоначално публикуван от vladi333 Преглед на мнение
                              Вече се намират и нови патрони за ТТ, пиши ми на ЛС и ще ти кажа магазина за да не става реклама тук!

                              Колега Влади, Писах ти Л.С.Драсни 2 реда за по новите патрончета на лични.
                              Благодаря ти
                              Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                              Коментар


                              • #90
                                От: До: Патрони за ТТ

                                Първоначално публикуван от vladi333 Преглед на мнение
                                Вече се намират и нови патрони за ТТ, пиши ми на ЛС и ще ти кажа магазина за да не става реклама тук!
                                Колега vladi333 къде са тия Магазини с нови патрони , за съжаление не мога да пиша ЛС.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X