Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Aвтомобил за след края на света

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Aвтомобил за след края на света

    Добре де, ЗАЗ с газгенератор и обръчи от винкели вместо гуми - за когато свършат гумите - не е толкова лоша оферта. Слабото място е тока за електрожена, намирането на електроди и електрожен в условията на край на света.
    Аз май ще ходя пеш и незабележим.
    Последно редактирано от lodkar; 22-10-14, 22:29.

    Коментар


    • #17
      От: Aвтомобил за след края на света

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      ...
      Идеята че след "края на света" ще можеш да ползваш растителни масла вместо нафта показва главно, че не знаеш откъде идват растителните масла.
      Нима допускаш, че Tesco/Walmart, сътворени на 8-я ден от самото сътворение може да не работят и приемат Diners/VISA/AMEX, дори при избухването на Слънцето като свръхнова?
      Адски си заблуден.

      Коментар


      • #18
        От: Aвтомобил за след края на света

        Ми аз честно казано и в момента съм на края на света зад полярният кръг...Аз лично не бих слизал по на юг.Тук е ок.
        BMW X6

        Коментар


        • #19
          От: Aвтомобил за след края на света

          Първоначално публикуван от Вещер Преглед на мнение
          Ми аз честно казано и в момента съм на края на света зад полярният кръг...Аз лично не бих слизал по на юг.Тук е ок.
          Супер. Искрено ти завиждам, но колко време би оцеляло обществото ви отвъд СП кръг, без могъщата логистика от юг, преди да се върне до камената ера?

          Коментар


          • #20
            От: Aвтомобил за след края на света

            Само тази книжка ли. Има сигурно стотици "научни фантастики" по темата. Както и сума филмови "суперпродукции", като се започне с "Потъването на Япония". Да не говорим за вариантите на поредицата в Дискавъри. Зависи от варианта на "края на света". Библейския двигател на края на света е сравнително маломощен - само четири "конски сили" - четирите конника на апокалипсиса.
            Технически добре осмислен (и реалистичен от техническа и автомобилна точка) край на света има в "Деня на трифидите". Малко по-неосмислен е в "Какавидите", интересен е алтернативния вариант във "Воден свят".

            Ако "края на света" е свързан със значително разреждане на човешката популация, тежките машини с многогоривни дизели ще имат сравнително къс пробег. Имаше един американски "телевизионен театър" за един Т72 в Авганистан в началото на 90-те. Самостоятелния му пробег (без техническа поддръжка) беше 3 дни. Много поразии направи (по-добра реклама на руски танк не съм виждал) но ... три дни. Да не забравяме, че противотанковите средства към края на света също ще са в изобилие, и при това със значително по-дълъг срок на годност от този на което и да е гориво. Заради срока на годност на съществуващите горива съвременен "цивилен" дизел няма шансове. Бензинови камиони с газгенератор в каросерията са пробвани доста успешно през Втората световна, ама при много добра техническа поддръжка.
            Ако въобще нещо се движи с ДВГ, ще е на 2, най-много 3 колела. И тук там ще са останали по него табелки "Юпитер".

            ПП С нетърпение очаквам свършека на този свят, че да си го направя после такъв, какъвто на мен ми харесва.
            Последно редактирано от bogilloff; 22-10-14, 23:17.
            ОФБ ДБ X22SE
            Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

            Коментар


            • #21
              От: Aвтомобил за след края на света

              Ами колко би оцеляло - в интерес на истината изненадващо много.Тук основнтото е хидроелектрически съоръжения произвеждащи стотици мегавати електроенергия - проблем с тока никакъв.Другото е рудници и преработващи предприятия - всякаква стомана и мед.На всякъде е гори - дърва колкото искаш и топлоцентрала комбинирана на биомаса - мелят некачествената дървесина и я горят за ток и парно.Риба - да те е страх да влезеш в реките от сьомга като и дойде сезона.Горите пълни с дивеч.
              Проблем би било снабдяването с горива понеже на близо май няма рафинерия макар и да има добив на нефт близо,но пък има запаси поне за 3-4 месеца нормален живот.Има и северни елени за транспорт.По голям проблем би било набавянето на кафе,захар и зърнени храни.Като цяло ако не удари ядрено оръжие може да се изкара нормално една зима - 4-5 месеца.При въвеждане на дажби и много повече.Хората са доста малко и при добра организация природата би могла да поддържа неограничено време.Това което е сновно е направено.Определено не бих мръднал от тук при ядрен конфликт.За друг край на света не се сещам в момента който да е актуален.

              ПП всички описани съоръжения са комплектувани с необходимият технически персонал на светвно ниво,така че интелектуалният потенциал е наистина много висок и значително превишава този на среден български град...за съжаление.Каменна ера ако остане на самотек - няма такъв вариант.

              знам че по принцип не е добре да се пускат линкове към други сайтове но не можах да сваля снимките
              ето това направо се е утепало - ако ударя от тотото - това ще е
              http://suchen.mobile.de/wohnwagen-in...eatures=EXPORT
              Последно редактирано от Вещер; 22-10-14, 23:43.
              BMW X6

              Коментар


              • #22
                От: Aвтомобил за след края на света

                Първоначално публикуван от bogilloff Преглед на мнение
                Ако въобще нещо се движи с ДВГ, ще е на 2, най-много 3 колела. И тук там ще са останали по него табелки "Юпитер".
                Само аз ли съм останал с впечатление, че това чудо и при най-добро състояние на цивилизацията не върви твърде?

                Коментар


                • #23
                  От: Aвтомобил за след края на света

                  Срока на годност на горивата - не е толкова зле. Бензинът се поврежда, октановото му число пада чувствително. Дизелът може да стои безкрайно, нищо не го яде все още. Всякакви бактерии и замърсявания и да се появят се утаяват на дъното. Биодизелът не става - разгражда се и иска поправяне след това, промивка с вода и претакане почти върши работа. Олиото от магазина ще полимеризира напълно след хиляди години, дотогава бутилката ще се е разпаднала (20 - 50 г за пластмасата на оригинална опаковка). Двигателното масло ще си е променило качествата, но с елементарно щадене на двигателя в определени моменти и то става.
                  Кой чете книжката от първия пост? Аз едва изтърпях да се я прехвърля набързо, минах към 95%. Не ми хареса, става за ... средностатистически средноумен или под това ниво американец. Пише откъде се очаква опасността - Иран, и Корея. Русия и Китай също трябвало да не се забравят като една по-малко вероятна заплаха.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Aвтомобил за след края на света

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Само аз ли съм останал с впечатление, че това чудо и при най-добро състояние на цивилизацията не върви твърде?
                    Е-е, колегата говори за движение, не за вървене!
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #25
                      От: Aвтомобил за след края на света

                      Ако се има предвид движението около земната ос или около Слънцето - може.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Aвтомобил за след края на света

                        Ще се движат с помощта на двигателя си доста успешно след някои иначе лоши случки, като удавяне в морето. Плюс е, че целият двигател е направен от 25 - 30 детайла включително крепежните елементи, като се броят и шайбите.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X