Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Джимни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с Джимни

    Здравейте колеги! Отскоро съм собственик на Джимни 2004 бензин но засега имам един проблем с който не мога да се справя а именно по трудна смяна на скоростите. Смених всички масла съгласно спецификациите но резултата е малко по лесно влизане на скоростите но все още не е нормално. Ходих в сервиз гледаха , гледаха и ми казаха за сега да си карам така.(да ама си е мъка)
    Затова и молбата ми е ако някой има идея от какво може да е и как да се реши проблема и има желание да сподели ще бъда благодарен.

  • #2
    От: Проблем със Джимни

    Нормално ли отделя съединителя?
    First Man, then Machine!
    Lada Niva
    Honda XR 400

    Коментар


    • #3
      От: Проблем със Джимни

      Съединителя мисля че отделя малко високо но нищо фрапиращо.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем със Джимни

        На място с изгасен двигател по същия начин ли включват? Ако да опитай да махнеш маншона на скоростния лост и напръскай в долния му край обилно с WD.
        0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

        Коментар


        • #5
          От: Проблем със Джимни

          Благодаря на отзовалите се.Опитах с WD и др течни смазки но нямаше резултат.Ако някой има и др. идеи ......, или знаете за свестен сервиз в Пловдив.(да не работят на популярния метод проба-грешка..).

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с Джимни

            Виждам че няма кой знае какъв интерес към Джимнитата но аз да попитам.Замислил съм напролет да отделя купето от рамата за да ги обработя против корозията и в тази връзка събирам всякаква полезна информация . Дали тук има някой който вече е правил тази процедура или пък е гледал и дали би споделил подробности и някои тънкости.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с Джимни

              http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=175636
              Tова е правилният начин за борба с японската корозия на смешните им тенекийки.Поне според мен.
              Шасито на джимни е със вътрешни профили и лесно задържа кал и всички други методи за борба с корозията са загуба на време и пари!

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с Джимни

                Първоначално публикуван от Free Spirit Преглед на мнение
                http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=175636
                Tова е правилният начин за борба с японската корозия на смешните им тенекийки.Поне според мен.
                Шасито на джимни е със вътрешни профили и лесно задържа кал и всички други методи за борба с корозията са загуба на време и пари!
                Здравейте!
                Имам проблем с моето джимни! От известно време, при натоварване в градски условия (задръстване) започва да ми създава проблеми с превключването на първа и втора скорост. А също забелязвам, че при продължително каране, малко трудно влиза от пета на четвърта скорост. Някакви идеи какво може да бъде?! Джимнито е 2007 г. Карам го година и половина без проблем.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X