Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преносим GPS NAVA F60

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Преносим GPS NAVA F60

    Момчета, някой от Вас има ли впечатления от използването на преносимите GPS-и на BHCnav? Наскоро са пуснали NAVA F30 и NAVA F60. За последния съм качил брошурата от фирмения сайт. Моля за мнение дали си струва подобна машинка. Особено ме блазни опцията за използване на растерни карти, каквито използва и Ozi.
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Преносим GPS NAVA F60

    Здравей колета. Нямам преки впечатления,но наличието на джойстик изглежда неприятно. Другия евентуален проблем е това,че не видях система за закрепване към карабинер и/или стойка за кола. Не ми стана ясно от брошурата и с какви карти работи. За българските планини е задължително наличието на ОФРМ и БГмаунтийнс.
    Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

    Коментар


    • #3
      От: Преносим GPS NAVA F60

      Благодаря за отговора, г-н Недялков! Забележките са уместни. Някои от нещата, които подценяваме, впоследствие се превръщат в дразнещи неудобства. Явно е, че Гармин доминират на пазара за навигации, което обяснява защо и картите, които се предлагат са за тези устройства. Вероятно има разлика в това дали в планината си с МПС или с раницата и "двойката". В този смисъл отлична работа ми вършат и растерните топографски карти, особено тази на ГЩ, която е доста стара, но от нея може да се "изцеди" достатъчно инфо. Китайците предлагат фирмен софт за генериране на карти от няколко изходни формата /споменати са в брошурата/. Мисля си, че щом поддържат KML формат, ще може да се дърпат карти и от Гугъл-а. Повече ме интересува как би се представила като техника, защото в колата си ползвам една навигация, която си е световно неизвестна, поне за мене марка, но събира редовно очите на доста приятели с Гармин. Качил съм й IGO за рутиране и Ozi за растерни. Връща зло от път и в планината, но си е неудобно- малко държи автономната батерия, пазиш я дори от леки удари, пазиш я от вода.... Ако някой се е престрашил да ползва това чудо на техниката, нека пише. Ще ги почакам да видя, дали ще го пуснат скоро в сайта на българския им дистрибутор и ако цената е разумна ще експериментирам- няма да фалирам, дори ако се наложи да е част от колекцията от стари телефони . Още веднъж благодаря за отговора!

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X