Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KTM SM 990

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • KTM SM 990

    От около много години си мисля за мотоциклет. От преди 3 години си имам мотоциклет за оффроуд и беше логично да се замисля за такъв за пътищата. Но по пътя до мотоциклета стояха няколко сериозни въпроса:
    1. За какво ще ми служи машината?
    2. Къде ще го карам?
    3. Колко часа/км за година ще го ползвам?
    4. Какъв тип мотоциклет ми е нужен?
    Започнах малко по-малко да си изяснявам отговорите на въпросите и след много, много четене като резултат се пръкна тази тема от която става ясно, че нищо не ми е ясно.
    Отговорих си на въпросите долу-горе по следния начин:

    1. Да си возя г*за из село, до града, до работа и някой път евентуално за кратка разходка със съмишленици.
    2. По разбити междуселски пътища и в града.
    3. През първата година около 1000-2000 см докато ми мине мерака, а следващите по-малко.
    4. Може би мелез м/у ...
    От тук нататък си припомних мотоциклетите, на които съм се качвал. Разните типично магистрално насочени като Yamaha YZF-R1, Suzuki gsxr, Honda CBR и др. категорично отпаднаха, на другия полюс чопарите също /не съм дорасъл за тях/, макар, че стигнах до извода, че ще карам бавно и изправен. Може би турър или турист-ендуро? Реших си, че турър-а е нещо за дълги преходи и за возене на втори човек, каквото не ми трябва, а турист-ендурото накичено с куфари, големи резервоари и защити също ми идва в тежест.
    Yamaha Mt-03 ми се видя много грозен и дори не се качих да го пробвам. Yamaha XTX 660 съм пробвал 2 бр и една Yamaha XTR 660, но нещо бяха много спокойни, безволеви и немощни като за 660 см3, а окачването на всички беше прекалено меко и лигаво. Пробвах и Kawasaki Versys 650, което ми допадна като мощност и пътно поведение, но нещо ми грознееше, а освен това и съответния екземпляр си имаше малки кусури за оправяне. Пробвах и suzuki drz 400 sm, което беше най леко, но скоростите бяха къси, прекъсвача бързо идваше, ако променя предавателното число от зъбчатките щеше да е немощно. Honda NC също ми харесва, но не ми е попадала за тест.
    Малко по малко установих, че това, което най-много ще ме кефи е KTM 690 Supermoto, но за мое голямо съжаление заради малкото предлагане на втора употреба не намерих запазен и на добра цена екземпляр. Веднъж запленен от оранжевата линия при първата се появила възможност скочих на супермото, но LC8.
    Ето и първата снимка на новата придобивка:

    http://www.offroad-bulgaria.com/atta...6&d=1413810645
    Последно редактирано от s_s1; 20-10-14, 15:12.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

  • #2
    От: KTM SM 990



    С молба към отговорния мод. в първия пост вместо линка да сложи снимката от втория и ги обедини, като изтрие този ред.

    Ще нахвърлям малко впечатления за машината от гледната точка на човек нямащ опит с 2 колесни:

    Запали много лесно, като нещо из двигателя се разтрака за около секунда, след това утихна. Вибрациинямаше /невероятно за КТМ/. Закарах го до бензиностанцията и го почерпих, а от там-в гаража. Не смеех да му усуча масура /и все още не знам "дъно"/, защото много здраво опъва ръце и като отнема двигателната спирачка е отвратителна. Опитах да се возим със сина ми, но е много некомфортно, защото при всяко отпускане на газта втория забива каска в първия. А при сваляне на по-ниска предавка задната гума се тътри и просвирва. В ниски обороти /под 3000/ се чува характерно тракане в двигателя, но дори в тези обороти въртящия момент е предостатъчен и бързо ускорява. Първата седмица до 4-та ск. ми бяха напълно достатъчни, защото повече от 90 км. ч не съм вдигал. И сега 6-та я включвам при спускане над 100 км/ч. Окачването ми се стори много твърдо, но реших да покарам така преди да го разбутам. И ... свикнах с него. Много добре се държи по дупки, а легналите полицаи със 100 км/ч изобщо не ги усеща. Не знам до колко трябва да се помпят гумите, но мотора го усещам стабилен и в същото време много меко минава предната гума през дупките.
    Същото и седалката ми беше твърда, но и с нея свикнах. Най дългото ми пътуване беше 34 км за около 25-27 минути.
    Съединителя леко увличаше и след разглобяване се оказа, че 1 болт се е саморазвил, а изглежда все едно, че никога не е работил. Заедно с това смених масло, побра 4 литра 10W60. Антифриза е бистър, не съм го пипал.
    Не мога да свикна да дозирам усилието при използване на задна спирачка и затова почти не я ползвам. А при използване на предната се чува някакъв шум от накладките. Всички спирачни дискове за като нови, нямат никакво износване.
    Като имам време ще дописвам.

    Последно редактирано от s_s1; 20-10-14, 15:46.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #3
      От: KTM SM 990

      Поздравления за машината
      На тази снимка изглежда доста добре.
      Стисни предната спирачка и бутай мотора напред,назад и гледай дали диска мърда.Ако мърда... от там ида шума, което си е нормално.
      Щом пали лесно значи е добре. Това с тракането за секунди най-вероятно са клапаните. Наблюдавай си нивото на маслото дали похапва, след смяната.
      Не знам дали от снимката но ми се струва, че лоста на задната спирачка е много надолу.Това допълнително внушава чувството ти, че нямаш контрол.Виж накладките и смени спирачната течност, коригирай лоста и ще имаш огромна разлика.
      За дълъг път си приготви здраво дупе . Много неудобни тия седалки.
      Още един път поздравления и много приятни моменти
      KTM 640 LC4 Prestige Supermoto;YAMAHA WR450F/08

      Коментар


      • #4
        От: KTM SM 990

        Яка В2-ка.Отново много безаварийни и забавни километри....между другото има ли незабавен километър с този мотор ?!?

        П.С.Качвай по често снимки да има да гледаме ..

        Коментар


        • #5
          От: KTM SM 990

          Колега беше написал,че мотора е SMT,а на снимката не е ли SMR ( 990 SMR)

          Коментар


          • #6
            От: KTM SM 990

            Да отговоря поред на въпросите Ви: Дисковете отпред са два, нямат никакво износване и не са се разшлякали в нитовете и не мърдат, а шума е различен от този на дискове с разбити нитове. Като запали тракането не е от клапани, чува се от долната част на двг., не от главите и го има при всяко палене. Клапаните не се чуват и техния звук ми е познат /имам опит с морков от 2009 г. и долу-горе познавам кои са "лошите" шумове/. Педала на спирачката там където е не ми пречи, ако е по-горе ще ми държи в напрежение крака, за да не го натискам. А е много мек и не мога да регулирам натиска в/у него и се случва да провлача задна гума. Масло "не бута" но това е едва 3-ти резервоар гориво след смяната. Не съм чел и не знам какъв е нормалния разход, мисля да го сменям всяка година.
            А модела е SMR, SMT е с 1 диск отпред и има куки за закачане на куфари. Но мисля, че никъде не съм писал че моя е SMT.
            Тази сутрин беше топло навън и отново дойдох на работа с него, голямо удоволствие ми доставя.
            Още докато го взех и го изкарах извън пътя, но дори и в плитка кал и на трева беше безпомощен. Естествено, че не му е там мястото. Но тогава се замислих, че е много красив и, че като полегне дори само 1 път ще стане много грозен и поръчах всичките възможни краш тапи и защита на резервоара.
            Дойдоха поръчаните неща и незабавно накичих машината.







            Дано да не се случва да влизат в употреба.
            Последно редактирано от s_s1; 21-10-14, 09:55.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #7
              От: KTM SM 990

              Ехе супер машинка. Аз също търсех 690 SMC R или 990 SMR, но в крайна сметка взех по-малкия 690. Предпочетох по-малко к.с. и по-ниско тегло, а и нещо по-различно от конвенционален голям мотор. Също ми се искаше да става за леки скокчета и черен път. Предният ми мотор беше направен за писта трак байк Кавазаки ZX10R '09.
              before: Kawasaki ZX10R 2009
              after: KTM 690 SMC R 2015

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X