Обява

Свий
Няма добавени обяви.

По БАМ до Магадан.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • По БАМ до Магадан.

    Зад това късичко заглавие се крие в същност доста сериозна епопея на петима Питерци с мотори. Близо три седмици и 5000 км без асфалт по топ офроуд дестинацията на света БАМ. Пътеписа е един от най-интересните, които аз съм чел за този маршрут, а и снимките са много хубави. Сериозни приключения и премреждия преодоляни с упорство, хъс и водка... Приятно четене!
    http://www.moto-travels.ru/forum/23-4739-1
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

  • #2
    От: По БАМ до Магадан.

    Супер пътепис!!!
    Лошото е, че не разбирам текста. На някакъв комунистически език е

    Някак си много ме притесни минаването през реката с камион, както и стругаря?
    ;-))))))))
    ;-)
    Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
    нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

    Коментар


    • #3
      От: По БАМ до Магадан.

      Много приятно е...


      Крисо, не е на комунистически език...
      На нормален руски си е.

      Питай Сашо - той го знае.

      Коментар


      • #4
        От: По БАМ до Магадан.

        Някак си много ме притесни минаването през реката с камион, както и стругаря?
        ;-))))))))[/QUOTE]

        Стругаря им прави болт от окачването на двигателя на един от моторите, който се е счупил. Лагерите на колелата и гумите са имали там два-три пъти по-къс живот от нормалното. Спирачните накладки също са свършвали по-бързо от нормалното и са приспособявали и лепили парчета от някакво феродо от трактор. Камиони са ползвали няколко пъти, за да преминат през по-големи и дълбоки реки. Един път им е струвало 4000 рубли, или 160 лева такова преминаване на река и то след пазарлък. Два пъти мисля са падали с моторите в реки и се е налагало разглобяване и сушене на мотора след това. Едната Хонда е изхвърчала от пътя в завой при скорост над 80 км/час и се е понамачкала, но са успели да я пооправят на място, а моториста се е разминал без сериозни наранявания... Бензина също е бил по-скъп там, но пък много непознати за тях хора са им помагали, когато се е налагало. Много пъти са пукали гуми, даже един път така се е разцепила външната гума на един от моторите, че се е наложило да подлагат допълнително някакво парче от гума, за да могат да се придвижват. Изобщо голяма "веселба" е било.
        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
        Златомир Попов - Forry

        Коментар


        • #5
          От: По БАМ до Магадан.

          И аз си бях планувал догодина с магаданците от Drom.ru да направим "Байкал-Магадан" по "пътя на костите",ама събитията в Украйна ми охладиха мерака.Иначе като усещане си заслужава.
          Нека силата да бъде с нас!
          Suzuki Grand Vitara
          +34 642 91 4154

          Коментар


          • #6
            От: По БАМ до Магадан.

            страхотно и много интересно мото приключение. Филмите им ги гледах в този канал https://www.youtube.com/channel/UCuO...ApqPIHKs-9nCag
            Макар че повечето беше бутане и пиене на водка много интересни филми.

            Коментар


            • #7
              От: По БАМ до Магадан.

              Мерси Владич, чета посред нощите

              Коментар


              • #8
                От: По БАМ до Магадан.

                Аз пък чета, пиша и говоря перфектно на руски, дотолкова, че руснаците не могат да разпознаят, че не съм руснак. Знам и уличен жаргон, знам и воровской жаргон, как в хату надо вести себе, и вообще все. Аз се гордея, че знам руски!

                Владич, яка тема брат, поздрави!
                Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                Само DIESEL !!!

                Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                Коментар


                • #9
                  От: По БАМ до Магадан.

                  Сигурно и тази табела на някой ще му се стори трудна за прочитане!
                  Прикачени файлове
                  Иво (таксито) Андреев
                  0988 91 80 50
                  Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                  Коментар


                  • #10
                    От: По БАМ до Магадан.

                    Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                    Аз пък чета, пиша и говоря перфектно на руски, дотолкова, че руснаците не могат да разпознаят, че не съм руснак. Знам и уличен жаргон, знам и воровской жаргон, как в хату надо вести себе, и вообще все. Аз се гордея, че знам руски!
                    Виж си правописната грешка по-горе тогава (жокер - един падеж неправилен) и не живей с илюзии... най-много да са те мислели за някой от съюзните реСпублики. Можеш да бъдеш сигурен, че и франсетата разпознават, че не си от тях. Ма те, големите народи, считат за естествено всички да говорят на техния език и много-много не питат "Вий отдье сти ?" ако им говориш с акцент. Да не говорим колко местни диалекта си имат, че понякога и помежду си гражданите на една държава трудно се разбират.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #11
                      От: По БАМ до Магадан.

                      Благодаря, и на мен много ми хареса! Не знам, дано не ми се разсърди създателя на темата, ама ми се иска да кача тука и разказа на една питерска девойка за пътешествието й по БАМ. Преди десетина години, сама с ИЖ-Планета. Който му е интересно и е добре с руския, приятно четене! Снимки няма много, по разбираеми причини. Иначе на сайта има и други интересни неща.

                      http://bam.railways.ru/travel_12.html

                      Коментар


                      • #12
                        От: По БАМ до Магадан.

                        Много впечатляващо!!!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: По БАМ до Магадан.

                          Тя е и голям пич,на живо се запознах с нея!
                          Иво (таксито) Андреев
                          0988 91 80 50
                          Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                          Коментар


                          • #14
                            От: По БАМ до Магадан.

                            Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
                            Тя е и голям пич,на живо се запознах с нея!
                            Баси, и си мълчиш...
                            Я кажи, подробно, цветно, и с подробности.

                            Направо в пътеписите пиши - то такава встреча си е половин пътешествие, бе, човеко..

                            Пиши!

                            Коментар


                            • #15
                              От: По БАМ до Магадан.

                              Ако требе да напиша повече от 3 изречения едно след друго ме лови рак.Това което тя е написала е достатъчно красноречиво.Има в нета достатъчно и за други нейни пътеписи! Пълното и име беше Александра Теплякова.
                              Иво (таксито) Андреев
                              0988 91 80 50
                              Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X