Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дим от двигателя...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дим от двигателя...

    Здравейте,
    Автомобилът е Ф-н Туарег 2004г, Дизел 2.5 Р5.
    От доста време пуши от капака на двигателя и е доста неприятно. Прочистих всички тръби и маркучи. Смених и ганритурата на капака (силикон). Обаче все още дими на изгорели (картерни) газове. Като махна дистрибуторната капачка започва да пуши от нея (като спира да дими от другите места). Също ако махна и щеката на маслото и от там се вижда дим.
    Колата е на доста километри (не знам колко ). Интересното е ,че преди година го нямаше този дим. Последните 2 смени на маслото са само с 5w30 (пълна синтетика).
    Някой ако може да даде някакъв съвет.
    Имам няколко подозрения от какво може да е:
    1 - издухали сегменти/бутала. Но мисля ,че компресията е добра ... преди 20.000км я замервах.
    2 - гарнитура на нещо си ... капак или друго (обаче малко вероятно).
    3 - някой клапан да не работи както трябва и да запушва.
    4 - от маслото което сипвам 5w30 Total Long life да не запълва добре ... понеже е много тънко и финно.

    Някой ако може да даде съвет и мнение.
    Благодаря!

  • #2
    От: Дим от двигателя...

    Да не би да ти се е запушила вентилацията на картерните газове и от там да надува...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #3
      От: Дим от двигателя...

      Какво е дистрибуторна капачка на дизеловия двигател?

      Коментар


      • #4
        От: Дим от двигателя...

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        Да не би да ти се е запушила вентилацията на картерните газове и от там да надува...
        нямам никаква идея явно ще го провера

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Какво е дистрибуторна капачка на дизеловия двигател?
        Извинявам се ... капачката на двигателя за доливане на маслото...

        Коментар


        • #5
          От: Дим от двигателя...

          Ясно. Е, нататък да разказват тези които познават вагените. Имаш проблем с картерната вентилация.

          Коментар


          • #6
            От: Дим от двигателя...

            Ако обаче не само дими , но и духа през капачката - имаш и други проблеми, освен картерните.
            подаръци за мъже от FACOM
            промоция на читави инструменти

            и на хоби такива

            тел. О879 Ч8Ч 2З5

            Коментар


            • #7
              От: Дим от двигателя...

              Не духа от капачката. Само излиза пушек и то само когато колата е загряла. Не губи масло ... в рамките на нормалното .. за кола с неясен пробег (над 300.000 със сигурност а може и доста повече) и с масло 5w30 за 18.000 пробег си спомням ,че долях не повече от 1л. А след като го смених маслото вече минах 5.000км и не го харчи.

              Дано да е от картерната вентилация... понеже варианта с издухали сегменти/бутала не ми харесва

              Коментар


              • #8
                От: Дим от двигателя...

                Мери компресия.
                Калин Владов,09РСПБЗН

                Коментар


                • #9
                  От: Дим от двигателя...

                  Колкото и да са зле буталата и сегментите, пушекът не би трябвало да има от къде да излезе. Картерните газове трябва да влизат в смукателния тракт и двигателят да си ги изгаря.

                  Освен ако някой не го е ремонтирал като стара жигула - с изваждане на маркуча, за да не цапа филтъра

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дим от двигателя...

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Колкото и да са зле буталата и сегментите, пушекът не би трябвало да има от къде да излезе. Картерните газове трябва да влизат в смукателния тракт и двигателят да си ги изгаря.

                    Освен ако някой не го е ремонтирал като стара жигула - с изваждане на маркуча, за да не цапа филтъра
                    Съгласен съм с Ясен, но може и друг да е проблема.
                    Не съм запознат с този двигател, но на други VW мотори, в капака на главата, точно преди щуцера на маркуча - стои така нареченото "филтърче". Пробвай с някакво парче чист маркуч (даже и градински да е - то това, да не правиш фелацио на гадния мазен де...) да надуеш при предварително свалена капачка за доливане на маслото, или поне да е изкарана щеката. Ако не става течение , сваляй капака и го промивай това филтърче.
                    Този филтър, освен от нагар - се случва да се запуше и заради конденз, ако се кара често на къси разтояния и двигателя не може да загрее оптимално. Там маслото се присича и започва да се трупа от онази белезникавата гняз.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дим от двигателя...

                      Благодаря на всички. Оставих го във Ф-н и го оправиха за 30-40 мин. Било някакъв филтър , който се запушил.
                      Добре ,че е това... че едни "майстори" тка ме бяха наплашили с двигател/бутала/ нз си какво

                      Успех!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дим от двигателя...

                        "Някакъв"?
                        По-горе имаше смислени заключения, сигурно става дума за същото.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Дим от двигателя...

                          Обикновено във вентилацията на картерните газове има филтърче/маслоуловител (абе май обикновено си е обикновена мрежичка ), който като посъбере гняс и се запушва...
                          Миенето с бензин го оправя ...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X