Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пробит радиатор на Тойота Ланд Круизер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пробит радиатор на Тойота Ланд Круизер

    Здравейте, колеги! Притежавам Тойота ЛС KZJ70 3000 TD /двигател 1KZT/ 1993г. За съжаление на последния ловен излет пробих радиатора на джипа. Въпреки положените усилия, не мога да намеря нов радиатор на разумна цена. Моля колегите, които са се сблъсквали с подобен проблем, да помогнат със съвет от къде мога да намеря въпросния радиатор или надежден сервиз, в който грамотно биха го ремонтирали/ако изобщо е възможно/. Радиаторът е с алуминиеви тръбички и пластмасови казанчета. Ще съм благодарен за всякакви мнения и препоръки! Между другото съм от Ловеч.

  • #2
    От: Пробит радиатор на Тойота Ланд Круизер

    Ако проблема е в пласстмасите, може да пробваш да лепиш със Sun-Fix или с нагряване.

    За купуване на нов....различните разуми определят различни цени за разумни Аз лично части за Тойотата намирам от Балканстар, ИМИ, Евро 07, pkwteile.de, rexbo.eu, milneroffroad.com и не на последно място оригинални части на отлични цени предлага Patrol fan тук във форума. Ако на всички тия места цените са неразумни най-вероятно трудно ще намериш разумна цена.

    Коментар


    • #3
      От: Пробит радиатор на Тойота Ланд Круизер

      Благодаря на колегата jja за дадените мнения, но за съжаление пробивът е в питата на радиатора. А един приятел казва, че цената е без значение, стига да е евтино!

      Коментар


      • #4
        От: Пробит радиатор на Тойота Ланд Круизер

        В Добрич 0888725436 Слави,работи с Еконт
        п.с. Радиатор от 2 лт не става,загрява.

        Коментар


        • #5
          От: Пробит радиатор на Тойота Ланд Круизер

          Първоначално публикуван от kartechar Преглед на мнение
          Благодаря на колегата jja за дадените мнения, но за съжаление пробивът е в питата на радиатора. А един приятел казва, че цената е без значение, стига да е евтино!
          Цената бих казал че е без значение стига да го намериш.Ако правиш компромис наблюдавай да не го прегрееш.

          Коментар


          • #6
            От: Пробит радиатор на Тойота Ланд Круизер

            Питай Люцкан, азмоя си го купих от него.
            http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=97674&
            Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
            BMW F650CS
            Радо о885 5о 59 5о

            Коментар


            • #7
              От: Пробит радиатор на Тойота Ланд Круизер

              Благодаря на колегата rraadd00 за препратката! Днес ще звънна на Люцкан. Интересно ми е защо масово се предлагат радиатори /включително и алтернативни производства/ за 80-ки, 90-ки, 120-ки и 70-ки, но... с мотори 2.4, 2.5, 4.2 и бензинови, а за 3.0тд предлагането е основно за 90-ки. Ще помоля компетентните колеги да кажат има ли разлика в радиаторите за двигател 1KZ-T, монтирани на 70-ка, 90-ка, 4-рънер и Хайлукс?

              Коментар


              • #8
                От: Пробит радиатор на Тойота Ланд Круизер

                Привет колега. Ако не си намерил евтин радиатор и от 90-ка става за твоя модел, бих могъл да ти предложа използван, но евтин и здрав.

                Коментар


                • #9
                  От: Пробит радиатор на Тойота Ланд Круизер

                  Благодаря, колега nedevp за желанието да ми помогнете, но миналия петък беше направена поръчка за доставка на нов радиатор, която би трябвало да бъде изпълнена в началото на предстоящата седмица. Ще имам предвид предложението Ви и ще Ви изпратя ЛС ако /не дай си Боже/ нещо с доставката се обърка. Поздрави!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пробит радиатор на Тойота Ланд Круизер

                    Вчера пристигна новият радиатор /оригинален на Тойота/ и беше монтиран на джипа. Имах известни притеснения при запалването, защото след пробива на радиатора, докато усетя проблема, стрелката на температурата беше влязла в червения сектор. Проверката на маслото показа,че няма смесване с антифриз. Прекръстих се три пъти и запалих двигателя. След достигане на работната температура подкарах джипа и изминах 4-5км, като умишлено го натоварвах на 5-та скорост в баир с изключено парно. Стрелката "заспа" на мястото, където си стоеше преди и не помръдна през целия тест. Колеги ми споменаха, че ако има проблем с главата, той ще си проличи на следващата сутрин, когато двигателят изстине /вероятно смесване на масло и антифриз/. Дали да очаквам неприятни изненади в тази насока?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пробит радиатор на Тойота Ланд Круизер

                      Първоначално публикуван от nedevp Преглед на мнение
                      Привет колега. Ако не си намерил евтин радиатор и от 90-ка става за твоя модел, бих могъл да ти предложа използван, но евтин и здрав.
                      Не заблуждавай човека.Нямат нищо общо!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пробит радиатор на Тойота Ланд Круизер

                        Първоначално публикуван от kartechar Преглед на мнение
                        Колеги ми споменаха, че ако има проблем с главата, той ще си проличи на следващата сутрин, когато двигателят изстине /вероятно смесване на масло и антифриз/. Дали да очаквам неприятни изненади в тази насока?
                        Спи спокойно!
                        Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
                        Стефан Арзатов

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пробит радиатор на Тойота Ланд Круизер

                          Първоначално публикуван от don_73 Преглед на мнение
                          Не заблуждавай човека.Нямат нищо общо!
                          Аз също мисля, че радиаторите на 1 KZ-T мотора за 70-ка и 90-ка са различни. Докато издирвах моя, попадах на изключително голямо предлагане, но за 90-ки, чийто радиатор поне визуално се различаваше от този на 70-ката, а и цените им са в пъти по-ниски. Бях помолил запознатите колеги да коментират разликата, но с изключение мнението на don_73 други коментари не бяха направени. Успях обаче да се убедя, че радиатор за Тойота ЛК KZJ70 освен оригинален не се предлага! Пожелавам на колегите с такива джипове да не се сблъскват с проблем като моя! Поздрави!

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X