Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за зелето

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпрос за зелето

    И аз съм с две големи глави цвекло, на няма и седмица, но са нарязани на кръгчета.
    The Flat Earth Society has members all around the globe.

    Коментар


    • От: Въпрос за зелето

      И какъв ви е зорът да е шарен сока? Ама много бързо ви става зелето бе, аз полагам всички усилия мазето да ми е студено - изглежда съм се престарал.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Въпрос за зелето

        На мен наборе ми харесва зелето да "втасва" бързо.
        Някакъв вид гордост да речем. Няма нищо за гордеене, ама ми е по-кеф като стане за 10 дни вместо за месец.

        Апропо-моето май е готово. Днес му е точно десетия ден, чирбата си мирише както трябва, вкуса на разни откъснати листца е съвсем като на кисело зеле, утре вечер ще си нарежа малко за проба. А може после и да повторя, ако е готово.

        Ммм, кисело зеленце с много червен пипер, и олио без да ти се свиди... Дрянова ракийка, и печката гори и осветява стаята...
        Идилия, идилия...
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • От: Въпрос за зелето

          ...
          Последно редактирано от trapper; 22-11-16, 20:33.
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • От: Въпрос за зелето

            Какво е дрянова ракия? Правена от дренки, в нея има накиснати дренки, или някакъв вашенски мурафет?
            Инак, зелето винаги ми е ставало за около четири седмици и едно време вкъщи беше така, и някакси съм възприел това за норма.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Въпрос за зелето

              В тая тема за зелето и виното нещо не се връзваше, и ми се отвори работа. Та в събота отидох на лов и убих един фазан, бая тлъст. Сготвих го с недовтасалото зеле и чак тогава разбрах приложението на червеното вино!
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • От: Въпрос за зелето

                ..

                Коментар


                • От: Въпрос за зелето

                  Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                  .. Та в събота отидох на лов и убих два фазана, бая тлъсти..
                  Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                  .. Та в събота отидох на лов и убих един фазан, бая тлъст..
                  Трапер, последно, колко фазана?

                  Което няма значение, кажи как ги оскуба?
                  Баси проклетите перушини, нямат махане, ей...

                  Коментар


                  • От: Въпрос за зелето

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    Какво е дрянова ракия? Правена от дренки, в нея има накиснати дренки, или някакъв вашенски мурафет?
                    Съседа има голям дрян. По негови думи-като е бил малък дряна е бил пак толкова голям. Човека е на 84 години, та сещай се, щом и на 10-12 дряна е бил пак толкова голям като сега, на колко години ще е. Според мен на не по-малко от 130-150 години. Ако не забравя-ще го снимам.
                    Ражда едри дренки, колкото палец над фалангата. На вкус-дренка като дренка, свива ти се устата като я сдъвчеш, да не казвам за какво ми идва на ум да я ползвам.
                    Обаче като му е година-ражда по много. И тази година дядката ме моли-съберете ги тези дренки бе, грехота е да изгниват по земята.
                    Мързи ме да правя компоти, а най много тача компота от дренки, та решихме да направим ракия с реколтата. То само от дренките ще излезе 374 грама ракия, та с вида и захар се получиха 12-13 литра неразредена ракия.
                    Изчаках я да "остарее", че прясната си миришеше на патоки, и я разредих на вкус. Не знам колко градуса е, но не е повече от 45. Аз не обичам силни ракии, та моята си я разреждам до ниво на което да ме обвинят, че съм пинтия, заради ниския градус.
                    Вече няколко дни пия от нея, няма такъв благодат. Кайсии, круши, праскови, мускати и прочие-ряпа да ядат. Тази е с толкова плътен и приятен аромат, че не мога да се спра.
                    А тази седмица съм първа смяна мамка му...
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • От: Въпрос за зелето

                      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                      Трапер, последно, колко фазана?

                      Което няма значение, кажи как ги оскуба?
                      Баси проклетите перушини, нямат махане, ей...
                      Два, ама единия го хвана кучето, докато летеше. Чаках го да се вдигне по-високо, за да не стане беля, но песът се оказа по-бърз, та така ...
                      Аз ги дера, както и всичкия друг перош.
                      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                      Коментар


                      • От: Въпрос за зелето

                        Във вряща вода по- продължително, после в скубане и пърлене. По- вкусно е, но е и въпрос на вкус.
                        пп питомно в този режим ще се одере само
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • От: Въпрос за зелето

                          Нищо качествено различно няма при скубането на фазан. Абс. идентично е с домашна кокошка. Кипваш вода, заливаш го да е покрит в някакъв съд и след няколко минути го вадиш от водата и почваш да скубеш. И да се париш и псуваш.
                          Да се дере пернато е кулинарно престъпление.

                          Коментар


                          • От: Въпрос за зелето

                            Когато имахме къща с голям двор и камина на двора, обработвах дивеча според правилата, но сега нямам възможност, за съжаление.
                            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                            Коментар


                            • От: Въпрос за зелето

                              Ееей, нищо не обаждате.... Турихте ли го!? Нещо някви съвременни тенденции има ли?
                              Аз оня ден го заредих - и двата бидоня фул, с хрянче, царевичка, 3-4 дюлеви листа. За пета година по "мързеливата" технология, че съм му свикнал. Ама ми е едно таквоз притеснено... Ся ако съм отървал някой последен писък на модата и ще трябва да се напъна да зареждам йощ един бидон...

                              Коментар


                              • От: Въпрос за зелето

                                Не е ли му рано ?
                                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                                0878 79 20 61 Борис

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X