Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ARB или ASHCROFT ???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ARB или ASHCROFT ???

    Първоначално публикуван от bestbg Преглед на мнение
    Питам дали някой си е монтирал такова чудо на неговата "кралска гордост"
    Кое от всичките - АТБ или 100% блокаж?
    LZ1AID

    Коментар


    • От: ARB или ASHCROFT ???

      ATB... зa 100% e темата, а за АТБ в България нищо не намирам и затова питам.
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 11-02-15, 18:09.
      LR Discovery 300Tdi 1996
      Subaru Outback 2.5 1998
      Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

      Коментар


      • От: ARB или ASHCROFT ???

        Като чета за какво говориш,наистина АТБ си е по добрата опция за теб.Не трябва да правиш нищо,да натискаш копчета и т.н.По яки полуоски не ти трябват,освен ако не си състезател.Нямам преки впечатления от това на Ашкрофт,но състезателния Вранглер,с който бягах един сезон беше с такива дифове и на двата моста и работеха перфектно.Производство Детройт Локер и сме ги карали от рали със 120км/ч(и на асфалт) и на тежко трофи-никакви грижи и перфектна работа.
        2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

        Коментар


        • От: ARB или ASHCROFT ???

          A това АТВ не е ли за раздатката само?
          M.P.

          Коментар


          • От: ARB или ASHCROFT ???

            Има го и за мостовете и е много атрактивно за заден мост. Но нямам лични наблюдения (още).

            Коментар


            • От: ARB или ASHCROFT ???

              Тру трак локера на Ашкрофт има Дамян 2-ката работи много добре заедно със спирачната система, за да сработи локера трябва да има минимално превъртане на колелата.
              При диско едно обаче няма автоматична система тип Тарайн респонс както в 2-ката и този автоматичен блокаж не е най добрия вариант, за Диско едно остава въздушни блокажи отпред и на задния мост и ако ви мързи Автоматичн в раздатката АТБ, останалите видове автоматични блокажи не са удачни поради адна или друга причина.

              Коментар


              • От: ARB или ASHCROFT ???

                Първоначално публикуван от Vasil Botev Преглед на мнение
                за да сработи локера трябва да има минимално превъртане на колелата.
                При всички автоматични блокажи е така, при ATB блокажите превъртането предизвиква прехвърлянето на въртящ момент.

                Първоначално публикуван от Vasil Botev Преглед на мнение
                При диско едно обаче няма автоматична система тип Тарайн респонс както в 2-ката.
                При Диско 2 не е ли обикновен тракшън?

                Първоначално публикуван от Vasil Botev Преглед на мнение
                и този автоматичен блокаж не е най добрия вариант, за Диско едно остава въздушни блокажи отпред и на задния мост.
                Да си дойдем на думата. ATB блокажите работят много добре през по-голямата част от времето без никаква намеса на тракшън. Наш колега кара на рали с такъв и е много доволен от работата му. Проблема на ATB касетите като цяло е когато едната гума загуби сцепление изцяло (тоест когато най-много ти трябва). Този проблем се рашава по няколко начина - производителя залага в конструкцията preload - тоест механизъм при който свободно въртящата се половина на дифа да е поне малко натоварена и да предава въртяю момент към зацепената половина. Друга техника в тази ситуация е леко натискане на спирачките - върши същата работа.

                Най-добре е колата да има тракшън на съответния мост (Диско 1 може да няма, но някои Класици имат ), тогава се съчетава най-доброто от двата свята.

                И преди някой да каже - защо и ATB и тракшън - е не е същото. При каране по хлъзгав терен и по черен път колата губи сцепление само частично (особено на скорост) и ATB блокажа е в стихията си, а тракшъна е безполезен.

                Всичко това съм написъл с цел да се избягват категоричните решения и всеки да може да прецени кое е най-доброто. Аз за себе си съм решил - на паркетника никога не бих сложил твърд блокаж, или нищо или ATB отзад ако не ме домързи. Паркетника е Класик с тракшън (ако нямаше тракшън бих сложил ATB-то веднага).

                Коментар


                • От: ARB или ASHCROFT ???

                  Първоначално публикуван от P2P Преглед на мнение
                  При всички автоматични блокажи е така, при ATB блокажите превъртането предизвиква прехвърлянето на въртящ момент.



                  При Диско 2 не е ли обикновен тракшън?



                  Да си дойдем на думата. ATB блокажите работят много добре през по-голямата част от времето без никаква намеса на тракшън. Наш колега кара на рали с такъв и е много доволен от работата му. Проблема на ATB касетите като цяло е когато едната гума загуби сцепление изцяло (тоест когато най-много ти трябва). Този проблем се рашава по няколко начина - производителя залага в конструкцията preload - тоест механизъм при който свободно въртящата се половина на дифа да е поне малко натоварена и да предава въртяю момент към зацепената половина. Друга техника в тази ситуация е леко натискане на спирачките - върши същата работа.

                  Най-добре е колата да има тракшън на съответния мост (Диско 1 може да няма, но някои Класици имат ), тогава се съчетава най-доброто от двата свята.

                  И преди някой да каже - защо и ATB и тракшън - е не е същото. При каране по хлъзгав терен и по черен път колата губи сцепление само частично (особено на скорост) и ATB блокажа е в стихията си, а тракшъна е безполезен.

                  Всичко това съм написъл с цел да се избягват категоричните решения и всеки да може да прецени кое е най-доброто. Аз за себе си съм решил - на паркетника никога не бих сложил твърд блокаж, или нищо или ATB отзад ако не ме домързи. Паркетника е Класик с тракшън (ако нямаше тракшън бих сложил ATB-то веднага).
                  А де ама БестБГ и аз сме с Диско 1, сега да сменям Диското с Класик за един тракшън е нема нужда, за 1-цата си остава класика с твърди блокажи.....

                  И визирах Трутрак локера (има го и във вариант Детройт локер) пояснявам защото и двата са вариант "автоматични" блокажи, по евтини са от твърдите.

                  Коментар


                  • От: ARB или ASHCROFT ???

                    Аз специално съм се спрял за сега АТБ отзад. Единственото е когато както се казва в описанията загуби тотално сцепление, но това ще се случва в много редки случаи защото не се бутам по огромните коловози както и по дерета за да е необходима голяма артикулация. Така както гледам англетета са много доволни от АТБ (Ашкрофт). Много ги хвалят точно на 2-ка с ТЦ. Аз мисля че и за Д1 може и да стане, когато загуби леко със спирачката. Има и Серия 3 (ако не се лъжа) с 2 АТБ-та и е доволен човека.

                    Не че ме мързи да натискам копчето да чакам 2 сек. да надуе и да заключи и така да си движа планинско, но предпочитам по заснежените пътища със завои да си се разпределя при загуба на сцепление отколкото да е на 100% заключен задния дифф.

                    Ако някой ден се види че не ми трябва АТБ то той лесно би станал според мен за преден дифф а отзад 100%, но това са си само мисли. За сега най рентабилно ми излзиа към 800лв за АТБ-то и да видя.

                    100% блокаж може да е много хубаво за много тежки терени, но както казах основната ми кола е Д1-цата и не я ползвам много да я троша, а искам като тръгна да знам че се движи по зимните ни пътища, а не да изсипвам по 10-15кг пясък да мина 2 завоя (така правих главно с колите с предно които съм карал преди 4х4).
                    LR Discovery 300Tdi 1996
                    Subaru Outback 2.5 1998
                    Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                    Коментар


                    • От: ARB или ASHCROFT ???

                      Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                      ...
                      Когато позагрее диференциала, което се случва бързо ако подаваш както трябва, О пръстена вътре започва да изпуска и нямаш блокаж. ....
                      Какво е решението, че мен вече често ми се случва - само въздух ли (все още не съм му вдигал налягането) или този О пръстен се сменя?
                      Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                      Коментар


                      • От: ARB или ASHCROFT ???

                        Сменя се, ама е свинщина голяма. Ашкрофт е песен.
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • От: ARB или ASHCROFT ???

                          Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                          Сменя се, ама е свинщина голяма. Ашкрофт е песен.
                          Отде да го купя? И само тоз пръстен или нещо в по-голям комплект върви?
                          Иначе вече съм решил - отзад ще отиде Ашкрофта, АРБто отпреде.
                          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                          Коментар


                          • От: ARB или ASHCROFT ???

                            Пробвай при А Ковачев.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • От: ARB или ASHCROFT ???

                              Докато чета разни неща се чудя за следното:

                              1. "О" пръстена само на АРБ ли изпуска или и при Ашкрофт се случва това?

                              2. Навсякъде срещам че колелото като е загубило сцепление (във въздуха е) АТБ-то не работи, но попаднах на следното:


                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo1-2_zps2b906bf8.jpg
Прегледи:1
Размер:176.9 КБ
ID:5642297

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo3-1_zps691aefb6.jpg
Прегледи:1
Размер:124.9 КБ
ID:5642298


                              Traction can be a double edged sword. If the tire has more grip then the drivetrain has strength to spin it two things can happen.
                              1 the motor bogs down and wants to die
                              2 the weakest link in the system does its best rice crispy impression “Snap Crackle Pop"
                              Yep you guest it we went with choice number two. The 4 dot 6 combined with the sticky icky Nitto’s ended in Snap Crackle Pop. We are betting it is the front viscous 1/2 shaft in the transfer case. Unfortunately this neutered the front drivetrain leaving us in rear wheel drive only. The silver lining in this failure is we were able to see just how good the Ashcroft ATB is.
                              This situation gave us a unique oppertunity to see the ATB in action. With the traction control disabled and no power going to the front wheels this was a perfect challenge. Could the Ashcroft unit provide enough torque transfer to the one rear wheel on the ground to push the front two wheels over the rock and dirt mound?
                              И в крайна сметка само на заден мост с АТБ(без тракшън) джипа излиза ->




                              източник
                              LR Discovery 300Tdi 1996
                              Subaru Outback 2.5 1998
                              Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                              Коментар


                              • От: ARB или ASHCROFT ???

                                Ето го локера: https://www.arb.com.au/media/product...rs/2-RD128.pdf
                                Доколкото виждам са два О пръстена, които и тук може да се намерят.
                                Познайте кой има всичко за АРБ... http://www.ashcroft-transmissions.co...cessories.html
                                Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X