Обява

Свий
Няма добавени обяви.

8th SERBIAN TROPHY

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: 8th SERBIAN TROPHY

    Първоначално публикуван от Стоян Францов Преглед на мнение
    Хората са дали пътна книга и трасе и по него се кара, тегли, кой каквото може. Състезателите са дошли от цяла Европа да покарат яко и да се видят. Освен това ходят всяка година.
    Стоянчо дефинирай "цяла Европа" ?
    Дори сайта си не ъпдейтнаха (мале,че модерна дума).Добре че е $ейса та да знаем как сте от 20 снимки.
    Последно редактирано от Валентин Исаев; 17-11-14, 22:39.
    Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
    Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
    0885 660 613

    Коментар


    • От: 8th SERBIAN TROPHY

      Първоначално публикуван от Валентин Исаев Преглед на мнение
      Стоянчо дефинирай "цяла Европа" ?
      Confirmed the participation of the crew from Serbia, Slovakia, Czech Republic, Hungary, Montenegro, Croatia, Austria, Bulgaria and Greece и Македония, Босна и Херцеговина, Словения.

      В крайна сметка всеки отива там по собствено желание, като не му харесва повече не ходи.

      Коментар


      • От: 8th SERBIAN TROPHY

        Първоначално публикуван от Стоян Францов Преглед на мнение
        Confirmed the participation of the crew from Serbia, Slovakia, Czech Republic, Hungary, Montenegro, Croatia, Austria, Bulgaria and Greece и Македония, Босна и Херцеговина, Словения.

        В крайна сметка всеки отива там по собствено желание, като не му харесва повече не ходи.
        Т.е. бившите сръбски и още 4 за цвят.Виж им сайта-никакво инфо отникъде.Няколко кратки клипа в тубата и 5 снимки в $ейса.Да си говорим открито.
        Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
        Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
        0885 660 613

        Коментар


        • От: 8th SERBIAN TROPHY

          Първоначално публикуван от Стоян Францов Преглед на мнение
          В крайна сметка всеки отива там по собствено желание, като не му харесва повече не ходи.


          Не мога да разбера.Искате информация,а после почвате да плюете.

          Коментар


          • От: 8th SERBIAN TROPHY

            Първоначално публикуван от Пламен Исаев Преглед на мнение


            Не мога да разбера.Искате информация,а после почвате да плюете.
            Ми като дават такава противоречива информация двама души от един и същ екипаж.
            Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
            Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
            0885 660 613

            Коментар


            • От: 8th SERBIAN TROPHY

              Не мога да се въздържа , въпреки че си бях обещала повече никога да не пиша във форума , тъй като има хора които обичат интрижките , а пък аз мисля че съм пораснала достатъчно , за да зная какво и къде да напиша и каква отговорност мога да нося за това.
              Напълно съм убедена , че да организираш 3-4 дни 250-300 човека с настаняване, изхранване, забавление и състезание въобще не е лека задача и свалям шапка на организаторите.
              В продължение на Стоян Францов , в клас Soft имахме участие на 4 екипажа - Иван Ефремов и Георги Баджалов, момчетата от Зверино с Витарата/извинявам се, но имената им ми убягват в момента / много нахъсани и готини младежи, Бакалов и Данчо , които се включиха в събота и Георги и Георги от Перник , от които единият ми е брат . За тях и машината им това беше първо участие и първи сблъсък с пътна книга. От почти 30-35 екипажа първия ден на нощния етап завършиха 11-ти. Втория ден са 10-ти.На затвореното трасе в неделя дадоха 4-то време в класа си.За мен това е едно много добро представяне ,като за първи път и то в друга държава.Младежите от Зверино също караха и трите дни. На затворено трасе Бакалов даде най-добро време.
              Времето на Копаоник тази година не беше най-доброто за едно състезание - много мъгла ,дъжд и вятър . В петък на нощния етап имаше гъста мъгла.На 1 метър нищо не се виждаше . В събота слънцето се показа , но калта беше в повече. В неделя на върха / около 2000м/ мъгла , дъжд , вятър и студ . Затворено трасе караха само клас Soft , но и това нямаше смисъл според мен, поради атмосферните условия.
              Таня Кълева естествено беше въоръжена с камера , но условията не позволиха кой знае какви кадри.За съжаление ще трябва да се задоволите и с това , което успяхме да снимаме около хотела и в събота .Тя със сигурност ще публикува и снимки и видео.
              С две думи участието на нашите екипажи в клас Хард - Ети стана 4-ти с траялната машина , въпреки че до вчера сутринта беше 3-ти , но се яви някакъв измислен екипаж , който всички видяхме какво може по трасето с една девойка за навигаторка , която не знаеше по каква работа е там, който екипаж в неделя сутринта си издирваше в бара изгоряла и кална пътна книга , с която не зная какво са доказали , но станаха 2-ри за голям смях на всички и това не е само наше мнение . Киро от Видин - ей този мъж е железен и умора няма , а в комбинация с навигатор Антон, нещата излизат извън човешките възможности.Всички наши екипажи се убиха от лебедки в блатата ,ремонти в трасето , вечер и сутрин. Дори Асенчо нямаше време да помисли за бира. Влади и Крум също имаха дертове с машината .
              Най-голям кеф ми направи участието на Близнаците с джипа , който се подготви за миналия Рейнфорест. Голяма машина! Желая им много адреналин с нея , защото тя може да ти го набави .
              Според мен присъствието ни тази година не беше добре прието от местните състезатели и съдии. Организаторите променяха правила по време на състезанието , отменяха точки и за това никой от нашите екипи не беше уведомен. Съдиите не можеш да ги различиш от публика и туристи , а и те помагаха само на своите състезатели . Това го видях не само аз . Но така е , в къщи и стените помагат.
              А, забравих да благодаря на всички наши Туристи , които ме оставиха и потеглиха с групата , докато аз си търся и чакам трудно придвижващата се пасажерка с патерици и тя е наше другарче. Позагубих се и се повъртях доста в гората.Не е кой знае какъв проблем , но ми стана криво и малко мъчно.Аз винаги се опитвам да се съобразявам с околните .
              Клас Турист може би не ви интересува , но ще кажа няколко думи. В петък поради мъглата маршрута ни беше много кратък. Беше невъзможно да стигнем до втория екстрем , който трябваше да гледаме. В събота времето беше с нас и покарахме, погледахме и поснимахме каквото можахме. След първия екстрем/първото торфено блато/ нещата се забавиха, и нашата програма претърпя промяна. На бат Радо един камък му се опря на пътя и отиде задната броня , но май има и други болежки.
              Според мен в двата класа , бъдещо наше участие трябва да бъде стратегически много добре обмислено , за да имаме успех.Поне аз не видях , с какво освен с хитрини и заобикаляне на правилата другите екипажи ги превъзхождаха.
              Надявам се да съм била обективна и ако съм пропуснала нещо , моля допълнете.
              Със сигурност смятам да отида и следващата година , само здраве да е.

              Споделих всичко това , защото аз така виждам тези 4 дни и исках да го споделя. За мен те бяха поредното преживяване. Не бих искала да предизвикам размисли и страсти и няма да пиша в темата повече, за да се оправдавам и да давам обяснения.
              Радвам се , че бях там и участието на всички българи ми достави тази емоция.

              Поздрави на всички .
              тел. за приятели по всяко време 0888 909394

              Коментар


              • От: 8th SERBIAN TROPHY

                Навигаторът на Ети каза, че на последния специален етап преди тях са били минали Мерцедеса и едно Чероки, а дали е на втория пич нямам идея.

                Момчетата от Зверино са Камен и Ивайло, от нашия клуб Зверино 4х4 Екстрийм и спечелиха траял шампионата в клас Стандартен. В неделя те бяха с най-добро време 1:30, а Бакалов веднага след тях. В неделя обаче разликите са в рамките на 1 мин, което е 60 точки по правилника им и неделния ден няма никакво влияние върху класирнането. И наистина беше безмислено да се кара, да не кажа направо опасно.

                Ако помните Самоков 2013, Наско и сие се опитаха да караме по този правилник и веднага настанаха големи дразги, както и сега. Този правилник не е за нас, а онези хора са дошли да покарат на тежък терен. Според мен това е и идеята им на сърбите.
                Последно редактирано от Стоян Францов; 18-11-14, 07:07.

                Коментар


                • От: 8th SERBIAN TROPHY

                  Сега и аз ще кажа няколко неща като участник в Хард класа. Това беше не едно от най-тежките, а най-тежкото състезание, което съм карал. Съботния ден беше убийствен- това "Велико блато" направо ни взе здравето и там мисля, че станаха неуредиците. Там не стана ясно дали може да се излиза от маркиращите ленти или не. Всички наши екипажи предпочетохме да си минем по лентите, както е по регламент с изключение на Ети, който предпочете да заобиколи етапа, като понесе съответното наказание. Там загубихме между 3-4 часа. Иво и Пеко-Близнаците прецениха да спрат до там, тъй като контролното време нямаше да ни стигне и си бяха прави. Точно в този участък Словашкия или Чешки Дефендър излезе извън лентите и после пак се върна в трасето, като по този начин съкрати част от калта , с което според мен наруши правилника. Най-лошото беше, че там нямаше съдия, който да гледа и да питаме дали може да се излиза от лентите. Съдията седеше в края на етапа, като въобще нищо не показваше , че този човек е съдия. Контролното време явно е било удължено, но нямаше как да разберем това, за това и Близнаците се отказаха. Няма да спестя и да кажа, че много неща тази година куцаха в това състезание. Не съжалявам, че съм участвал, защото трасето беше уникално и може би повече няма и да видя такова трасе, тъй като съм решил да прекратя състезателната си дейност. Искам да поздравя всички Български екипажи, защото се бориха мъжки и показахме, че сме сила и не се даваме на никой. Въпреки преследващите ни нещастия и в двата дни с Крумчо, не се предадохме и се справяхме с възникналите проблеми един след друг, като в събота карахме с откъсната греда на предния панхард, вързана само с един карго колан. Евалата на Близнаците- тия пичове са уникални. Поздравления за Киро и Тони, които се бориха наравно с всички и доказаха, че и със старата руска техника може да се справят. Стоянчо и Асен пък навиха най-много километраж и въпреки всичко не се отказаха-бориха се докрай с руската сила. На Ети пък му беше първото такова Трофи и се справи отлично, въпреки трудностите които и той имаше. Поздрави на всички и успехи в бъдещите състезания.
                  0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                  Коментар


                  • От: 8th SERBIAN TROPHY

                    Прибрахме се по живо по здраво,понаспахме се,довечера ще гледам какво съм снимал.Наистина времето не даде ръка,особенно мъглата.От към съдийство-не видях такова.Съжалявам нашите момчета,че яко се блъскаха, а ония я караха по лекия брус.С една дума-няма правила,или ако има не се спазваха от всички.А пък и нямаше кой да кантролира.Не симпатизирам на тарикатите,затова-това беше.
                    Нека силата да бъде с нас!
                    Suzuki Grand Vitara
                    +34 642 91 4154

                    Коментар


                    • От: 8th SERBIAN TROPHY

                      Първоначално публикуван от Стоян Францов Преглед на мнение
                      В Хард класа трасето беше уникално, като се добави и нощният етап и мъглата, при нас такова нещо няма правено.

                      Каране в мъгла и нощен етап са правени преди повече от 10 години в България.А още преди 11години съдия е напускал СРто и участниците са го търсили безрезултатно под дърво и камък.Преди 8 години имахме и АСФАЛТОВИ победители и почетно финиширали в Трофи състезание. Така че нищо ново..Новото е че за първи път видях съдии без жилетки да записват времената с маркер на ПВЦ фолио.Сега нямам време но довечера ще напиша защо за мен мероприятието беше опорочено.И защо не е правилно да се нарича такова нещо състезание.

                      Коментар


                      • От: 8th SERBIAN TROPHY

                        Видео(колкото, толкова) и снимки ще има като се добера до компютъра..до няколко дни.
                        Клипчета и снимки от места, които като туристи не достигнахме...
                        https://www.facebook.com/darko.benes?fref=ts
                        0889/ 634 448 - за приятели по всяко време...

                        Коментар


                        • От: 8th SERBIAN TROPHY

                          Първоначално публикуван от Владимир Раденков(vladyas) Преглед на мнение
                          Сега и аз ще кажа няколко неща като участник в Хард класа. Това беше не едно от най-тежките, а най-тежкото състезание, което съм карал. Съботния ден беше убийствен- това "Велико блато" направо ни взе здравето и там мисля, че станаха неуредиците. Там не стана ясно дали може да се излиза от маркиращите ленти или не. Всички наши екипажи предпочетохме да си минем по лентите, както е по регламент с изключение на Ети, който предпочете да заобиколи етапа, като понесе съответното наказание. Там загубихме между 3-4 часа. Иво и Пеко-Близнаците прецениха да спрат до там, тъй като контролното време нямаше да ни стигне и си бяха прави. Точно в този участък Словашкия или Чешки Дефендър излезе извън лентите и после пак се върна в трасето, като по този начин съкрати част от калта , с което според мен наруши правилника. Най-лошото беше, че там нямаше съдия, който да гледа и да питаме дали може да се излиза от лентите. Съдията седеше в края на етапа, като въобще нищо не показваше , че този човек е съдия. Контролното време явно е било удължено, но нямаше как да разберем това, за това и Близнаците се отказаха. Няма да спестя и да кажа, че много неща тази година куцаха в това състезание. Не съжалявам, че съм участвал, защото трасето беше уникално и може би повече няма и да видя такова трасе, тъй като съм решил да прекратя състезателната си дейност. Искам да поздравя всички Български екипажи, защото се бориха мъжки и показахме, че сме сила и не се даваме на никой. Въпреки преследващите ни нещастия и в двата дни с Крумчо, не се предадохме и се справяхме с възникналите проблеми един след друг, като в събота карахме с откъсната греда на предния панхард, вързана само с един карго колан. Евалата на Близнаците- тия пичове са уникални. Поздравления за Киро и Тони, които се бориха наравно с всички и доказаха, че и със старата руска техника може да се справят. Стоянчо и Асен пък навиха най-много километраж и въпреки всичко не се отказаха-бориха се докрай с руската сила. На Ети пък му беше първото такова Трофи и се справи отлично, въпреки трудностите които и той имаше. Поздрави на всички и успехи в бъдещите състезания.
                          Владо тъкмо за това си говорихме с останалите.Ако се спазваха правилата,щяха да ви дишат прахоляка,но явно се уплашиха от вас и затова направиха всичко възможно да провалят вашето участие.Имам достатъчно аргументи.Самия факт,че в нашия туристически клас съкратиха местата на които трябваше да наблюдаваме хард-а е красноречив.Не трябнаше да ставаме свидетели на това,което се случва.Да не говорим за чистите автомобилчета,които се появяваха тук таме по екстремите.
                          Нека силата да бъде с нас!
                          Suzuki Grand Vitara
                          +34 642 91 4154

                          Коментар


                          • От: 8th SERBIAN TROPHY

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09724.jpg
Прегледи:1
Размер:140.8 КБ
ID:5623884

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09727.jpg
Прегледи:1
Размер:133.7 КБ
ID:5623886

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09731.jpg
Прегледи:1
Размер:137.6 КБ
ID:5623887

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09732.jpg
Прегледи:1
Размер:110.3 КБ
ID:5623888

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09739.jpg
Прегледи:1
Размер:100.7 КБ
ID:5623889

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09740.jpg
Прегледи:1
Размер:108.8 КБ
ID:5623890
                            Нека силата да бъде с нас!
                            Suzuki Grand Vitara
                            +34 642 91 4154

                            Коментар


                            • От: 8th SERBIAN TROPHY

                              Още малко снимкиНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2573.jpg
Прегледи:1
Размер:113.9 КБ
ID:5623902Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2578.jpg
Прегледи:1
Размер:99.9 КБ
ID:5623903Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2579.jpg
Прегледи:1
Размер:128.7 КБ
ID:5623904Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2580.jpg
Прегледи:1
Размер:139.5 КБ
ID:5623905Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2582.jpg
Прегледи:1
Размер:97.3 КБ
ID:5623907

                              Коментар


                              • От: 8th SERBIAN TROPHY

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2589.jpg
Прегледи:1
Размер:111.0 КБ
ID:5623913Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2586.jpg
Прегледи:1
Размер:122.7 КБ
ID:5623911Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2584.jpg
Прегледи:1
Размер:63.2 КБ
ID:5623910Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2587.jpg
Прегледи:1
Размер:101.6 КБ
ID:5623912Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2591.jpg
Прегледи:1
Размер:89.1 КБ
ID:5623914

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X