Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свързване на ПВ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Свързване на ПВ

    Реших да си направа компресор, та да си пръсна тук-там, да напомпя някоя гума. Направих всичко само това ПВ не мога да нагодя. Ако някой ми каже къде греша, ще пие бира. Та работата е следната. Имам 3 фазен двигател, който съм вързал в звезда. Аналогично в ПВ-то влизат 3 фази и една нула. От пресостатът излизат 3 жици, като едната е зануляване и жълто-зелена. Всичко това е вътре в ПВ-то. Вързах всичко и какво се случва. Пускам от копчето и двигателя заработва, компресорът стига 6 атмосфери и изключва. Дотук добре. Спадам налягането и не и не. Не ще да тръгне двигателя. Вадя щепсела и мера на верига пресостатът. Той еНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20141004_155307.jpg
Прегледи:1
Размер:77.1 КБ
ID:6068989Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20141004_155255.jpg
Прегледи:1
Размер:58.4 КБ
ID:6068988 дал верига, но никой не тръгва. Трябва да натисна копчето и чак тогава. Ето малко снимки.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20141004_155238.jpg
Прегледи:1
Размер:83.4 КБ
ID:6068987Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20141004_155255.jpg
Прегледи:1
Размер:58.4 КБ
ID:6068988Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20141004_155316.jpg
Прегледи:1
Размер:119.1 КБ
ID:6068986Дайте акъл защо не иска?

  • #2
    От: Свързване на ПВ

    Не е ясно какво прекъсва пресостата. Едно реле на 220В с три контактни групи, управлявано от пресостата и прекъсващо фазите към мотора ще ти реши проблема. Ако няма и по-просто решение, но сега ...мисля за салатката повече.
    Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

    Коментар


    • #3
      От: Свързване на ПВ

      В тая кутия няма пресостат. Това е най обикновенно включвало за трифазен мотор. Не може да му се върже пресостат без външно реле или друг ключ.

      След изключване на пресостата, ако се върже такъв в схемата, контактора отпада и разделя контакта който държи бобината включена(паралелен на контакта "Пуск")

      Най лесно е да смениш бутоните с едно ЦК ключе и да вържеш пресостата последователно.
      Последно редактирано от drukman; 04-10-14, 19:05.
      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
      Към модераторите-А изтрийте го сега.
      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

      Коментар


      • #4
        От: Свързване на ПВ

        Значи не може така, както го мислех. Може ли да обясните къде трябва да прекъсва ЦК-то. 3 те фази влизащи и излизащи са ми ясни. Това ЦК кое трябва да прекъсва и съответно къде да го вържа?

        Коментар


        • #5
          От: Свързване на ПВ

          Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
          Значи не може така, както го мислех. Може ли да обясните къде трябва да прекъсва ЦК-то...
          Всъщност тая работа върши пресостата,който липсва на снимките...

          Коментар


          • #6
            От: Свързване на ПВ

            Чакайте сега пресостат има. Той е отстрани и не се вижда, но неговите 3 жици влизат отдолу на ПВ-то.

            Коментар


            • #7
              От: Свързване на ПВ

              Ето го и пресостатът.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20141004_210044.jpg
Прегледи:1
Размер:37.1 КБ
ID:5613928Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20141004_210050.jpg
Прегледи:1
Размер:75.8 КБ
ID:5613929Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1412445785749.jpg
Прегледи:1
Размер:75.0 КБ
ID:5613930

              Коментар


              • #8
                От: Свързване на ПВ

                Без претенции за компетентност...Това на снимката е половината пресостат...Вероятно за високото налягане...Според мен липсва втората половина...Доста стар модел,когато още нямаше понятието пресостат...

                Коментар


                • #9
                  От: Свързване на ПВ

                  Ми не знам, колега. Така както го настроих дава верига до 6 атмосфери, изключва и на 3 пак дава верига. Дайте да видим Пв-то, че не успявам да го нагодя.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Свързване на ПВ

                    Не съм заглеждал, ама провери самозадържащия контакт. То трябва да може без него, но виж как е вързан.
                    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                    Коментар


                    • #11
                      От: Свързване на ПВ

                      Връзваш последователно: Фаза от входа на контактора, цк ключе, пресостата, бобината на контактора, контакта на токовата защита, нула(или друга фаза ако контактора е 380 волтов). Трите силови жици си влизат и излизат от контактора, както до сега.
                      Готово.


                      Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                      Не съм заглеждал, ама провери самозадържащия контакт. То трябва да може без него, но виж как е вързан.
                      Точно този самозадържащ контакт спира да самозадържа кога има пресостат. Има смисъл от него само в случай, че се ползват бутони за Вкл. и Изкл. Кога е ключе става излишен.



                      ПП за да не питаш: Бобината на контактора са ония 2 клеми на диагонал по-ниско от силовите контакти.
                      Контакта на токовата защита са ония 2 клеми от двете страни на бялото бутонче (въстановяването). Самозадържащия контакт (оня най горе с идиотската пластина) го пропускаш. Не ти трябва.
                      Последно редактирано от drukman; 04-10-14, 22:33.
                      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                      Към модераторите-А изтрийте го сега.
                      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                      Коментар


                      • #12
                        От: Свързване на ПВ

                        Аха. Мисля, че разбрах. Значи откачам нулата от тая пластина и я давам на бобината. Фазата през ключе, през пресостатът, през защитата и накрая на другия извод на бобината. Правилно ли съм разбрал? Тоест ще се пали от ЦК-то, а не от копчетата.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Свързване на ПВ

                          Правилно си разбрал. Пластината и помощния контакт ги заобикаляш.
                          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                          Към модераторите-А изтрийте го сега.
                          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                          Коментар


                          • #14
                            От: Свързване на ПВ

                            Ами точно това имам предвид. Вижда се вързан спомагателен контакт - червената жица и не се знае как е вързан.
                            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                            Коментар


                            • #15
                              От: Свързване на ПВ

                              Колеги, благодаря! Справих се! Само забравих да вържа защитата, та пак ще отварям, но работи без грешка. Още веднъж Благодаря!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X