Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си запалим огън

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как да си запалим огън

    Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
    Мммм...ако за момент допуснем, че този фокус е възможен без ...хм, фокуси, какъв е шансът да се окажеш някъде без нищо за палене на огън освен лимони, жици, медни и цинкови пирони, фина домакинска тел и тоалетна хартия?
    И супермаркет в който не продават кибрит и запалки
    - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
    - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

    Коментар


    • От: Как да си запалим огън

      Всъщност най-важна е хартията, че макар и фина, телта си е тел, пък когато дойде мечката...
      подаръци за мъже от FACOM
      промоция на читави инструменти

      и на хоби такива

      тел. О879 Ч8Ч 2З5

      Коментар


      • От: Как да си запалим огън

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Поправям се: не само Ежко, но и който и да е друг получава - и не 100, а 300 лева, ако покаже фокуса с лимона. ....
        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Спокойно можете да оставите Ежко да се пробва. С вас рискът да се набутам с 300 лева, лимоните отделно, е различен от нула.
        Хм....

        А аз вече поръчах джин за лимоните...
        The Flat Earth Society has members all around the globe.

        Коментар


        • От: Как да си запалим огън

          Първоначално публикуван от Вива (Liebherr4eto) Преглед на мнение
          Хм....

          А аз вече поръчах джин за лимоните...
          Просто го оставете пръв. Ама ако не ще - вие сте.

          Джин пия, да.

          Коментар


          • От: Как да си запалим огън

            Добре де, ясно, че няма толкова енергия за да зачерви телта, ама има ли достатъчно за да позареди батерия на телефон примерно? Да се обадиш ако е свършил тока, а е спешно...Дам знам, че трябва да вдигне повечко волтове, ама с повече медни и "С"инкови питони не е невъзможно.

            То не, че има практическа стойност-никой няма да тръгне с няколко лимона и кило разнометални пирони, по-скоро ще си носи шепа батерии, ама все пак, знае ли човек.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • От: Как да си запалим огън

              Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
              Мммм...ако за момент допуснем, че този фокус е възможен без ...хм, фокуси, какъв е шансът да се окажеш някъде без нищо за палене на огън освен лимони, жици, медни и цинкови пирони, фина домакинска тел и тоалетна хартия?
              Според простата математика, шансът е еднакъв с това, да те удари 16 пъти гръмотевица през живота ти и около 12 пъти по-малък от това да се удавиш в купичка с чай, но все пак е напълно реален . Да не забравяме, че има хора, които печелят 6 от тотото ...

              П.П. Ясене, има ли опцията да инжектирам каквото си реша в лимона?
              Последно редактирано от upi; 11-10-16, 18:42.
              Ако не свършва добре, значи не е свършило!
              0888 315 794
              LZ1UPI
              A1 (Rh+)

              Коментар


              • От: Как да си запалим огън

                Да, прав си, Коле, ама процента на вероятност е същия, както да си носиш връзка чесън в джипа против уроки, и да си имаш чесън, ако те ухапе оса, примерно.

                Всъщност, темата е малко нон-сенс - всеки си носи това, което е решил, или което се е сетил. И, естествено, това, с което може да си свършиш работа. Примерно, да си носиш брадва, и ако ти трябва чук, да кръстосаш ръце, и да викаш неволята.

                Колко неща може да се използват, вместо оригинала, зависи от фантазия, от инженерно виждане, от зор, от ...

                Обикновено това, което ти трябва, или не го носиш, или не знаеш къде е.

                Респ. се стига неминуемо до момента да се ядосваш на себе си, че аха, таман и това да взема, и забравих, баш това ми трябва...

                "Да се таковам в серсемина, баш сега ли, баш аз ли, баси каръка съм... " ...нали никому не е непозната тая ситуация?

                Коментар


                • От: Как да си запалим огън

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Не. Можеш да използваш лимона в качеството на токоизточник (и никакъв друг токоизточник) както намериш за добре.
                  А като използвам лимона за токоизточник (и никакъв друг токоизточник), както намеря за добре - за огнеизточник може ли да ползвам кибритче?
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Как да си запалим огън

                    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                    Колко неща може да се използват, вместо оригинала, зависи от фантазия, от инженерно виждане, от зор, от ...
                    Аз съм цар на тези неща-да импровизирам, и от нищо да направя нещо смахнато, което обаче да ми свърши работа.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • От: Как да си запалим огън

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      ...за огнеизточник може ли да ползвам кибритче?
                      По принцип - може и трябва. Но за спечелването на 300лв не е релевантно.

                      Коментар


                      • От: Как да си запалим огън

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        Аз съм цар на тези неща-да импровизирам, и от нищо да направя нещо смахнато, което обаче да ми свърши работа.
                        Ами да, естествено - ако знаеш, и можеш, то с елементарни познания и умения няма да останеш нито гладен, нито жаден, нито на студено, нито на неудобно.
                        Пък за попската щерка - е, там, трябва и още съвсем мъничко.

                        Наздраве, Коле!

                        Коментар


                        • От: Как да си запалим огън

                          Ето как е палил огън дядо ми:

                          Коментар


                          • От: Как да си запалим огън

                            Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X