Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв антифриз след смяна на радиатора

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв антифриз след смяна на радиатора

    Здравейте

    Налага ми се да сменя оригиналния радиатор на киа-та с нов. Спрял съм се на алуминиев Самсунг. Въпроса ми е трябва ли с радиатора да сменя и типа на антифриза. До сега карах с си, каквито са предписанията за киа-та?

  • #2
    От: Какъв антифриз след смяна на радиатора

    G12+
    Водят го Longlife и като цяло е най-доброто. Слагаш и забравяш

    Коментар


    • #3
      От: Какъв антифриз след смяна на радиатора

      Розов!

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:chto-takoe-antifriz-g12.jpg
Прегледи:1
Размер:11.3 КБ
ID:5613654
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #4
        От: Какъв антифриз след смяна на радиатора

        Всяка година си пускаш темичка за антифриз.

        Коментар


        • #5
          От: Какъв антифриз след смяна на радиатора

          И аз съм сложил антифриз на базата на етилен гликол (розов, лонглайф).
          БИО пчелен мед и пчелни продукти
          0888 66 59 73

          Коментар


          • #6
            От: Какъв антифриз след смяна на радиатора

            Ха ха! Слагай такъв който не замръзва поне до около -15 градуса. Останалото е рекламна кампания. Цвета на антифриза не определя неговото качество и.т.н. Слагай качествен.
            Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

            Коментар


            • #7
              От: Какъв антифриз след смяна на радиатора

              G12 e минало, преди три години смених на леката с G12++, от една година съм на G13 на кията. Взимам ги от ауратек в Надежда, по спомен беше около 13 лева концентрата.Мисля, че му даваха пет години, което значи за мен поне още три.

              Коментар


              • #8
                От: Какъв антифриз след смяна на радиатора

                И аз съм сложил антифриз на базата на етилен гликол (розов, лонглайф).
                Всичките видове антифриз обикновено са от етилен гликол. Даже несъвместимите един с друг или с някои материали.

                Коментар


                • #9
                  От: Какъв антифриз след смяна на радиатора

                  Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
                  Всичките видове антифриз обикновено са от етилен гликол. Даже несъвместимите един с друг или с някои материали.
                  На етикета на антифриза, който използвам, пише че съдържа етилен гликол. Използвам такъв, защото такова е изискването на Киа.
                  На етикети на други антифризи съм виждал да пише други съставки и съответно не използвам такива.
                  БИО пчелен мед и пчелни продукти
                  0888 66 59 73

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какъв антифриз след смяна на радиатора

                    Технологията на защита от корозия е два основни типа, тя е важна. Етикетът е за самозадоволяване на перверзните евроизисквания, не може да се разчита на него. Често не носи никаква информация, което проваля предназначението му. Когато за късмет там попаднат и малки буквички, там може да се чете и разбере нещо.
                    Етилен гликолът е все едно да напишат, че антифризът е направен специално за Кия с добавка на вода.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какъв антифриз след смяна на радиатора

                      Е да де, ама потребителят, който не е запознат с кухнята, все пак трябва да се ориентира по нещо. Затова казах - чета ръководството на Киа: там пише етиленгликол. Отивам в магазина - избирам антифриз, на който пише етиленгликол. За толкова пари - толкова.
                      БИО пчелен мед и пчелни продукти
                      0888 66 59 73

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какъв антифриз след смяна на радиатора

                        Аз сложих Arexons лилав специален за дизелови двигатели JTD, CRDI, TDI цената му е 10 лева за 2 литра готов за употреба отговаря на всички съвременни стандарти.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какъв антифриз след смяна на радиатора

                          Първоначално публикуван от inp Преглед на мнение
                          Е да де, ама потребителят, който не е запознат с кухнята, все пак трябва да се ориентира по нещо. Затова казах - чета ръководството на Киа: там пише етиленгликол. Отивам в магазина - избирам антифриз, на който пише етиленгликол. За толкова пари - толкова.
                          Каква ти е кия-та и от коя година?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какъв антифриз след смяна на радиатора

                            Затова казах - чета ръководството на Киа: там пише етиленгликол. Отивам в магазина - избирам антифриз, на който пише етиленгликол. За толкова пари - толкова.
                            На всичкия вероятно пише етиленгликол, а и да не пише - проблемът е описан няколко реда по-долу. И в нарочна тема тук някъде, но не мога да се сетя как да я намеря. Нещо още трябва да пише в книжката, буквено-цифрено означение или няколко думи, звучащи химично.
                            Първоначално публикуван от asen_v_k Преглед на мнение
                            Аз сложих Arexons лилав специален за дизелови двигатели JTD, CRDI, TDI цената му е 10 лева за 2 литра готов за употреба отговаря на всички съвременни стандарти.
                            Стандартите, опростено казано, са два. Като ги смесиш, нещата се оплескват с охладителната система в обозримо бъдеще. Невъзможно е да отговаря на всички съвременни стандарти, а само на едната група от тях.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какъв антифриз след смяна на радиатора

                              Общо взето до колкото четох до 96 препоръчват G11, след това G12. Моя е на границата 96-та и до сега бях с g11 син. Както върви най-добре пак да си сложа такъв и в новия радиатор...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X