Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с преден диф,въздушен филтър,тампон двигател,обороти - решения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Проблем с преден диф и въздушен филтър и карета

    Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
    Тази евтина китайска помпа ще се окаже много добра за нашите Фронтери - дай Боже да работи дълги години.
    Дано, Алекс! Благодаря ти за помощта и ти пожелавам и твоята да изкара дълго! Засега моята прави някакво бясно налягане и е много по-безшумна от оригиналната, а е в по-малък корпус... Ето тук пак става въпрос за технологии с разлика от 15 години пък макар и китайски...
    ОФА КБ X20SE + метан

    Коментар


    • #32
      От: Проблем с преден диф и въздушен филтър и карета

      Свещите на NGK със сребърни два броя електроди направо са се утепАли за този двигател C20NE на газ.Фронтерата винаги пали на бензин - няма вариант да я запалиш директно на газ освен с вакуумен изпарител но вече едва ли някой слага такива.
      BMW X6

      Коментар


      • #33
        От: Проблем с преден диф и въздушен филтър и карета

        Първоначално публикуван от Вещер Преглед на мнение
        Свещите на NGK със сребърни два броя електроди направо са се утепАли за този двигател C20NE на газ.Фронтерата винаги пали на бензин - няма вариант да я запалиш директно на газ освен с вакуумен изпарител но вече едва ли някой слага такива.
        Всяка една газова с всякакъв изпарител може да пали на газ. Аз съм с ГИ за 1800 лв. и пак си паля на газ. А преди бях с вакумно ловато пак си го направих да пали на газ. После бях с БРЦ без вакум и пак можеше на газ. Друг е въпроса, че не е добра идея за живота на изпарителя...


        а иначе по C20NE-то най-добре се чувства с чисто нови оригинални едноелектродни свещи БЕРУ. Карал съм с такива около 100 000 км. този мотор и нито един път не ми е гръмнал. Но по предписание на изминати км. съм сменял палец капачка и свещи и никога не съм имал проблеми.
        no signature no problems

        Коментар


        • #34
          От: Проблем с преден диф и въздушен филтър и карета

          Ами...това не е точно така според мен.Да вярно е че има например копче за газ,неутрал да прехвърля на обороти или температура и само бензин.Ако е свързана уредбата както трябва даже и на положение газ пали на бензин и след част от секундата прехвърля на газ.Може да се пробва лесно като се остави без бензин
          BMW X6

          Коментар


          • #35
            От: Проблем с преден диф и въздушен филтър и карета

            Първоначално публикуван от Вещер Преглед на мнение
            Ами...това не е точно така според мен.Да вярно е че има например копче за газ,неутрал да прехвърля на обороти или температура и само бензин.Ако е свързана уредбата както трябва даже и на положение газ пали на бензин и след част от секундата прехвърля на газ.Може да се пробва лесно като се остави без бензин
            Е аз съм налисал че може да се направи а не че така е направено
            Слагаш си копче което пуска 12В на клапана на газта и си палиш когато си искаш
            no signature no problems

            Коментар


            • #36
              От: Проблем с преден диф и въздушен филтър и карета

              Първоначално публикуван от Вещер Преглед на мнение
              Ами...това не е точно така според мен.Да вярно е че има например копче за газ,неутрал да прехвърля на обороти или температура и само бензин.Ако е свързана уредбата както трябва даже и на положение газ пали на бензин и след част от секундата прехвърля на газ.Може да се пробва лесно като се остави без бензин
              Зависи от ГИ. Има такива, които просто нямат опция за директно палене на газ. И е адски тъпо, когато ти издуха бензиновата помпа в балкана, можеш да ми вярваш. Какато каза fanatic, винаги има начин де
              По-умните ГИ си имат опция за директно палене, която работи безпроблемно.
              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

              Коментар


              • #37
                От: Проблем с преден диф и въздушен филтър и карета

                Моята газова е обикновенна - питата е поставена точно преди дебитомера с една кихалка след дебитомера и една на самата кутия на въздушния филтър,което би трябвало да помогне при евентуално пукане на газта поради някакви причини.Когато взех джипката беше с копче за ГИ - винаги палеше на бензин и на обороти прехвърля на газ.Ама нали се сещате,че като се кара колата постоянно и за целия ден има едно 10-15 паления,колко бензин ще върви.Та.....от долу на копчето за газ има едно маалко копченце,което се намира от долу на корпуса и когато го натиснеш пали директно на газ.Но......изхвърлих това копче и си сложих такова за обикновенна газова - сам изибрам на какво да карам и на какво да паля.Освен това имам и междинно положение - нито газ нито бензин,което пък е много добра опция за продължително каране по наклон.Минавам на междинна - мотора си работи,но няма гориво - пестиш горивото и имаш спирачки.Дълги години на буса и на леката ми кола преди това си беше така и не съм имал никакви проблеми.Изпарителя забравих е електрически,а не вакуумен
                C20Nе '94 KБ

                https://www.youtube.com/watch?v=SJ7ganVQGjA&t=7s

                Коментар


                • #38
                  От: Проблем с преден диф и въздушен филтър и карета

                  Първоначално публикуван от emilganev Преглед на мнение
                  Моята газова е обикновенна - питата е поставена точно преди дебитомера с една кихалка след дебитомера и една на самата кутия на въздушния филтър,което би трябвало да помогне при евентуално пукане на газта поради някакви причини.Когато взех джипката беше с копче за ГИ - винаги палеше на бензин и на обороти прехвърля на газ.Ама нали се сещате,че като се кара колата постоянно и за целия ден има едно 10-15 паления,колко бензин ще върви.Та.....от долу на копчето за газ има едно маалко копченце,което се намира от долу на корпуса и когато го натиснеш пали директно на газ.Но......изхвърлих това копче и си сложих такова за обикновенна газова - сам изибрам на какво да карам и на какво да паля.Освен това имам и междинно положение - нито газ нито бензин,което пък е много добра опция за продължително каране по наклон.Минавам на междинна - мотора си работи,но няма гориво - пестиш горивото и имаш спирачки.Дълги години на буса и на леката ми кола преди това си беше така и не съм имал никакви проблеми.Изпарителя забравих е електрически,а не вакуумен
                  Ако ти се занимава и ако не са ти прекалено дълги маркучите от изпарителя до смесителя (плочката), може да вържеш клапана за ниското налягане на изпарителя през един транзистор към някоя дюза. При движение на скорост по надолнище, компа така или иначе спира дюзите, автоматично ще ти спира и газта, голямо удобство е. Ако обаче маркучите са дълги, има шанс да "забива муцуната" при подаване на газ след дълго надолнище.
                  Като казвам "транзистор", имам предвид и 2-3 резистора и един кондензатор покрай него. Всеки, който е поне малко в час с тоците, би трябало да може да се оправи.
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Проблем с преден диф и въздушен филтър и карета

                    Първоначално публикуван от Вещер Преглед на мнение
                    Ами...това не е точно така според мен.Да вярно е че има например копче за газ,неутрал да прехвърля на обороти или температура и само бензин.Ако е свързана уредбата както трябва даже и на положение газ пали на бензин и след част от секундата прехвърля на газ.Може да се пробва лесно като се остави без бензин
                    На всичките ми газифицирани коли ( 2 буса и 2 леки коли , плюс Фронтерата) , независимо ГИ или обикновена уредба , имам режим за директно палене на газ . Този режим заводски е приет за "авариен" и не се препоръчва за всекидневна употреба по понятни причини. Т.е. използването му да е тогава , когато в баката няма бензин . Особено за ГИ. Затова преминаването на него умишлено е направено малко по-сложно , за да не се използва постоянно .

                    ... иначе , ние побългаряването си го знаем .

                    ПС.... аааа , забравих . Имам и газифицирана УАЗ-ка , ама за нея капиталистическите глезотии не важат изобщо.
                    Последно редактирано от Vlado_Ts; 22-11-14, 10:48.
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Проблем с преден диф и въздушен филтър и карета

                      Гърми най вероятно от бедна смес. Не съм късметлия, ама досега за близо 15 години стаж с газенязи, никога не ми е гърмяла газова уредба. И нямам спомен някога да съм купувал скъпи кабели и свещи.
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #41
                        От: Проблем с преден диф и въздушен филтър и карета

                        ИЗхвърлих свуполюстните GM i NJK.Сложин еднополюстна Denso IK20TT.В един от сайтове пише че са иридиеви,колко е вятно не знам,на самата кутия не го пише.НО - огромна разлиак в палене и вървене.Сега се изтрелва още в ниските обороите.Стана пъргав мотора,заработи още
                        по-спокойно. http://shop.advanceautoparts.com/p/d...702/10713003-P . А в този сайт може да погледнете какви са за вашия автомобил http://www.globaldenso.com/cgi-bin/g...t&name=&FF=250
                        C20Nе '94 KБ

                        https://www.youtube.com/watch?v=SJ7ganVQGjA&t=7s

                        Коментар


                        • #42
                          От: Проблем с преден диф и въздушен филтър и карета

                          Газовите уредби гърмят когато има проблем със свещи, кабели, бобина- независимо дали е бедна сместа. Спънете си от винта притока на газ до неприемливо ниско количество и подайте рязко газ. Ако теста се направи на 50 еднакви мотора да речем, поне 20% от тях няма да имат проблем, двг просто ще глъхне. Има го и варианта когато при бедна смес проблема се появява а при нормално съотношение-не. Това го приемаме за "пренебрежим" проблем.
                          Обикновенната газова ако и е монтирана "плочката с дупките"(ба ли я как се казва точно) непосредтвено до дросела, а не в района на въздушния филтър си пали без проблем до -15 само на газ (при по-ниска не си насилвам късмета и излизам с бутилка гореща вода). Говоря за Х22ХЕ. От бензиновата система вече не притежавам абсолютно нищо работещо- частите само физически си стоят на местата.
                          Това ламбда сонда ,дебитомер, помпа,инжектори....Чек лампата изгоря от светене. В един момент се оказа по- добре да сменя автомобила отколко да я възстановявам...
                          И кучето вече втора година зиме и лете си върви така. Пали се директно на газ всяка сутрин и зима и лете без значение каква е температурата. Изпарителя не съм го обслужвал от незнам кога. Мисля че е на около 3 години. Обикновенна газова.
                          Когато работеше бензиновата система палеше от четвърт оборот- сега на втория оборот.
                          Последно редактирано от //Радо//; 30-11-14, 10:50.
                          Sent from my Nokia s fenerche

                          Коментар


                          • #43
                            От: Проблем с преден диф и въздушен филтър и карета

                            Ами и аз си мислех че в режим палене на газ значи пали на газ ама го разбрах по неприятният начин че не е точно така.Бензиновият филтър взел че изгнил и бензина изтекъл.Колата пълна с газ,паля на "аварийното" на газ ама макари...Доре че както каза fanatic винаги има начин .Пробвайте - прекъснете на 100% притока на бензин и пробвайте да запалите.Тогава ще знаете.
                            BMW X6

                            Коментар


                            • #44
                              От: Проблем с преден диф и въздушен филтър и карета

                              Пробвал съм на 2 коли-палят,едната даже беше със свалена бензинова помпа.Обаче съм чувал,че някои "копчета" са програмирани да палят в авариен режим определен брой пъти,после в сервиза.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Проблем с преден диф и въздушен филтър и карета

                                аз бях над 6 месеца със свален резервоар и все си палех на газ та не знам
                                no signature no problems

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X