Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бял дим на Трупер 2.8 тд 1988 год.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бял дим на Трупер 2.8 тд 1988 год.

    Проблема ми е, че вече от няколко месеца Трупера взе да пуши/бял дим/ като пушенето някога е повече друг път е по-малко, но по принцип и при студен мотор и като загрее си препушва. Масло не гори /аз го сменям на 5000км както се препоръчва за тези мотори/, антифриза е свеж и не намалява, и зимата и лятото пали от четвърт,разхода му е като по книга/просто за сега няма видим признак по работата на двигателя-работи добре,а пък пуши/. Карах го да проверят центровката на помпата и казаха, че е както си трябва. Един майстор ми каза да сменя разпръсквачите на дюзите /според него от там идвал целият проблем/. Реших да Ви попитам за вашето мнение, по този проблем и ако някой знае от къде мога да си купя такива разпръсквачи /или някой ако тук във форума има/, за да пробвам и с тях. Мерси

  • #2
    От: Бял дим на Трупер 2.8 тд 1988 год.

    Въздушен филтър сменян ли е скоро.
    Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A

    Коментар


    • #3
      От: Бял дим на Трупер 2.8 тд 1988 год.

      На всеки 5000км

      Коментар


      • #4
        От: Бял дим на Трупер 2.8 тд 1988 год.

        Обади се на Лозан (isuzo).
        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

        Коментар


        • #5
          От: Бял дим на Трупер 2.8 тд 1988 год.

          Здравейте, моят проблем с пушека си остава !!! Вчера свалих дюзите и ги занесох на проверка майстора каза, че са зле /налягането им било малко и не впръсквали качествено/. Поръчахме разпръсквачи нови, след това ги регулира, но след като ги качих и запалих мотора всичко си беше както преди /белия дим си остана/. На майстора вярвам, защото ми е познат и не за първи път ми прави дюзи, но явно основния проблем не е от тях. Според него този пушек си било изгоряло масло. И според него идва от турбината, но пък турбината няма луфт в оста. Помагайте къде да търся проблема !

          Коментар


          • #6
            От: Бял дим на Трупер 2.8 тд 1988 год.

            И още нещо се сетих да попитам: Възможно ли е проблема да идва от неправилен аванс на ГНП-то дори при правилно зацепен ангренаж и ако е да как да го проверя /как се регулира/. Мерси !

            Коментар


            • #7
              От: Бял дим на Трупер 2.8 тд 1988 год.

              Пушек от къде... от ауспуха ли ? или някъде от двигателя ?

              Коментар


              • #8
                От: Бял дим на Трупер 2.8 тд 1988 год.

                Възможно е - предварението влияе също. А уплътненията на турбото могат да изпускат и без да има хлабина.

                Коментар


                • #9
                  От: Бял дим на Трупер 2.8 тд 1988 год.

                  Пушека е от ауспуха. А това предварение как да го регулирам, трябва ли да свалям помпата или става и на място ?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Бял дим на Трупер 2.8 тд 1988 год.

                    Когато е от помпата пушека е черен,когато е от турбината или от сегменти е син и мирише на масло осезаемо,когато е от дюзи мирише на неизгоряла нафта.Щом сте оправили разпръсквачите най-вероятно влиза отнякъде антифриз в цилиндрите или бедна горивна смес.Но все пак нека и някой по-запознат колега да пише,ще ми е интересно.И аз съм с тропър.
                    Последно редактирано от titko; 12-02-15, 13:22.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Бял дим на Трупер 2.8 тд 1988 год.

                      Антифриз не може да е, защото не ми намалява грам. По скоро бедна горивна смес, но как се оправя ако е това ?!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Бял дим на Трупер 2.8 тд 1988 год.

                        Първоначално публикуван от Петко Колев Преглед на мнение
                        ... По скоро бедна горивна смес ...
                        Тоя ДВГ трябва да работи с бедна горивна смес, така, че по тоя въпрос забрави. При липса на аванс вярно през аспуха пуши бял дим, но има проблем и с паленето, а ти казваш, че лесно пали!?
                        И въпреки, че е малко вероятно, ще ти кажа как да дадеш аванс, но трябва да ми кажеш със сигурност в каква посока върти ДВГ. Като застанеш с лице срещу него, гледаш в каква посока ще се завърти шайбата на КВ и казваш.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Бял дим на Трупер 2.8 тд 1988 год.

                          На дясно

                          Коментар


                          • #14
                            От: Бял дим на Трупер 2.8 тд 1988 год.

                            Бутни ГНП към блока и ще дадеш аванс.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Бял дим на Трупер 2.8 тд 1988 год.

                              Андро е прав за аванса, но не вярвам да е от него. Кога пуши повече- като е топъл или студен и на какво мирише пушека- на неизгоряла нафта или на масло?
                              0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X