Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за степенка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за степенка

    Здравейте,наскоро закупих това колело втора употреба,като цяло ми харесва,но не мога да разбера как,къде и каква степенка да му сложа.
    Другият проблем е,че предните пружини са много твърди,така ли трябва да са или имат нужда от някаква по специална профилактика.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1817.jpg
Прегледи:1
Размер:166.7 КБ
ID:6068770Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1819.jpg
Прегледи:1
Размер:167.3 КБ
ID:6068771Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1820.jpg
Прегледи:1
Размер:146.6 КБ
ID:6068773Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1818.jpg
Прегледи:1
Размер:93.3 КБ
ID:6068772
    Mitsubishi Pajero 2.5TD 1996 къса база
    0883 39 72 04

  • #2
    От: Съвет за степенка

    Колега, а какво точно имаш предвид със степенка?!?
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • #3
      От: Съвет за степенка

      най-лесно е така:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Bicycle-Mountain-font-b-Road-b-font-MTB-font-b-Bike-b-font-Side-Support-Feet.jpg
Прегледи:1
Размер:26.3 КБ
ID:5613566

      Пружините е желателно да са нагласени така че като седнеш да потъне с 30% (спрямо цялото възможно движение на пружината). Ако караш по шосе не е проблем всякак. Но ако караш често по много неравен терен с големи дупки и т.н. колкото повече пружината удря "дъното" (или "тавана" при подскок), толкова по-бързо ще се износи. Като го нагласиш на 30% пружината има възможност да попива най-добре ударите без да се троши.

      Коментар


      • #4
        От: Съвет за степенка

        Стойка,стойка!!!
        0898532785-КИКО

        Коментар


        • #5
          От: Съвет за степенка

          Забележете,че задната ми вилка изобщо не е като на другите велосипеди и на нея не може да се захванат познатите поне за мен модели степенки(стойки),а при централното задвижване(при педалите)изобщо няма стойка за нея.
          За пружините може да се регулира задната с винт,а аз имам предвид предните,те са вътре в 2те "тръби" отстрани на гумата и представляват просто две пружини без винт или нещо подобно за регулиране,може би са износени или са си такива твърди
          Mitsubishi Pajero 2.5TD 1996 къса база
          0883 39 72 04

          Коментар


          • #6
            От: Съвет за степенка

            Стойки има различни варианти на монтаж - примерно тази, която колегата е показал, може да се монтира и на твоя велосипед. Настройките на пружините се състои само в това да регулираш това пропадане, за което говори колегата - нарича се саг (30 % от хода ми се струва множко.. 20 някак си ми се струва по-универсално). Няма как да омекотиш, или втърдиш пружините, ако ги разхлабваш и/или натягаш и пружината е линейна!
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • #7
              От: Съвет за степенка

              Ок.благодаря
              Mitsubishi Pajero 2.5TD 1996 къса база
              0883 39 72 04

              Коментар


              • #8
                От: Съвет за степенка

                За съжаление този тип вилки са "черни кутии" от гл.т. на поддръжка. Това, с което можеш да се погрижиш за нея, е често смазване, като на първо време можеш да я разглобиш и почистиш обстойно, защото тя няма истински прахоуловители (dust seals), а поради това, че не е хидравлична, няма и семеринги. Това пък води до лесно и бързо затлачване на втулките с каквато гняс се сетиш, което води до втвърдяването й. За нея подобни протектори (http://www.chainreactioncycles.com/b...ts/rp-prod4761) биха свършили много добра работа.

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет за степенка

                  Благодаря колега,аз съм я разглобявал и чистил но нямаше ефект,сигурно вече се е втърдила
                  Mitsubishi Pajero 2.5TD 1996 къса база
                  0883 39 72 04

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X