Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

    Аз имам 170 и си е ок за кастрене ,че и за рязане в домашни условия. Лекичко,икономично и върши работа а цената е под 400 лв.
    Sent from my Nokia s fenerche

    Коментар


    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

      Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
      Аз имам 170 и си е ок за кастрене ,че и за рязане в домашни условия. Лекичко,икономично и върши работа а цената е под 400 лв.
      То основата(двигателя) и при 170,192,193 е един . Сменена е опаковката и шината и веригата.
      Практичен вариант е да се вземе 170 за 370-380 лева и с още една шина и верига е готова за "бой", а кило разлика за епизодична експлоатация няма да натежи.

      Коментар


      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

        Благодаря колеги за информацията.Сега вече идва времето за размисъл,но и пролетта идва!!!....

        Коментар


        • От: Re: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

          Здравейте ! Знам,че не е по темата,но искам да попитам нещо.Имам от доста време 2 резачки Соло.Много добри машини висок клас са.Та мисълта ми е,че едната нарязала някъде към 1200 кубика дърва на трупчета.Първата още в гаранцията блокира и не ми признаха гаранцията,но както и да е.Втора,като и свалях водещото колело за да смажа игления лагер ми се видя,че коляновия вал има луфт.Модела е 675,75 кубиков двигател.Та мисълта ми е как може да се оправи този луфт.В сервиза не мисля да я нося нищо,че я купих от тях,като вносители на марката.Ще съм благодарен ако ми дадете съвет ?

          Коментар


          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

            Ами въпросния луфт се оправя с нови лагери. А сигурен ли си за луфта, да не е технологичната хлабина на легера, тези лагери са с по голяма тех. хлабина заради високите температури и обороти.

            Коментар


            • От: Re: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

              Първоначално публикуван от bigmoni90 Преглед на мнение
              свалях водещото колело за да смажа игления лагер ми се видя,че коляновия вал има луфт.Модела е 675,75 кубиков Ще съм благодарен ако ми дадете съвет ?
              Ако машината не променя обороти при накланяне на 90 градуса ,не си слагайте таралеж. Отделно когато загрее и след форсаж не гасне,просто работете.
              (след хлабините в лагерите започват и пропуските през семеринга)

              Коментар


              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                Отренирано лично от мен на Щил МS 180, но фиксатора е скъп. По спомен го взех от някаква бургаска фирма
                Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                Коментар


                • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                  Идва пролет, и време за бензинова резачка. Колебанието е м/у Райдер 2,2 kW за 150 лева, и Daewoo 2,4 кW за 206 лв.
                  Правилните марки ги знам, ама повече от 2 кубика годишно няма да режа. Райдер имат достъпни части. Много ми се ще Daewoo, че хем е по-мощно, хем в сервиза на Райдер ги похвалиха с една идея по-добри.

                  За Raider има много изписано, питам дали някой е ползвал Daewoo.

                  Коментар


                  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                    . Много ми се ще Daewoo, че хем е по-мощно, хем в сервиза на Райдер ги похвалиха с една идея по-добри.

                    За Raider ------- Daewoo.
                    Няма какво да се чудите,"корееца" е по малко недоразумение и по си заслужава парите,нищо че са все от Великата китайска стена (индустрия).

                    Коментар


                    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                      To май отделна тема за китайци си трябва, че тука сте единодушни по 2 конкретни марки. Аз лично с Щил съм брал ядове с паленето, ама беше занемарен откъм филтър и свещ.
                      Взех си косачка Райдер след много чудене и маене. Ами засега съм категорично доволен. Само дето гори повече от джипчето. И също така иска 40 гр./л. масло, срещу 25 гр./л. за марковите. За малки обеми работа тия барутничета може да се окажат правилния избор. Само за части ме притеснява това Daewoo, въпреки, че в сервиза твърдят, че имат за тях. За мен е по-важно да има достъпни части на разумни цени, отколкото да му треперя сакън да не се строши.

                      Коментар


                      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                        Днес си играх с едно деу 6222 и освен по модерните капаци особена разлика от китаец не видях. По данни било 62куб. Ама дали или?
                        Излишно голяма шина са монтирали 22" освен да тежи друго май няма да върши. Веригата уж орегон ,нова виси като на стар дядо. Докато си играхме на три пъти се наложи да я обтягаме, че се отпуска. Според мен инвестицията не си заслужава пред опцията за 100- тина лв. китайче от метро.

                        Коментар


                        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                          Първоначално публикуван от keymaker Преглед на мнение
                          Днес си играх с едно деу 6222 и освен по модерните капаци особена разлика от китаец не видях. По данни било 62куб. Ама дали или?
                          Излишно голяма шина са монтирали 22" освен да тежи друго май няма да върши. Веригата уж орегон ,нова виси като на стар дядо. Докато си играхме на три пъти се наложи да я обтягаме, че се отпуска. Според мен инвестицията не си заслужава пред опцията за 100- тина лв. китайче от метро.
                          За домашни цели никой не купува 62 кубикова машина ,която логично е голяма и тежка. Нормално за домашни цели е между 40-50 кубика,като "стандарта" 40-45 е водещ.
                          Корейския китаец определено е с по високо качество и доста идеи са копирани от водешите фирми-например 45 кубиковата е с пружина за лесен старт,капака е с клипове- както при хускварните,филтъра също е грамотно изпълнение,обтягането не е странично но не е проблем и помпичката не се разпада след 6 месеца .Цената не се различава от тази на райдерите и е около 160-170лв.
                          При това положение какъв да е избора................ марковите са 500% по скъпи.

                          Коментар


                          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                            Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                            За домашни цели никой не купува 62 кубикова машина ,която логично е голяма и тежка. ...
                            Moщността е като парите - никога не стига. Малкия модел на Щил-ката ме издразни, от Фи 20 см. нагоре почва да се зори. При разчистване на коренища си сака тяга, и това е. На мен основно за това ми трябва, иначе за нарязване си имам електрическа.

                            Коментар


                            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                              То деуто си е чист китаец.

                              Коментар


                              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                                Кое не се прави в Китай?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X