Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

    Първоначално публикуван от sminkov Преглед на мнение
    [ATTACH=CONFIG]975083[/ATTACH]
    Благодаря!
    Продължавам да се наслаждавам на мекото рязане и производителност, дърти просъхнали череши ги яде като вафли, сега наближава момента да се уча как се заточват вериги
    Извинявам се за оффтопика, но къде ги режеш тези череши, в тях има страхотен материал не само за печката
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

    Коментар


    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

      Честото, много да те слуша машинката.
      Сега малко за вериги и масла:
      Масло сипвай колкото са предписали +до10%
      Бензин - за предпочитане 98-100
      За заточването- намери си книжка (ако не са ти дали) в която има описани ъглите според типа верига и типа дървесина. Добре е да се научиш на ръка, но само на ръка не е добре.
      Купи си шаблон с ъглите и шаблон за ограничителя.
      Сега да ти кажа и защо не е добре само на ръка. Колкото и добър да станеш все ще изкривиш няколко зъба, все някъде ще вземеш повече и с натрупване на такива “грешки” веригата започва да криви ряза.
      Препоръчително е на 3-4 заточвания на ръка да минеш веднъж веригата на машина за да се изправят и изравнят зъбите. Не знам кой ти е изял 1/3 от веригата , но явно я е подкарал през просото.
      Аз си имам една китайска машинка за заточване и като я наглася добре не отнемам повече, от колкото на ръка с пилата, а мога да се обзаложа, че веригата реже по-добре.
      Относно почистването- гледай добре да чистиш канала на мшината от където минава маслото.
      Филтъра добре го тупаш и чистиш с четка, но малко или много се омазнява от двутактовата смес и полепва гняс. Та вземи си едно спрейче “чистител за дискове” и с него измивай филтъра.
      I'm not Lost, I'm Discovering !

      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

      Коментар


      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

        От здравите дънери вече са разбичени за материал. Повечето бяха загнили вече, присадки и други дефекти, непозволяващи ваденето на читав материал. В сервиз на Stihl чисто нова Rapid Super на първо заточване и е*аха мамата, представях си около 0,2-0,3 мм отнемане от зъба, а не 2 мм. Целта е на 3-4 заточвания нова верига. Взех шаблон за заточване и за корекция на ограничителя FG 4Натиснете снимката за да я уголемите

Име:content-mood-feil-werkzeuge_rdax_90.jpg
Прегледи:1
Размер:19.2 КБ
ID:5804018
        С него доста точно и бързо заточвам веригата. Почне ли да криви среза или да подскача ще я дам някъде на читав стенд да я изправят. За почистване на филтъра съм взел Stihl Varioclean спрей, както и спрей за смазване и спрей за отсртаняване на смола. На следващо зарвждане ще опитам с бензин 98 октана, предполагам мотора ще го понесе.

        Коментар


        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

          "В сервиз на Stihl чисто нова Rapid Super на първо заточване и е*аха мамата"

          А каква беше логиката да се заточва чисто нова верига?
          Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

          Коментар


          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

            Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
            "В сервиз на Stihl чисто нова Rapid Super на първо заточване и е*аха мамата"

            А каква беше логиката да се заточва чисто нова верига?
            При нова верига съм имал случаи да нарежа около 50-60 кубика пространствени, без да я точа.
            При мен една верига кара поне 300-400 кубика ако не се случи някой непредвиден факт.
            Дори като се има предвид че, почти всички дърва са влачени и са набити със кал.
            Точенето се прави само със пила и на ръка.Без никакви приспособления.
            Просто трябва внимание и преди всичко много опит.

            Коментар


            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

              Първоначално публикуван от sminkov Преглед на мнение
              От здравите дънери вече са разбичени за материал. Повечето бяха загнили вече, присадки и други дефекти, непозволяващи ваденето на читав материал. В сервиз на Stihl чисто нова Rapid Super на първо заточване и е*аха мамата, представях си около 0,2-0,3 мм отнемане от зъба, а не 2 мм. Целта е на 3-4 заточвания нова верига. Взех шаблон за заточване и за корекция на ограничителя FG 4[ATTACH=CONFIG]975336[/ATTACH]
              С него доста точно и бързо заточвам веригата. Почне ли да криви среза или да подскача ще я дам някъде на читав стенд да я изправят. За почистване на филтъра съм взел Stihl Varioclean спрей, както и спрей за смазване и спрей за отсртаняване на смола. На следващо зарвждане ще опитам с бензин 98 октана, предполагам мотора ще го понесе.
              Аз пък съм със FF1 и съм доволен.

              Коментар


              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                Нова беше, като почнах да режа дъртите череши. Не беше пристигнал оше FG 4, веригата се изхаби осезаемо и видимо. Което ме очуди, защото тези, които дойдоха с резачката са Рапид Микро, а изкарват много повече. Супера го взех допълнително, надписа на кутията е на лепнат стикер. Както и да е, има още хляб в тази верига, 22лв. е, ще поръчам нова и ще я заточвам сам на ръка. Нали трябва да има една за наука, не е фатално.

                Коментар


                • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                  Супер веригата реже по-бързо и лесно, поради по-малката контактна площ с дървото, но..... когато е остра, а за съжаление супер веригите се затъпяват доста по-бързо, а и се точат по-трудно. Едното, както винаги е за сметка на друго, иначе нямаше да се произвеждат и двата профила режещ зъб.
                  Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                  Коментар


                  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                    На мен ми е интересно защо не става дума за акумулаторните резачки, ползвал съм на Щил и двете и ми харесаха как работят, разлика в рязането потчи не намирам освен, че на по-малката бързо и свършва тока. Замислям да се оборудвам и аз с такава, но се колебая между марките Щил и Хускварна. Щилките на пръв поглед ми изглеждат по евтини, но пък Хускварните имат по-готин дизайн. Някой ползвал ли е на двете марки за да изкаже мниние?

                    Ще реже 5 куб дърва за огрев на година, като ще има време за зареждане на батерията, а през останалото време в гората за барбекюто.

                    Коментар


                    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                      Акумулаторите са все още скъпи. Бензина дава повече свобода на действие, сипваш и режеш на ваякъде, не ти трябва ток. За 5 кубика на година ще прецакаш батериите от седене.

                      Коментар


                      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                        Бензинова си имам, когато ходя в гората все нещо съм забравил, я масло,я бензин, затова искам на батерии. Не мисля, че ще скапя батериите бързо, защото почти всяка седмица през топлите месеци сме в гората и ще реже дърва за скарата.

                        Обаждах се да питам и двете марки за мощност на мотора и обороти, но никой не знае такава информация, та още се колебая между двете марки, Ще се купува на пролет така, че имам време да обмислям и да изчакам съвети на по-знаещите.

                        Коментар


                        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                          Първоначално публикуван от Rosen-shumen Преглед на мнение
                          Бензинова си имам, когато ходя в гората все нещо съм забравил, я масло,я бензин, затова искам на батерии. Не мисля, че ще скапя батериите бързо, защото почти всяка седмица през топлите месеци сме в гората и ще реже дърва за скарата.

                          Обаждах се да питам и двете марки за мощност на мотора и обороти, но никой не знае такава информация, та още се колебая между двете марки, Ще се купува на пролет така, че имам време да обмислям и да изчакам съвети на по-знаещите.

                          Освен Штил и Хускварна, има и още една марка на пазара заслужаваща внимание и това е E-GO. Също както штил и хускварна се произвежда в Китай, /всичко което е на батерии се произвежда в Китай между другото/ като производелят има огромен опит в акумулаторната индустрия. Всичките уреди на е-го са с безчеткови мотори и най-важното 56волтова батерия, което го нямат при конкуренцията. При Штила трябва да се гледа дали се взима нисък или висок клас продукт. Разликата е огромна, при Хускварната не съм запознат с акумулаторните им серии.

                          Хубавото на акумулаторните серии, е че е със съвместима батерия между отделните уреди и реално няма опасност от "простой" и не употреба. Винаги в едно домакинство с двор са необходими резачка, бензинова коса и въздушна метла. Имайки едно зарядно и батерия, сте с доста широки възможности за парите си. И няма да се притеснявате, че метлата сте я ползвали есенно време за издухване на листа, а на пролет няма и да я запалите, престояла 5 месеца с бензин в карбуратора.

                          Въпрос на гледна точка, но от личен опит, с електрическа моторна коса, се коси много по-готино отклокото с бензинова. Естествено говоря за домакинство, не за фирми от типа на озеленяване и пътстрой.
                          Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                          Коментар


                          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                            Много елементарно и по евтино е да подготвите предварително заредената с бензин и масло моторна резачка. С нея ще отрежете и повече и по дебела дървесина.
                            Предимството на акумулаторната е в звука,,,,,,,,,,,,,,,,,а
                            за скарата могат да се ползват и алтернативни инструменти.
                            Важно е какво ще има върху нея и добрата компания!

                            Коментар


                            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                              Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                              Освен Штил и Хускварна, има и още една марка на пазара заслужаваща внимание и това е E-GO. Също както штил и хускварна се произвежда в Китай, /всичко което е на батерии се произвежда в Китай между другото/ като производелят има огромен опит в акумулаторната индустрия. Всичките уреди на е-го са с безчеткови мотори и най-важното 56волтова батерия, което го нямат при конкуренцията. При Штила трябва да се гледа дали се взима нисък или висок клас продукт. Разликата е огромна, при Хускварната не съм запознат с акумулаторните им серии.

                              Хубавото на акумулаторните серии, е че е със съвместима батерия между отделните уреди и реално няма опасност от "простой" и не употреба. Винаги в едно домакинство с двор са необходими резачка, бензинова коса и въздушна метла. Имайки едно зарядно и батерия, сте с доста широки възможности за парите си. И няма да се притеснявате, че метлата сте я ползвали есенно време за издухване на листа, а на пролет няма и да я запалите, престояла 5 месеца с бензин в карбуратора.

                              Въпрос на гледна точка, но от личен опит, с електрическа моторна коса, се коси много по-готино отклокото с бензинова. Естествено говоря за домакинство, не за фирми от типа на озеленяване и пътстрой.
                              Да, идеята ми с известните марки е, че мога да ползвам и други уреди, но ще ми трябва единствено и само ръчна косачка с метален диск.Тази марка ще я проверя и ако ме устройва повече от известните ще я купя.

                              ПС. За Щил зная, че са само две, другите които предлагат са много малки и вършат работа за градински цели.
                              ПС2 Кося около декър земя с бутаща моторна косачка, но остава през времето не окосено и стават големи бурени, затова ми трябва с диск.
                              Последно редактирано от Rosen-shumen; 06-12-18, 22:22.

                              Коментар


                              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                                Тая "бутаща моторна косачка" ако има самоход няма и да си помислиш за други средства за косене. И да, тревата не трябва да се изпуска до буренясване...
                                За барбекюто в гората подкрепям petkov - нещо там бичкия нямате ли? Все пак не ви трябват купища дърва...
                                А иначе аз за мойта си имам в една метална кутия от уиски /даже и дръжка съм й сложил отгоре/ шишенце бензин, шишенце горено масло, шишенце червено масло, пиличка, парцалче - дет се вика готов резерв. Като взема машината, вземам и кутията, ако е за повече работа - слагам и тубата с бензин и съм готов.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X