Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

    Към момента Husqvarna 365 е със стария тип карбуратори, машината, която ще я замести също е на пазара и модела е 565. От първа ръка ви казвам, че проблемите на серия 5 са в голяма степен от евтино минерално масло, въпреки изричното предписание в инструкцията да се ползва само синтетично. Машините от серия 5 са по-мощни от серия 3 и работят на по-голямо натоварване и по-високи обороти. Именно там идва ролята на маслото. Имам няколко бригади на които съм продал серия 5 и са изключително доволни, но спазват предписанията в голяма степен. Машина 70 см3 е тежка за домашна работа, ако трябва да нарежеш вече отрязани метровки си е неудобна. Ако бюджета не е проблем може да погледнеш 346 XP, тази машина също е класика сред резачите, лека и мощна. Модела е спрян за Европа заради еко изискванията за емисии, но все още има при някои дистрибутори. Това е машина в която всеки, който я е пробвал се влюбва. За домашно ползване ако вземеш такава, следващата ще я купуваш след поне 20 години. Електронните карбуратори не са страшни, просто не могат да се ръчкат извън сервиза, което не е непременно недостатък. При нас рядко сме продавали карбуратор от новия вид, което ясно казва, че са си окей. Новите карбуратори дават други възможности на машината. Втора ръка машина си е таралеж, но може да е и късмет. Второто е по-радко.

    Коментар


    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

      Първоначално публикуван от джамал Преглед на мнение
      Аз на твое място бих се огледал в 45-50 кубика хоби клас, примерно хуск 450, щил 251, нещо такова.
      +
      -Подкрепям идеята за новата машина,а от двете по рентабилния избор е 251 (около 700лв.), а и е със 150 лв. по евтина от 450.

      Коментар


      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

        За хоби подкрепям за щил 251. Баща ми си взе такава преди 3-4год. и вече 180/200куб. нарязани дърва, лека и има достатъчно сила.

        Коментар


        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

          За домашна употреба и щил 180/181,170 и хуск 236,120, 135 вършат идеална работа. Машинките са леки и маневрени. Без затруднения се справят с домашни нужди (кастрене, рязане на метровки и поваляне на някое излишно дърво) . Естествено ако има възможност може да се заприходи и по сериозна машина, но е излишно да е от големите. Според мен най удачни от профи класа са най малките. Важно е да се ползват качествени масла и да не се оставя машината без работа.

          Коментар


          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

            Първоначално публикуван от keymaker Преглед на мнение
            Според мен най удачни от профи класа са най малките.
            Ето тука си в много голяма заблуда.husqvarna 346xp я спряха поради екологични проблеми,а щил 261 почти всеки дефектира още гаранцйонно .Все още нямам наблюдения върху мс241, но и там имам лошо предчуствие.
            harley davidson-fan

            Коментар


            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

              Аз съм с щил 181. Май навърши 10г. Реже си перфектно, само иска наточена верига. Но не се топля на дърва, само по двора разчиствам.
              Сега пак трябва да гътна два бора и няколко брези, че много сянка стана.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Stihl1.jpg
Прегледи:1
Размер:44.2 КБ
ID:5812769
              Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

              Коментар


              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                346XP все още има по някои дистрибутори и е много здрава машина. Аз поне съм се запасил поне за година напред. Има горски работници, които искат точно този модел, лека, мощна и здрава. Там обаче си в класа 1 000+ лв, а автора търси втора ръка за около 600.

                Коментар


                • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                  Не казвам че е лоша, напротив бих я предпочел пред мс261.Ако нямах 550хп определено бих си взел една за бор.Просто поради други причини не се намира лесно.Щил от своя страна в клас 50 кубика профи не могат да предложат нищо добро.Аз на автора му казах, 45-50 кубика хоби клас, и ще знае че има техника...

                  ПП- части за 346цата дали ще има?Взаимно-заменяеми ли са с други хускварни?Те не са с електронно регулиране на карба или съм в грешка?Ако мислиш че за следващите 5-6 години ще сме обезпечени от към части, спусни ми моляте една оферта на ЛС.
                  harley davidson-fan

                  Коментар


                  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                    Имам от 2 години Хускварна 435 торк2, изгасна ои време на работа, няма палене. Отнесох я в магазина от който я купих, казаха че е бобина. Вече повече от месец чакам доставка, вече ми писна. Явно доставката на части за Хускварна е голям проблем и вече не бих си купил такава марка. Друг е въпроса, че на свеща има искра и не съм сигурен че е бобина. На нея гледам, че има магнит и явно датчик на Хол, може би той е проблема.

                    Коментар


                    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                      Първоначално публикуван от ceko45 Преглед на мнение
                      . Отнесох я в магазина от който я купих, казаха че е бобина. Вече повече от месец чакам доставка, вече ми писна. Друг е въпроса, че на свеща има искра и не съм сигурен че е бобина.
                      "Казаха" в магазина,че е бобина............ ,в същото време твърдите ,че има искра...........
                      Да си вземете машината , да смените свещта и ако не се оправи потърсете помощ където им разбират.
                      (Имал съм случаи изправна машина само Я "удавили". Случки всякакви - променен реглаж,охлабен карбуратор,избила свещ и т.н. дреболии.)

                      Коментар


                      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                        Смениха свеща в магазина, не пали, аь я смених с трета, не пали, искрата ми се вижда слабичка, в сравнение с тази на лек автомобил де. Не е от гориво, защото като сваля свеща и дръпна въжето в цилиндъра пръска смес. Не знам какво да правя.

                        Коментар


                        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                          Първоначално публикуван от ceko45 Преглед на мнение
                          Смениха свеща в магазина, не пали, аь я смених с трета, не пали, искрата ми се вижда слабичка, в сравнение с тази на лек автомобил де. Не е от гориво, защото като сваля свеща и дръпна въжето в цилиндъра пръска смес. Не знам какво да правя.
                          Смени сервиза, например.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Смени сервиза, например.
                            Ще стигне и до там................
                            Диагностиката е "проста" работа ,но не е за прости хора, тре-БЕ занания,умения, инструментариум.......,а те не са на всеки ъгъл!

                            Коментар


                            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                              Първоначално публикуван от ceko45 Преглед на мнение
                              Имам от 2 години Хускварна 435 торк2, изгасна ои време на работа, няма палене. Отнесох я в магазина от който я купих, казаха че е бобина. Вече повече от месец чакам доставка, вече ми писна. Явно доставката на части за Хускварна е голям проблем и вече не бих си купил такава марка. Друг е въпроса, че на свеща има искра и не съм сигурен че е бобина. На нея гледам, че има магнит и явно датчик на Хол, може би той е проблема.
                              Бобината е с код 579638803, това е новия код и замества стария 579638801. Няма го, струва 66,24 лв.

                              На склад в България има алтернативна с код 20-5000H440 за 84 лв. Ще си я намериш по кода заради линковете във форума. Аз съм имал оригинална и пише, че съм я продал през Март. Дистрибуторите имаме една група в която мога да питам, 100% някой я има. Остави един телефон ако търсиш още, може и на лично. Странно е, че я няма при вносителя, защото тази бобина е за няколко модела машини.

                              Коментар


                              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                                Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                                За Иван не знам, ама аз си купих, барабар с два стелажа и абсорбатор, кухненски нож и форма за кекс. Само последното е тествано. Резачката отиде нейде в килера, тия дни може да стигна до нея, ще дам отчет. Ако не бяха събрали толкова неща на промоция, дето ми трябват, в тоя магазин не можеш ме закара в първи ден на промоция.
                                След двудневна борба с джунглата, резултата е изтъпена до безобразие верига(купих си и резервна за 14 лв. ) и прецакан смукач. Пали и без него, малко повече дърпане. Иначе топла дърпаш връвта и пали на секундата. Доволно. Изчистих около 300 от обекта от 600 м2. Да ги изкара и останалите и мога да я хвърля . Сега ще си търся смукач, да видя колко 3 лева е, или да тунинговам с медна тел. А, тече от където има нещо за изтичане, ама китаеца е сложил супер нефелни гарнитури на двете капачки за ГСМ. Там мисля тунинг с дебел "о" пръстен, ама за сега ще кара така.
                                Ford Maverick II 2.3 XLT
                                Ford Mondeo MK5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X