Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

    Бих искал да попитам колегата Павел Викторов,стъпка .325 до колко мощна машина може да понесе,без да се разтегля и скъса?Имам предвид кубатурата на двигателя.Над 60 кубика мотор много ли ще и дойде?Ще вдигнем ли производителността на .325,ако използваме по-големи рингове?Например Щил 362 с 9 каналния ринг и Хускварна 560 с 8 каналналния ринг?Макар че видях на клип новия щил 462 да работи с по-малки стъпки,ама докога ще издържат веригите?Там има 72 кубика мотор!Идеята е да работи веригата с по-голяма скорост!Пък и забелязвам по характеристиките на новите машини,че въртящия момент е в по-тесни граници във високите обороти.Бавноходните машини нещо като,че им умира модата.Благодаря предварително

    Коментар


    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

      Сипах на триона ЕКО Рейсинг 100, осезаемо работи по-добре.
      Аз дозирам маслото със спринцовка, мисля че така е абсолютно точно, ползвам Stihl HP Ultra, по спецификация е най-щадящо, бездимно и смазващо.

      Нормално ли е при стртиране на студен трион да пуши? След 30-40 секунди дима спира.

      Моторна коса Stihl с диск с остър зъб е уникален циркуляр, бурени, саморастли дървета до ф50, къпинак, пафит, трънаци и прочее гняс ги реже като сирене. Даже с повече внимание и акъл става за кроене на овошки Иначе за равен двор косачка със самоход и събиране на тревата е най-подходящо и безопасно.

      Коментар


      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

        Нормално е да изпушва, но след като свършиш работа и загасиш машината, изсипи остатъка на бензина от резервоара. После я запали и остави, докато изгори бензина в карборатора. Така ,никога няма да имаш проблеми с паленето й.
        Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

        Коментар


        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

          Първоначално публикуван от ssiderov Преглед на мнение
          Бих искал да попитам колегата Павел Викторов,стъпка .325 до колко мощна машина може да понесе,без да се разтегля и скъса?
          Според моята практика нещата зависят доста от маслото и шината. Хускварни 60сс с вериги .325 с алуминиеви шини не се разтягат. Със стандартните, 15-16 инча, зависи от резача, понякога се разтягат, понякога не, на късите 13" почти винаги им свалям едно звено в процеса на работата.



          Първоначално публикуван от ssiderov Преглед на мнение
          Ще вдигнем ли производителността на .325,ако използваме по-големи рингове ?
          Едва ли някой ще има наблюдения, трябва да режеш според мен при идеални условия и с двата вида, за да се види накрая разликата. Но общо взето е както и при моторите, увеличавайки ринга, намаляваш скоростта. По-голямата полза при използването на по-големият ринг е, че практически не се случва ринга да се счупи,преди да се изработи на 100%. Но това отново се забелязва при големите кубици резачки, където често чупи ринг, при още останал в него ресурс.


          Първоначално публикуван от ssiderov Преглед на мнение
          Макар че видях на клип новия щил 462 да работи с по-малки стъпки
          Стандартно си е с 3/8 и едва ли някой ще иска да я преправи на .325


          Първоначално публикуван от ssiderov Преглед на мнение
          Пък и забелязвам по характеристиките на новите машини,че въртящия момент е в по-тесни граници във високите обороти.Бавноходните машини нещо като,че им умира модата.
          Бавно оборотните машини не могат да покриват екологичните изисквания за производство на нова машина. Основно поради тази причина е намаляването на теглото на коляно-цилиндро-буталната група и високите обороти,с цел по-прецизно изгаряне на двутактовата смес.
          Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

          Коментар


          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

            Моята е Хусварна с черните капаци и 40 сантиметра дъска . Имам я от 1992 година сменил съм поради износване на зъбите десетки вериги но никога не ми се е налагало да скъсявам верига . Естествено вериги само оригинални .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Моята е Хусварна с черните капаци и 40 сантиметра дъска . Имам я от 1992 година сменил съм поради износване на зъбите десетки вериги но никога не ми се е налагало да скъсявам верига . Естествено вериги само оригинални .
              Имаш 60+ кубикова Хускварна от 92г. и я караш с верига със стъпка .325?
              Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

              Коментар


              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                В повечето случаи Производителя е съобразил поредица от "стойности" преди да реши окомплектовката.
                Повечето машини с професионална насоченост между 50 и 60 кубически сантиметра ползват 325" и 3/8" . Отделно има рингове с различен брой зъби .
                При равни други условия големия ринг увеличава периферната скорост (стига мотора да има въртящ момент за конкретната дървесина ),по големия зъб отнема повече материал (производителност), с 325" рязането е с по малко усилие и пр. .
                Заигравката с по голям ринг и стъпка 325"(увеличаване на скоростта и намаляване на съпротивлението при ряза с ниския зъб и тясната пета) не е оправдано освен при клони и тънка дървесина.
                Когато дървесината е твърда и суха слагам 325" с нисък профил на зъба,по леко и прецизно реже(същото е и към края на "живота" на веригата).
                При дърводобив не случайно се работи с 3/8",гони се производителност.

                Коментар


                • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                  Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                  Имаш 60+ кубикова Хускварна от 92г. и я караш с верига със стъпка .325?
                  Никаква идея нямам каква е стъпката на веригата . Нося една в магазина и купувам нова . Имам общо 3 вериги за хусварната и 3 за електрическата .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    Никаква идея нямам каква е стъпката на веригата . Нося една в магазина и купувам нова . Имам общо 3 вериги за хусварната и 3 за електрическата .
                    Е то на кутиите ги пише стъпките...
                    Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                    Коментар


                    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Никаква идея нямам каква е стъпката на веригата . Нося една в магазина и купувам нова . Имам общо 3 вериги за хусварната и 3 за електрическата .
                      А резачката Ти кой модели е?

                      Въпросът за разтеглянето засяга 60 и + кубически резачки, които използват .325 верига, защо и кога ги разтеглят.

                      Твоята предполагам е Хускварна 40, която нямаше и няма и да има този проблем. Поради факта, че не е толкова мощна, че да разтегли веригите. Да не говорим за електрическата.
                      Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                      Коментар


                      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                        50 кубика е . Имам и една Алпина с един метър дъска тя е над 100 кубика вярно рядко я ползваме ама и тя не ми е разтягала верига . Навремето в стария завод имахме стационарни електрически верижни триони Долмар с 3 метра дъска и 25 киловата елекромотор нямам спомен и те вериги да са разтягали там направо се късаха .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                          С дългите шини и вериги няма проблеми. Скъсяват горските резачи, които за да свалят малко грамове на машината ползват къси / 33см/ шини. Тогава, /при стандартната шина/ рядко верига успява да свърши живота си без скъсяване.
                          Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                          Коментар


                          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Моята е Хусварна с черните капаци и 40 сантиметра дъска . Имам я от 1992 година сменил съм поради износване на зъбите десетки вериги но никога не ми се е налагало да скъсявам верига . Естествено вериги само оригинални .
                            +1
                            И моята, Хусварна 268 от миналия век, също не е разтягала верига до сега.
                            Suzuki Grand Vitara 2.0 TD 99г.
                            Opel Corsa 1.7д 98г

                            Коментар


                            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                              Първоначално публикуван от petomu Преглед на мнение
                              +1
                              И моята, Хусварна 268 от миналия век, също не е разтягала верига до сега.
                              Имах този модел Хускварна 268 ХР и за времето си беше Машина. Не знам колко вериги съм купил през годините и различни машини съм ползвал ,но никога не се е налагало премахване звена от веригата заради промяна в дължината(износване на прешлените).

                              Коментар


                              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                                В темата се върти все приказка за бензинови резачки ама на мен в главата ми е заседнала една идея за електрическа верижна резачка.За да не отварям друга тема реших да пиша тук.Имам Штил/стар материал използвам я само за лични нужди-закупена е нова от магазин тогава когато ментетата бяха "лукс"/,но искам да взема една електрическа за подкастряне и рязане на короните на дърветата в къщи.Неудобно ми е да паля резачка когато съм на дървото/рисково е не съм професионалист/ пък ако я изпусна да падне на земята пари ще струва да не говорим,че може да станат и някои други бели при палене и при електрическите няма застраховка от това,но поне въже няма за дърпане е има пък кабел-няма пълно щастие.
                                Доста по прочетох за тях,но все още търся мнението на хора които са употребявали ел. резачка.На пазар ги има вече много модели и марки,но всеки търговец хвали това което продава така,че техните мнения и препоръки спрямо дадена марка не са краен критерии за мене.
                                Моля колеги които имат наблюдения и опит с такива машини да споделят кои марки са за предпочитане.Не търся нещо професионално,но не искам да се натреса на някой боклук дето ще се задъхва и на клечки.Парите дето съм решил да похарча са около 200лв. може и малко отгоре.
                                Благодаря предварително за отговорите.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X